• Konkursy ogólnopolskie 2022/2023

• Laureatki

Międzynarodowego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Polska- Ojczyzna, jaką w sercu noszę”

Dziś miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród laureatkom Międzynarodowego Konkursu Literackiego i Plastycznego” Polska- Ojczyzna, jaką w sercu noszę”. Laureatki w kategorii literackiej to: Milena Stręciwilk kl.8a i Paulina Zielińska kl.6d oraz w dziedzinie plastycznej: Maria Luciano kl.6d i Natalia Paszkowska kl.6d. Pan dyrektor Krzysztof Warchoł pogratulował uczennicom, zaś w ramach specjalnej nagrody, ich prace literackie i plastyczne zostaną opublikowane w antologii „Młodzi Polacy o Polsce” przez organizatora konkursu-wydawnictwo Poligraf. Patronem wydarzenia jest MEiN.

Do konkursu uczennice przygotowali: pani Joanna Marut i pan Witold Walawender.

Serdeczne gratulacje!

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego

„Siła poświęcenia – Żołnierze Wyklęci”

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Maria Luciano z klasy 6d (opiekun p. Joanna Marut) została laureatką konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych w wieku 10–14 lat uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie całej  Polski. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać zdjęcie oraz jego literacki opis związany z upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych. Ogólnopolskie przedsięwzięcie  zostało zrealizowane  przez Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej.

Nagrodą dla laureatów jest pobyt na obozie historycznym w Bieszczadach.

Serdeczne gratulacje!

Sukcesy plastyczne naszych uczniów

Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  "Być jak Anna" pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Błażowej uczennice z naszej szkoły uzyskały nagrody

JULIA MAGDZIAK kl. 6 - Nagroda,

AMELIA DEJNAKA kl. 5 - Wyróżnienie

W uroczystosci brały udział dwie nagrodzone uczennice oraz pan Dyrektor dr Krzysztof Warchoł i nauczycielka plastyki Małgorzata Bębenek. Organizatorzy bardzo gościnnie przyjęli laureatów konkursu, opiekunów, Dyrektorów szkół oraz zaszczycili obecnością przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Dyrektora GDK, Burmistrza Błażowej, który był sponsorem nagród dla laureatów konkursu, za co bardzo dziękujemy. Spotkanie było ciekawą wymianą refleksji, interpretacji tematu konkursu przez dzieci i młodzież.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Julii i Amelii :)

**************************************************************

Sukcesy naszych uczniów z języka niemieckiego

Miło nam poinformować, że zespół uczennic z klas szóstych w składzie:

Julia Magdziak kl. VIc

Wiktoria Skiba kl. VIc

Paulina Zielińska kl. VIc

otrzymał

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym na Maxa!

Serdecznie gratulujemy!

*********************************************************************************************

Sukcesy naszych uczniów z języka angielskiego

Miło nam poinformować o osiągnięciach uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z języka angielskiego „Memory Master”. W konkursie wzięło udział ponad dwieście szkół z całej Polski. Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością leksyki angielskiej w szerokim kontekście językowym. Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili w tym zakresie uzyskując następujące wyniki:

Laureat I – stopnia:

Wiktoria Skiba z kl. 6c

Laureat II – stopnia:

Roksana Szram, Paulina Zielińska z kl. 6d

Natalia Krupa, Natalia Paszkowska z kl. 6d

Szymon Grzegorzak z kl. 6c

Laureat III – stopnia:

Kacper Pelczar, Jagoda Sieradzka z kl. 6c

Wyróżnienia przypadły w udziale Julii Magdziak z kl. 6c, Laurze Nachurny z kl. 7a oraz Kornelii Strykowskiej z kl. 7a.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniów przygotowywała p. Anna Giermata