• Konkursy ogólnopolskie 2018/2019

•       Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

"Leselust - Radość Czytania"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Leselust". Młodzież czytała lektury w języku niemieckim i pisała recenzję jednej wybranej książki. Jury nagrodziło pracę Julii Zielińskiej z kl. VIIId, która zdobyła III miejsce w konkursie.
            Serdecznie gratulujemy!

Aneta Rylska-Juruś

Ogólnopolski Konkurs Leksykalny "Memory Master"

Miło nam poinformować o wynikach naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym "Memory Master" z języka angielskiego. Laureatami tegorocznej edycji jesiennej zostali:

Oliwia Znojek, kl. 7c - laureatka II stopnia

Daria Pokrywka, kl. 8a  - laureatka III stopnia

Julia Zielińska - laureatka III stopnia

Bartosz Dusza   - laureat III stopnia

Jakub Bar   - wyróżnienie

Uczniów przygotowała p. Anna Giermata.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

XVIII Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży

“Uskrzydlona bielą orła...”

Patronat honorowy - Senator Rzeczypospolitej Polskiej Janina Sagatowska oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

W ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Zespół Szkół w Pysznicy zorganizował XVIII Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży, w którym wzięli uczniowie z 44 szkół i 5 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i łódzkiego. Na konkurs napłynęło 336 prac plastycznych.

Z naszej szkoły zostało wysłanych 10 prac plastycznych, wśród których WYRÓŻNIENIE przyznano uczennicy kl. VII b - Natalii Południak (nauczyciel Małgorzata Bębenek).

Serdecznie gratulujemy sukcesu Natalii i życzymy kolejnych!

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "REJS Z BIAŁO-CZERWONĄ

Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie jest organizaotrem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego już po raz jedenasty. W tym roku tematem pracy był "Rejs z biało-czerwoną". 26 października 2018 r. uczennica klasy IId Natalia Paszkowska odebrała nagrodę w tym konkursie.

Gratulacje !!!

Lucyna Kędzior