• Jak bezpiecznie korzystać z Internetu

• Zasady bezpiecznego internetu

1. Chroń swoją prywatność – nie podawaj swoich danych osobowych, czyli imienia, nazwiska, adresu, numeru telefonu w sieci internetowej.

2. Mów, jeśli coś w Internecie cię zaniepokoi – opowiedz o tym rodzicom lub nauczycielom.

3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci – nie spotykaj się z osobami poznanymi w Internecie.

4. Szanuj innych w sieci – nikogo w sieci nie obrażaj.

5. Korzystaj z umiarem z Internetu – ograniczaj czas na korzystanie z internetu, lepiej wyjdź na spacer.

Korzystajcie z bezpiecznych stron internetowych przeznaczonych dla dzieci:

• www.dzieci.wp.pl – strona dla dzieci w portalu wp.pl; zawiera wiele ciekawych gier, łamigłówek oraz co najważniejsze zabaw edukacyjnych (e – szkoła).

• www.puchatek.pl – strona internetowa poświęcona Kubusiowi Puchatkowi oraz jego przyjaciołom; zawiera opisy postaci, gry dla dzieci, tapety na pulpit, wygaszacze ekranu oraz kolorowanki.

• www.lulek.tv – bogaty wybór gier edukacyjnych dla małych i dużych dzieci.

• www.pankuleczka.pl – serwis poświęcony książeczce dla dzieci o tym samym tytule; na stronie znajdziemy ciekawe zabawy dla najmłodszych: labirynty, puzzle, kolorowanki.

• www.wierszedladzieci.pl – strona zawiera multimedialne wierszyki dla dzieci, piosenki, quizy, gry, kolorowani oraz wirtualne pianino.

• www.wierszykidladzieci.pl - portal ze znanymi wierszykami m.in. J. Tuwima, J. Brzechwy czy M. Konopnickiej do czytania i słuchania.

• www.ewa.bicom.pl/dzieci/index.htm - zbiór popularnych wierszy dla dzieci.

• www.bajka.pl – portal zwiera bogaty zbiór bajek, baśni i opowiadań dla dzieci.

• www.krasnoludki.pl – portal z grami i zabawami dla dzieci oraz bajkami do obejrzenia.

• www.misie.com.pl – strona dla dzieci zawierająca bajki, komiksy, wierszyki, a także encyklopedię, z której dzieci mogą zaczerpnąć informacje o różnych gatunkach misiów.

• www.gry.misiakowo.pl – strona zawiera bezpieczne oraz specjalnie wyselekcjonowane gry dla dzieci, których zadaniem jest rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność dzieci.