• 20 czerwca 2023 r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

•  Szanowni Państwo.

Informujemy, że zgodnie z Kalendarzem SP nr 23 dzień 20 czerwca 2023 r.

jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, dla uczniów

z klas I – IV, którzy potrzebują zapewnienia opieki świetlicowej.

Świetlica szkolna będzie pełnić dyżur od godz. 6.30 do godz. 17.00.

  (tylko dla uczniów pracujących rodziców).    Prosimy o zgłaszanie dzieci do dnia 15 czerwca 2023 r. poprzez wypełnienie wniosku dostępnego na stronie szkoły, u nauczycieli świetlicy i w sekretariacie szkoły.    Obiady wydawane będą w stołówce szkolnej.

Wcześniej należy dokonać wpłaty za dzień 20.06.2023 r. na konto.

Dyrektor ZSP nr 5

• Zielona szkoła klas III b i III d

• Trzydniowy pobyt klas III b i III d na zielonej szkole w Murzasichle należał do bardzo udanych. Obfitował w ciekawe wycieczki na Wielką Krokiew, Gubałówkę, Krzeptówki, Krupówki, do Doliny Białego i długą, górską wędrówkę na Kalatówki. Dodatkowo bardzo dobre warunki lokalowe i wspaniałe wyżywienie sprawiły, że wszystkim żal było wracać do domu.

• Sukcesy naszych uczniów z języka angielskiego

• Miło nam poinformować o osiągnięciach uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z języka angielskiego „Memory Master”. W konkursie wzięło udział ponad dwieście szkół z całej Polski. Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością leksyki angielskiej w szerokim kontekście językowym. Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili w tym zakresie uzyskując następujące wyniki:

Laureat I – stopnia:

Wiktoria Skiba z kl. 6c

Laureat II – stopnia:

Roksana Szram, Paulina Zielińska z kl. 6d

Natalia Krupa, Natalia Paszkowska z kl. 6d

Szymon Grzegorzak z kl. 6c

Laureat III – stopnia:

Kacper Pelczar, Jagoda Sieradzka z kl. 6c

Wyróżnienia przypadły w udziale Julii Magdziak z kl. 6c, Laurze Nachurny z kl. 7a oraz Kornelii Strykowskiej z kl. 7a.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Uczniów przygotowywała p. Anna Giermata

• Finał X Wojewódzkiego Konkursu Frazeologicznego „Zostań Mistrzem Słowa”

• 1 czerwca 2023r., podczas jubileuszu 40-lecia naszej szkoły, odbył się uroczysty finał X Wojewódzkiego Konkursu Frazeologicznego „Zostań Mistrzem Słowa” pod patronatem profesora Jana Miodka, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tego dnia Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek oraz Pani Bożena Pasieka Dyrektor Wydziału Jakości i Zarządzania Edukacją Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wręczyli laureatom i ich opiekunom pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody.

Miło nam ogłosić, że wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły - Maria Luciano z klasy 6d.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom i ich opiekunom!

Organizatorki konkursu:

Joanna Marut

Aneta Gil

• Nasza szkoła uczestniczy w Dniach Osiedla Nowe Miasto

• 4 czerwca podczas Dni Osiedla Nowe Miasto obecny był prezydent miasta p. Konrad Fijołek oraz pan dyrektor naszej szkoły Krzysztof Warchoł, który przedstawił dotychczasowe działania w naszej placówce oraz plany na przyszłość. Zaprezentowali się także uczniowie z klasy 3 d w inscenizacji, wykonując taniec i grając na flażoletach. Występujący zebrali mocne brawa.

• Uroczystość z okazji 40-lecia szkoły

• 1 czerwca 2023 roku w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna uroczystość – 40 lecie Szkoły Podstawowej nr 23 oraz Przedszkola Publicznego nr 35 w Rzeszowie. W tłumnym pochodzie, na czele z panem dyrektorem szkoły dr Krzysztofem Warchołem, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do katedry na mszę świętą. Po powrocie w szkole odbyła się akademia, na którą przybyli zaproszeni goście – prezydent Rzeszowa pan Konrad Fijołek, przedstawiciele władz oświatowych, związkowych oraz byli dyrektorzy i wicedyrektorzy szkoły. Podczas części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne, taneczne. Po akademii dzieci - w dniu własnego święta - świetnie bawiły się w czasie pikniku bogatego w ciekawe atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Lucyna Kędzior

• OPŁATA  ZA OBIADY

• Informuję, że odpłatność za obiady

za m-c CZERWIEC wynosi: 52,00 zł