• Msza na zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Uprzejmie informujemy, że Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie będzie odprawiona w Katedrze Rzeszowskiej w piątek 24 czerwca 2022 r. o godz. 8.00.

• WYNIKI IX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FRAZEOLOGICZNEGO „ZOSTAŃ MISTRZEM SŁOWA” POD HONOROWYM PATRONATEM PROFESORA JANA MIODKA

• Komisja konkursowa rozstrzygnęła IX Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny „Zostań Mistrzem Słowa” pod honorowym patronatem Profesora Jana Miodka, w którym brali udział uczniowie klas VII-VIII rzeszowskich szkół.

W ramach konkursu uczestnicy mieli przedstawić w swoich pracach wybrany związek frazeologiczny w formie komiksu.

I miejsce    Maja Sikora (Szkoła Podstawowa nr 6 w Rzeszowie)

II miejsce   Sara Luciano (Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie)

III miejsce   Patrycja Gołda (Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie)

Wyróżnienia: Łukasz Łoziński (Szkoła Podstawowa nr 6 w Rzeszowie)

Oliwia Leśko (Szkoła Podstawowa nr 6 w Rzeszowie)

Alicja Stafiej (Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie)

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Zespół Humanistyczny

• Sukces ucznia klasy VIII e

• Z dumą informujemy, że Bartosz Rzucek z kl. 8e zdał egzamin z języka niemieckiego na poziomie A1 w certyfikowanym Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut przy Politechnice Rzeszowskiej. Uzyskując wynik 95% otrzymał najwyższą ocenę. Egzamin obejmował wszystkie cztery sprawności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie.

Serdecznie gratulujemy!

• Wyniki Konkursu "Pszczeli domek" - kl. I - VIII

• Miło nam zawiadomić, że  trzy uczennice klasy II d z naszej szkoły otrzymały nagrodę w konkursie  pt.: Pszczeli domek. Konkurs organizowany był przez Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa, w ramach projektu pt.: BeeFriendly, który wspierany jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Zadaniem konkursowym było wykonanie rysunku plastyczno-informatycznego w programie Paint lub Paint 3D, przedstawiającego domek dla pszczół.

Nagrodzone uczennice to:

Amelka Tomsia – II d

Alicja Klocek – II d

Gabriela Machlarz – II d

Gratulujemy laureatkom!

Opiekun: Lucyna Kędzior

• Deklaracja zgłoszenia_Obiady_2022/2023

• Uprzejmie informujemy Rodziców o możliwości zapisania dziecka na stołówkę szkolną na rok szkolny 2022/2023. Deklarację zapisu należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie do 30 czerwca 2022 r.

Druk deklaracji w wersji papierowej dostępny jest w sekretariacie szkoły.

"Deklarację zgłoszenia dziecka na stołówkę" w wersji elektronicznej do wydrukowania i wypełnienia zamieszczono poniżej.

• 17 czerwca 2022 r. - Dyżur w świetlicy szkolnej

• Informujemy, że 17 czerwca 2022 r. (piątek)  świetlica szkolna

pełni dyżur tylko dla uczniów, których rodzice otrzymali informację przez e-dziennik

o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur na podstawie wypełnionego wniosku

o potrzebie zapewnienia opieki świetlicowej.

• Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2022/2023

• Uprzejmie informujemy Rodziców dzieci kontynuujących naukę w naszej szkole, którzy będą mieć potrzebę zapisania dziecka do świetlicy na rok szkolny 2022/2023, że karty zapisu należy złożyć w sekretariacie szkoły w  terminie do 24 czerwca 2022 r.

Druk karty w wersji papierowej dostępny jest w sekretariacie szkoły od godz. 7.30 do 15.30.

Po godz. 15.30 druk można pobrać również w świetlicy nr 1.

"Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy" w wersji elektronicznej do wydrukowania i wypełnienia zamieszczono poniżej.

Karta_zgloszenia_dziecka_do_swietlicy_szkolnej_SP23_2022_2023.pdf

• 17 czerwca 2022 r. (piątek) - Dzień wolny od zajęć lekcyjnych - Dyżur w świetlicy szkolnej

• Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Ramowym Kalendarzem Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie 17 czerwca 2022 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

Równocześnie informujemy, że dla rodziców uczniów z klas I – IV, którzy potrzebują zapewnienia opieki świetlicowej w/w dniu świetlica szkolna będzie pełnić dyżur.

Wniosek o zapewnienie opieki świetlicowej w formie ankiety oraz szczegółowe informacje zostały przesłane rodzicom uczniów z klas I - IV przez e-dziennik.

Dyżur zorganizowany będzie tylko dla uczniów pracujących rodziców, którzy potrzebują zorganizowania opieki w w/w dniu dla swojego dziecka.

Termin wypełnienia wniosku: do 9 czerwca 2022 r. (czwartek).

• Finał Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego pn. „Tinkercad Master - Pasja i Zabawa!”

• W sobotę 22 maja 2022 r. odbyło się spotkanie finałowe połączone z wręczeniem medali, dyplomów oraz nagród Międzyszkolnego Konkursu "Tinkercad Master" współorganizowanego przez naszą szkołę wraz z SP 25 i UrbanLab Rzeszów. W tym dniu w siedzibie UrbanLab Rzeszów spotkali się uczestnicy konkursu wraz z rodzicami i opiekunami oraz kapitułą konkursową i organizatorami. Spotkanie i wręczenie nagród poprowadzili niezastąpieni Panowie Witold i Robert Walawender.

Z dumą możemy pochwalić się dużymi osiągnięciami, ponieważ troje uczniów naszej szkoły zajęło miejsca finałowe w swoich kategoriach, a jedna z uczennic otrzymała wyróżnienie.

W kategorii klas I-III:
            I miejsce - Ernest Machała z klasy 3C

III miejsce - Weronika Jarosz z klasy 1A

W kategorii klas IV-VI:
            II miejsce - Anthony Warszawa z klasy 4B

Wyróżnienie - Oliwia Szypuła z klasy 6B

Dziękujemy uczestnikom konkursu za wykonanie fantastycznych modeli 3D promujących akcje pn. Rowerowy Maj. Poniżej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia z gali i film prezentujący modele wykonane przez wszystkich uczestników konkursu. Ze swojej strony chciałbym podziękować Dyrekcji naszej szkoły za możliwość zorganizowania konkursu i opieki nad naszymi uczniami.

Pomysłodawca i współorganizator konkursu
            Bartłomiej Biedroń

• Opłata za obiady

• Informuję, że odpłatność za obiady

za m-c CZERWIEC wynosi: 45,00 zł

Prosimy o terminowe dokonywanie płatności (do 03.06.2022).

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 5 w Rzeszowie