• Konkursy międzyszkolne 2023/2024

• Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Izabela Materniak z kl. 7b uzyskała II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego Fit in Deutsch na poziomie A1. Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych umiejętności językowych, które są główną częścią składową egzaminów językowych oraz zachęcenie do uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów językowych poprzez zapoznanie uczniów ze strukturami egzaminów językowych Instytutu Goethego. Ponadto konkurs jest uwzględniony w wykazie zawodów wiedzy ustalonym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, jako konkurs, który może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aneta Rylska-Juruś

• PODSUMOWANIE XIII edycji PODKARPACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "MÓJ WYMARZONY DOM" przygoda z architekturą

17 stycznia br. w Podkarpackiej Izbie Architektów - Rzeszów odbyła się uroczystość podsumowania Konkursu Plastycznego "Mój wymarzony dom" w ramach realizowanego projektu DNI ARCHITEKTURY. Nasza szkoła (wszystkie klasy czwarte) brała udział wraz z nauczycielami plastyki - Małgorzatą Bębenek i Witoldem Walawendrem w lekcjach z architektem, a następnie dzieci tworzyły prace plastyczne na w/w konkurs.

Bardzo jesteśmy dumni z naszych uczennic, których prace nagrodzono: Daria Zimoląg - NAGRODA, a Amelia Tomsia i Małgosia Jedlińska otrzymały WYRÓŻNIENIE. W konkursie było ponad 560 prac, więc tym bardziej jest to znaczny sukces - serdecznie gratulujemy ciekawych prac i życzymy dalszych wspaniałych twórczych pomysłów :)

Małgorzata Bębenek

• XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu

Dziecięcej Twórczości Plastycznej

pod hasłem

"Bombka Bożonarodzeniowa" -

organizator SP nr 28 w Rzeszowie

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy Ia, II b i II c odnieśli sukcesy w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod hasłem "Bombka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 28 w Rzeszowie.

Nagroda - Emilia Toczek kl. I a - op. Lucyna Kędzior

Nagroda - Lena Cag kl. II c - op. Małgorzata Tracz

Wyróżnienie - Rafał Głuch kl. II b - op. Joanna Madej

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z Waszych sukcesów!

Lucyna Kędzior