• Regulaminy

•    REGULAMIN BIBLIOTEKI:

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
          2. Jednorazowo można wypożyczyć cztery książki (w tym jedną lekturę obowiązkową) na okres dwóch tygodni.
          3. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przesunięcie terminu zwrotu.
          4. Uczeń przygotowujący się do konkursów ma prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.
          5. Książkę należy szanować jako dobro społeczne. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
          6. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić bądź zwrócić inną przydatną do biblioteki po uzgodnieniu z  bibliotekarzem.
          7. Pod koniec roku szkolnego książki powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie.

REGULAMIN INTERNETOWEGO CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

1. Centrum służy uczniom i pracownikom szkoły jako źródło wiedzy i informacji.
          2. Opiekunem Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej ( ICIM) jest bibliotekarz.
          3. Centrum jest czynne w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej z wyjątkiem przerw międzylekcyjnych.
          4. Przed przystąpieniem do pracy należy wpisać się do zeszytu korzystania z ICIM (data, godzina, nazwisko, imię, klasa, numer stanowiska).
          5. Przy jednym stanowisku może pracować jedna osoba,  w przypadku większej ilości chętnych czas pracy przy komputerze będzie ograniczony.
          6. Opiekun ICIM przydziela każdemu użytkownikowi prawa do konkretnych zasobów lokalnej sieci  komputerowej.
          7. Używanie urządzenia wielofunkcyjnego musi być każdorazowo uzgodnione z nauczycielem bibliotekarzem.
          8. Wszelkie usterki, uszkodzenia i nieprawidłowości w działaniu sprzętu i systemu użytkownik ma obowiązek zgłosić bibliotekarzowi bez podejmowania samodzielnej próby naprawy.
          9. Zabrania się:
          • dokonywania jakichkolwiek napraw, modyfikacji ustawień sprzętu, samowolnego manipulowania sprzętem,
          • instalowania własnych programów oraz komunikatorów internetowych,
          • kopiowania oprogramowania zarówno ze sprzętu należącego do ICIM, jak również z dostępnych stron internetowych,
          • korzystania z dysków przenośnych wymagających instalacji.

1. Za szkody wyrządzone w wyniku umyślnego działania odpowiada użytkownik.
          2. Podczas pracy na stanowisku komputerowym należy zachować ciszę umożliwiającą spokojną pracę innym użytkownikom biblioteki.
          3. W ICIM obowiązuje zakaz picia napojów, spożywania posiłków oraz używania telefonów komórkowych.
          4. Za nieprzestrzeganie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa korzystania z centrum na określony czas wskazany przez opiekuna.

REGULAMIN CZYTELNI

1. Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
          2. W czytelni należy zachować ciszę.
          3. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki, tj. ze zbiorów czytelni i wypożyczalni.
          4. Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, a książki oddaje się  bibliotekarzowi.
          5. Książki i czasopisma należy szanować.
          6. Teczki i torby należy pozostawić w wyznaczonym miejscu.
          7. Wszyscy czytelnicy powinni dbać o ład i porządek w czytelni.