• Archiwum Indywidualizacja procesu nauczania

• KAPITAL_LUDZKI

UE+EFS_L-kolor

Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I – III rzeszowskich szkół podstawowych” współfinansowany
          przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Szkoła uczestniczyła w realizacji projektu pn. „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I – III rzeszowskich szkół podstawowych" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Zajęcia pozalekcyjne odbywały się w roku szkolnym 2011/2012 oraz 2012/2013.

Projekt objął wsparciem 150 uczniów i uczennic naszej szkoły.

Analiza ocen opisowych oraz opinii o uczniach przygotowanych przez prowadzących zajęcia oraz wychowawców klas pokazała, że założone cele i wskaźniki zostały osiągnięte.

Szczegóły znajdują się w poniższej tabeli:

ogółem liczba uczniów objętych wsparciem w ramach projektu

zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych dysleksją

gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy

zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej

zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych

150

59

48

56

50

14

51

Dodatkowo baza dydaktyczna szkoły została doposażona w materiały dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt, niezbędny do realizacji zaplanowanych zajęć dodatkowych.

aktualności o projekcie

W Szkole Podstawowej Nr 23 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 5 w Rzeszowie w ramach projektu zorganizowane były następujące typy zajęć:

1.    Zajęcia dla dzieci  z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych dysleksją.

2.    Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy.

3.    Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej.

4.    Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w dziedzinie nauk matematyczno – przyrodniczych.

regulamin

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych

w dziedzinie nauk matematyczno – przyrodniczych.

Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych dysleksją

więcej zdjęć TUTAJ<<