• O przedmiocie

•   Dzień Języków Obcych

17 kwietnia 2012 obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Na początku kilka słów do uczniów skierowała Pani Wicedyrektor Wioletta Śnieżek. Następnie uczniowie wspaniale zaprezentowali wiersze, piosenkę i prezentację multimedialną o tematyce wiosennej w języku angielskim i w języku niemieckim. Uroczystość uświetniły dwie wystawy pokonkursowe oraz wspaniała dekoracja sceny.

Na zakończenie zaproszeni goście:  Pani Anna Szynalik, reprezentantka wydawnictwa Oxford oraz Pani Joanna Lay, lektorka projektu Deutsch-Wagen-Tour wręczyły dyplomy i nagrody laureatom konkursów z języków obcych oraz laureatom Międzyszkolnego Dyktanda Języka  Niemieckiego.

W tym dniu odbyły się również warsztaty dla uczniów klasy IIIa, Vb, Vd i VIb, które przeprowadziła p. Joanna Lay, lektorka projektu Deutsch-Wagen-Tour z Instytutu Goethego w Krakowie. Dla uczniów klasy trzeciej był to pierwszy kontakt z językiem niemieckim i okazało się, że niemiecki wcale nie jest taki trudny. Dzieci wspaniale radziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Szczegółowe informacje o realizacji tego projektu w naszej szkole można znaleźć również tutaj<<<

Organizatorkami imprezy były nauczycielki języków obcych.

Aneta  Rylska-Juruś

MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Auf der Suche nach Schätzen von Kinderliteratur

Międzyszkolne Dyktando Języka Niemieckiego pod honorowym patronatem Katedry Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego i Medioteki  Instytutu Goethego w Rzeszowie odbyło się w naszej szkole w dniu 12 kwietnia br.

Na wstępie Pani Dyrektor powitała p. dr Anetę Hanus, doradcę metodycznego Medioteki Instytutu Goethego w Rzeszowie, nauczycieli i uczniów, uczestników dyktanda. Do dyktanda przystąpiło 39 uczniów z 9 rzeszowskich szkół podstawowych zakwalifikowanych po pierwszym etapie konkursu, który polegał na wykonaniu ilustracji do wybranej książki niemieckojęzycznego autora.

Na pierwszy etap konkursu wpłynęło 70 prac, spośród których komisja konkursowa wybrała te najpiękniejsze i umieściła je na wystawie pokonkursowej, która będzie już wkrótce prezentowana również w Mediotece Instytutu Goethego w Rzeszowie.

Po napisaniu dyktanda uczniowie wymieniali się wrażeniami w szkolnej kawiarence, a uroczyste rozdanie nagród odbyło się podczas Dnia Języków Obcych. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Joanna Lay, lektorka projektu Deutsch-Wagen-Tour.

Sponsorami konkursu byli: Wydawnictwo Szkolne PWN, Goethe-Institut w Krakowie, sklep Jedynka oraz lektor projektu Deutsch-Wagen-Tour.

Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języków obcych.

Wykaz nagrodzonych uczniów

Aneta Rylska-Juruś