• Dary dla hospicjum

• Zbliża się świąteczny czas. Jak co roku chcemy sprawić, aby był on wyjątkowy dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Gorąco zachęcamy do włączenia się do organizowanej zbiórki w naszej szkole. Bądźmy dla nich Świętym Mikołajem! Akcja w naszej szkole będzie trwać od 6 do 20 listopada. Dary prosimy przynosić do sali świetlicy nr 1. Szczegółowa lista dostępna pod adresem: https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/darowizna-rzeczowa/ lub na tablicy obok sali świetlicy nr 1.

Justyna Kwoka, Katarzyna Przeździecka

• Dzień Pluszowego Misia

• Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do akcji Dzień Pluszowego Misia. Zbieramy dla Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Lista potrzebnych rzeczy znajduje się na stronie fundacji: https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/darowizna-rzeczowa/

Bardzo ważne, ze względów higienicznych, aby wszystkie przekazane dary były nowe, używane maskotki nie mogą zostać wniesione na teren szpitala, a więc nie zrealizują swojej misji.

Przyniesione rzeczy proszę wkładać do pojemnika, który znajduje się w szatni bądź składać je bezpośrednio u Pań – Justyny Wojewody (sala nr 21) i Anety Gil (biblioteka). Zbiórka potrwa do 25 listopada.

Zachęcamy do udziału w akcji. Sprawmy, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech! Liczymy na Was!!!

• Udział klas ósmych w Akademii Młodych Odkrywców

• Wydarzenie odbyło się w G2Arena 03.11.2023 r. w ramach Kalejdoskopu Podróżniczego, który odbył się po raz 15. To jedna z najstarszych i największych imprez w Polsce, na której spotykają się miłośnicy podróży, globtroterzy, ludzie gór i wszyscy ci, którzy kochają zwiedzać świat swoimi ścieżkami. A my wysłuchaliśmy historii o koniach, Ameryce Łacińskiej oraz jak zostać polarnikiem.

• Klasy młodsze w teatrze

• 7 i 8 listopada dzieci z klas I i II uczestniczyły w edukacji teatralnej w teatrze Maska w Rzeszowie, bogacąc swoją wiedzę na temat rodzajów lalek występujących w teatrze i poznając tajniki ich konstruowania z różnorodnych materiałów. Obejrzały także spektakl pt. Kajtuś Czarodziej oparty na motywach powieści Janusza Korczaka. Kajtek to mały rozrabiaka, który marzy o byciu czarodziejem.  Pragnienie się spełnia i prowadzi chłopca w szereg niesamowitych przygód, które widz przeżywa razem z bohaterem. Spektakl trzyma w napięciu do samego końca i pozwala żywo w nim uczestniczyć.

Lucyna Kędzior

• Akcja charytatywna "Góra Grosza"

• Zapraszamy do udziału w XXIV edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „Góra Grosza” poprzez zbiórkę drobnych monet. Grosze będzie można wrzucać do przygotowanych pojemników w salach lekcyjnych.

Przyłącz się do akcji, a wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.

Koordynatorzy akcji - Aneta Dereń, Patrycja Stach

• „Wirtualne archiwa i zbiory - nowy głos o przeszłości dla przyszłości"

• 3 listopada klasy 5a6c wzięły udział w przedsięwzięciu edukacyjnym on-line pt. „Wirtualne archiwa i zbiory - nowy głos o przeszłości dla przyszłości."Zajęcia organizowane były w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W warsztatach wzięło udział 24 szkoły z całej Polski. Nasza SP 23 była jedyną szkołą zakwalifikowaną do zadania z województwa podkarpackiego. Interaktywny wykład został prowadzony przez historyka - Panią Marię Pawlak. Głównym celem zajęć była popularyzacja wirtualnych archiwów i zbiorów. Archiwa i zbiory to wyjątkowa przestrzeń, gdzie przechowywana jest przeszłość. Dlatego tak ważne było, aby przybliżyć uczniom wirtualne magazyny polskich muzeów i archiwów m.in Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, archiwa Judaika, Polona, Mufo czy Wirtualne Muzea Małopolski. Od wielu lat w ramach licznych programów muzea, archiwa i fundacje digitalizują swoje zbiory, a dzięki nowoczesnym platformom można oglądać zdjęcia obiektów, nie wychodząc z domu. Uczniowie z zainteresowaniem wzięli udział w spotkaniu, którego finał zakładał część warsztatową i wspólne przygotowanie wirtualnej wystawy o życiu codziennym sprzed 100 lat.  Uczniowie poznali najważniejsze wirtualne archiwa, nauczyli się jak z nich korzystać oraz co można robić z ich zdigitalizowanymi zbiorami.

Przedsięwzięcie było koordynowane przez panią Patrycję Rybarską i Marię Jabłońską.

• Dziękujemy za wspólną zabawę!

• W dniu 31 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zorganizowali akcję tematyczną pod hasłem „Cukierek albo psikus”. Uczennice przychodziły do sal lekcyjnych i zachęcały do krótkiej zabawy klasowej. Przy odrobinie szczęścia można było wylosować cukierka, co oznaczało, że cała klasa zostanie poczęstowana słodkościami. Drugą możliwością był psikus, czyli zadanie do wykonania. Dziękujemy za wspólną zabawę, która służyła integracji Naszej społeczności szkolnej.

• Jesteśmy już uczniami!

• 30 października uczniowie klas I naszej szkoły uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami i zostali pasowani na uczniów przez pana dyrektora doktora Krzysztofa Warchoła.

• OPŁATA  ZA OBIADY

• Informuję, że odpłatność za obiady

za m-c LISTOPAD wynosi: 84,00 zł