• Mali strażacy z klasy IIa

• Klasa IIa wraz z wychowawczynią Panią Agatą Kurek-Amarowicz oraz ks. Julianem wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Mali strażacy w specjalnych mundurach zobaczyli jak wygląda praca strażaka, poznali procedury w przypadku wystąpienia pożaru, zobaczyli jak wygląda dzień z życia strażaka podczas służby, odwiedzili świetlicę, siłownię, pralnię, szatnie oraz garaże z wozami strażackimi.

Największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Agata Kurek-Amarowicz

• Odlotowa edukacja

• 20-22 września w naszej szkole odbyły się warsztaty fizyczne pt." ODLOTOWA EDUKACJA" dla najmłodszych. Szalony naukowiec - pani Madzia, zaprezentowała szereg doświadczeń fizycznych z użyciem wody, ognia i powietrza. Nie obyło się bez błyszczących mieczy świetlnych, burzy z piorunami i tornada w butelce. Dzieci poznały tajniki najciekawszych doświadczeń, w których mogły wziąć udział. Cała ta solidna porcja nauki była możliwa dzięki współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza - Dolina Wiedzy. Dziękujemy za poświęcony czas!

• Drama dla dzieci

• Szanowni Rodzice,

Proponujemy Państwu pierwsze w Polsce zajęcia z rozwoju osobistego dla dzieci!

Nasze zajęcia poprzez techniki aktorskie skupiają się na rozwoju kompetencji miękkich, społecznych i emocjonalnych, które warunkują optymalne funkcjonowanie w zmieniającym się szybko i gwałtownie świecie. W naszej pracy korzystamy z innowacyjnego połączenia technik Dramy oraz Improwizacji Aktorskiej z elementami Treningu Umiejętności Społecznych. W atmosferze współpracy i otwartości dzieci nabywają i wzmacniają kompetencje społeczne i emocjonalne. Z kolei utrwalone kompetencje dzieci przekładają się na pracę szkolną, co wspomaga pracę nauczycieli. Rozwój osobisty i społeczny posiada głęboki sens edukacyjny dla każdego, szczególnie dla dzieci- pozwala na lepsze funkcjonowanie, daje poczucie sprawczości i pewności siebie, pozwala budować zdrowe i trwałe relacje, stawiać granice i szanować je u innych, uczy dialogu pozbawionego agresji i przemocy. Zajęcia prowadzone są w grupach do 15 uczestników bądź dla całej klasy i odbywają się cyklicznie raz w tygodniu po godzinie zegarowej. Prowadzone są przez profesjonalnie przygotowaną kadrę nauczycieli, którzy zdobywali swoje umiejętności w wyższych uczelniach artystycznych polskich i zagranicznych, m.in. w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i Drama Centre London. Są to ludzie zaangażowani w pracę z dziećmi, czujni na ich potrzeby, wrażliwi na ich emocje, świadomi odpowiedzialności i potrzeby realizowanych działań. Rekrutacja uczestników opiera się na przeprowadzanych przez nasz zespół bezpłatnych 15 minutowych Warsztatów Pokazowych, w których biorą udział wszyscy uczniowie klasy, do których skierowana jest oferta. Dodatkowo można nas spotkać na Zebraniach Rodzicielskich, na których przedstawiamy naszą ofertę rodzicom przyszłych uczestników. Nasze dane kontaktowe są dla Państwa dyspozycji – w razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić bądź pisać.

Zapraszamy do filmowej, prezentacji naszych zajęć z Dramy – https://youtu.be/MVfMEqigjzs

Zespół Act and Play

Kontakt i zapisy: 535 745 545, 535 075 215

dramadladzieci@gmail.com

www.dramadladzieci.pl

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Mamy zaszczyt poinformować wszystkich uczniów, iż ruszają wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie.

Masz wiele ciekawych, kreatywnych pomysłów, jesteś aktywny i nie boisz się wyzwań - startuj w wyborach do Samorządu Uczniowskiego!

Zapraszamy uczniów klas VI-VIII do zgłaszania swoich kandydatur.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakacie.

Życzymy powodzenia!

Opiekunowie SU: p. Patrycja Rybarska, p. Aneta Dereń

• Zakręcony rowerowy rok szkolny 2023/24

• Zapraszamy serdecznie uczniów do utrwalania zdrowego stylu życia, a zarazem udziału w konkursie szkolnym w którym można wygrać cenne nagrody! Honorowy patronat objął sportowy sklep rowerowy City-Sport.pl, który jest równocześnie głównym sponsorem nagród w konkursie.

• Akademia Karate Tradycyjnego serdecznie zaprasza

• Akademia Karate Tradycyjnego serdecznie zaprasza wszystkie nowe osoby oraz już trenujące na zajęcia karate tradycyjnego w roku szkolnym 2023/2023.

Treningi odbywać się będą na sali gimnastycznej w poniedziałki o godzinie 14:40 oraz czwartek o godzinie 15:00 (60 minut).

Pierwszy trening rozpocznie się 18 września.

W przypadku wszelkich pytań zapraszamy do kontaktu z trenerem Patrykiem pod numerem telefonu 665 342 532.

Do zobaczenia

• JUDO w szkole

• Zajęcia odbywać się będą od września do listopada - 25 TRENINGÓW

Zajęcia są zupełnie nieodpłatne w tym terminie finansowane przez Ministerstwo Sportu i PZJudo

Nabór dzieci prosimy zgłaszać przez stronę internetową www.judo.rzeszow.pl zakładka ZAPISY. Prosimy zaznaczyć SP23 oraz przy imieniu i nazwisku dziecka dopisać „JUDO W SZKOLE".

Dostępne będą dwie grupy - maksymalnie 15 osób każda.

1 GRUPA PRZEDSZKOLNA

2 GRUPA SZKOLNA KLASY 1-3 (nie mogą to być dzieci, które już trenują w klubie)

Zajęcia odbywać się będą we wtorki:

-GRUPA SZKOLNA GODZINA 15.00

Każdy z rodziców deklarujących udział dziecka otrzyma dokument do wydrukowania na podany przy zapisie adres mailowy, który wypełniony trzeba będzie dostarczyć do sekretariatu szkoły.

• Opłata za obiady

• Informuję, że odpłatność za obiady

za m-c WRZESIEŃ wynosi: 76,00 zł