• Kronika 2023/2024

• Rok szkolny 2023/2024

SP  23

ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA SP NR 23 W RZESZOWIE

16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża, uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.

Na czele z Dyrektorem drem Krzysztofem Warchołem, pocztem sztandarowym, przy dźwięku werbla, długi korowód uczniów naszej szkoły i przedszkola wraz z nauczycielami oraz opiekunami przemaszerował do Katedry, gdzie ksiądz proboszcz Krzysztof Gołąbek wraz z ks. Szczepanem odprawili Mszę Świętą w naszej intencji. Podczas Mszy Świętej posługiwali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, a śpiew prowadziła Dziewczęca Schola Katedralna.

Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie złożyliśmy kwiaty pod popiersiem św. Jana Pawła II w holu szkoły i wspólnie odśpiewaliśmy "Barkę".

Na sali gimnastycznej Pan Dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom szkoły, a później rozstrzygnięto konkursy zorganizowane dla uczniów naszej szkoły pod patronatem parafii katedralnej, których tematem była postać Papieża Polaka.

Niezwykłym punktem naszego świętowania było przedstawienie opowiadające, że każdy może być święty. Autorem scenariusza i reżyserami byli katecheci: s. Julitta i ks. Paweł, a w role świętych wcielili się nasi uczniowie.

Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę "Taki duży, taki mały może świętym być!"

-----------------------------

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4-ego września 2023 r. o godzinie 8.00 w Katedrze Rzeszowskiej odbyła się uroczysta Msza święta z okazji inauguracji  roku szkolnego 2023/2024. Przewodniczył jej ksiądz Paweł Wójcik, który w swojej homilii zwrócił uwagę na wieloaspektowość I różnorodność rozumienia pojęcia talentów. Podkreślił też, że każdy z nas otrzymał dary, predyspozycje oraz uzdolnienia  i to, co z nimi zrobimy – zależy tylko   wyłącznie od nas i, aby je pomnożyć, potrzeba wysiłku i wytrwałości.

Następnie na szkolnym patio oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny Pan Dyrektor Krzysztof Warchoł, wyrażając nadzieję, że czas spędzony w murach szkoły stanie się dla wszystkich okazją nie tylko do poszerzania wiedzy, ale także rozwijania pasji, nawiązywania przyjaźni i nabywania pozytywnych doświadczeń.

Uroczystość zakończyło spotkanie z wychowawcami, którzy zapoznali uczniów z organizacją nowego roku szkolnego.

Wszystkim w nowym roku szkolnym życzymy dużo zapału i wielu sukcesów!

• 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników oświaty, który obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. (pierwszego w Europie ministerstwa oświaty). W naszej szkole dnia 9 października odbyła się z tej okazji uroczysta akademia pełna humoru, pięknych piosenek oraz serdecznych życzeń pod adresem Dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Nasi uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali ciekawą narrację oraz wspaniałe skecze ukazujące różne, zabawne sytuacje „ z życia szkolnego wzięte”, które na długo pozostaną w pamięci widzów. Niezapomnianą kreację aktorską stworzyli: Miłosz Król, który wcielił się świetnie w rolę Marysi oraz Karolina Skórska odgrywająca rolę „dzielnego” Kuby (uczniowie kl. 7b). Występom młodych aktorów towarzyszyły piękne piosenki, np. „Chodź, pomaluj mój świat”, „Jak ty zdasz, kochanie”, „Awans Ci da…”, „Piosenka dla nauczyciela”. Akademię uświetnił również śpiew chóru szkolnego oraz muzyczne „perełki” zaśpiewane przez Karolinę Skórską. W finale wszyscy mogli podziwiać taniec przygotowany przez uczniów kl. 3d. Na koniec uczniowie kl. 7c złożyli życzenia następującej treści:

„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu wszystkich uczniów oraz Samorządu Uczniowskiego pragniemy podziękować Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły za realizację trudnego zadania jakim jest kształcenia dzieci i młodzieży. Życzymy samych dobrych dni w roku szkolnym, pomyślności zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym oraz cierpliwości do uczniów”.

• W świątecznym nastroju...

• W dniu 20 grudnia uczniowie klas I-VIII zebrali się na sali gimnastycznej wraz z nauczycielami i Dyrekcją Szkoły na wspólne kolędowanie. Spotkanie uświetnił występ o tematyce świątecznej młodych aktorów przygotowanych przez nauczycieli polonistów: p. Justynę Wojewodę i p. Anetę Gil oraz śpiew chóru szkolnego pod batutą nauczyciela muzyki p. Witolda Walawendra. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali także uczniowie śpiewający kolędy i pastorałki w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim, jak również grający na instrumentach. Dziewczynki z tanecznej grupy świetlicowej zatańczyły taniec Jingle Bells Rock przygotowany przez p. Jolantę Zając. Wzruszającym akcentem był wspólny śpiew znanych kolęd i pastorałek przy akompaniamencie pianina.

Z tej okazji wyróżniono również laureatów konkursów szkolnych, wręczając im uroczyście dyplomy i nagrody. Na zakończenie spotkania pan Dyrektor dr Krzysztof Warchoł złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne, a cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem. W przygotowanie spotkania zaangażowały się również p. Aneta Rylska-Juruś oraz p. Aneta Dereń.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz wyjątkowe chwile spędzone w świątecznym nastroju.
          Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotował jeden z naszych uczniów - Cyprian Machała.