archiwum 2017/2018
Mecz I d z przedszkolakami
7 czerwca uczniowie klasy I d rozegrali mecz piłki nożnej z reprezentacją Przedszkola nr 35. Obydwie drużyny z dużym zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie mecz wygrała drużyna z klasy I d, zdobywając dwa gole. Gratulujemy!
Lucyna Kędzior
Bezpieczna woda - spotkanie z ratownikiem WOPR
W dniu 8 czerwca odbyło się spotkanie zorganizowane przez panie U. Burtan i G. Kafel z przedstawicielem rzeszowskiego WOPR u ratownikiem Panem Adamem, który przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia dla klas I dotyczące zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Ratownik omawiał podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, zademonstrował sprzęt ratowniczy, wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Przypomniał numery, pod które należy dzwonić w razie sytuacji niebezpiecznych. Zaapelował, aby nie wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu oraz po długim pobycie na słońcu, a przebywając nad zbiornikami wodnymi należy zachować szczególną ostrożność. Na zakończenie spotkania każdy mógł zadać ratownikowi pytanie. Dziękujemy panu ratownikowi za ciekawe spotkanie.
U. Burtan G. Kafel
Jak miło jest na zielonej szkole!
Uczniowie klasy I d przebywali przez trzy dni czerwca na zielonej szkole w Bieszczadach. Zamieszkali na ten czas w domu wypoczynkowym w Bukowcu. Podczas wyjazdu nie brak było atrakcji. Już w drodze do Bukowca dzieci dowiedziały się jak dawniej pisano, uczestnicząc w lekcji muzealnej na ten temat oraz zwiedziły miasteczko galicyjskie w skansenie w Sanoku. Wiele emocji wzbudziło także rozpakowywanie się w ośrodku, oglądanie swoich pokoi, odpoczynek w nich. Dzieci miały także okazję jechać kolejką bieszczadzką na trasie Majdan – Balnica, podziwiając podczas przejazdu piękne krajobrazy. Będąc w górach musieli także uczestniczyć w pieszej górskiej wycieczce. Wybrali się do rezerwatu Sine wiry. W czasie pobytu w Myczkowcach każdy mógł pojeździć konno oraz zwiedzić muzeum miniatur kościółków i cerkwi podkarpackich. W ostatni dzień po przedpołudniowym spacerze ścieżką przyrodniczą w Bukowcu, dzieci czekała jeszcze jedna wycieczka – wyjazd do Soliny. Uczniowie zachwycali się pięknem jeziora spacerując po zaporze oraz podróżując statkiem wycieczkowym po akwenie. Na koniec zwiedziły elektrownię wodną, co było dużym przeżyciem. Zmęczone ale bardzo, bardzo zadowolone wróciły do domu. Marzą już o wyjeździe na zieloną szkołę za rok…
Lucyna Kędzior
Wycieczka klasy IIa do Zagrody SZMER w Godowej
24 maja 2018r. uczniowie klasy II a pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Zagrody "Szmer" w Godowej. Dzieci poznały jak wygląda życie na wsi oraz praca gospodarza w gospodarstwie rolnym. Wzięły udział w warsztatach dotyczących samodzielnego sadzenia roślin - pomidorków koktajlowych oraz lepienia z gliny- ulubione zwierzątko. Dzieci jeździły pociągiem na kołach, bryczką, uczestniczyły w zabawach -"łowieniu rybek", "wyścigach małym wozem" oraz innych "Zagrodowych harcach". Uczniowie pełni wspaniałych wrażeń wrócili do szkoły.
Agata Kurek-Amarowicz
Wycieczka klasy II b
W dniu 24 maja dzieci z klasy II b wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę szkolną. Miejsce wycieczki; „Zagroda Szmer” w Godowej okazało się wspaniałym wyborem. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny oraz posadzili swoją własną roślinkę. W programie była także przejażdżka bryczką oraz swobodne zabawy z użyciem zabawek z ubiegłego wieku.
Joanna Madej
Wiosenna uprawa roślin- klasa III b
W dniu 11 maja 2018 r. uczniowie klasy III b stworzyli w sali wiosenną uprawę roślin, która wypełniła klasowy kącik przyrody. Pierwszym etapem było przygotowanie niezbędnych narzędzi do siania i sadzenia roślin oraz przypomnienie etapów wzrostu rośliny. Następnie uczniowie wysiewali do doniczek nasiona grochu łuskanego, rzeżuchy oraz rzodkiewki. Mieli również okazję zasadzić cebulkę kwiatu magnolii. Wszystkie czynności okazały się interesującym doświadczeniem. Przez kolejne dni uczniowie będą pełnili dyżury przy pielęgnacji roślin poprzez codzienne podlewanie oraz obserwowanie. Teraz pozostaje już tylko czekać na efekty naszej wspólnej pracy!
Aneta Dereń
Utrwalamy swoją wiedzę o zdrowym żywieniu - klasy I d i I b
7 kwietnia uczniowie klas I d i I b wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk na temat: „Bohaterowie z lodówki – przegląd najzdrowszych produktów spożywczych”. Dzieci miały okazję powtórzyć wiadomości o zdrowych produktach segregując pokarmy do koszyków z buźką uśmiechniętą i smutną. Dzieci słuchały wierszy o zdrowym odżywianiu oraz obejrzały prezentację multimedialną o piramidzie zdrowia, a także rozwiązywały zagadki o odżywczych wartościach rożnych produktów. Takie zajęcia przyczyniły się do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych uczniów już od klasy I.
Lucyna Kędzior, Agnieszka Łuc
Program "Dzieciaki do rakiet" w klasie III b
Od grudnia 2017r. w klasie III b realizowane są zajęcia w ramach programu „Dzieciaki do rakiet”. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z podstawami gry w tenisa z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Uczniowie na zajęciach wychowania fizycznego biorą udział w różnego typu grach i zabawach ruchowych z elementami tenisa, m.in. berek
z rakietami czy rakietowy przekładaniec. Nauka podstaw gry w tenisa rozpoczęła się od ćwiczeń oswajających z piłką i rakietą, następnie były ćwiczenia kształtujące siłę i rzut. Uczniowie również przygotowują się do konkurencji sprawnościowych. Cotygodniowe zajęcia przynoszą im wiele radości, poprawiają koordynację ruchową, jak również rozwijają pasje.Aneta Dereń
Smacznie, zdrowo, kolorowo
„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Takie hasło towarzyszyło uczniom klasy II b, podczas wykonywania owocowych szaszłyków. W klasie unosił się smakowity zapach i dzieciom trudno było powstrzymać się przed zjedzeniem swoich „bomb witaminowych” zanim pani uwieczniła na zdjęciach to, co każdy przygotował. Wreszcie po zwyczajowym „smacznego” można było degustować swoje owocowe szaszłyki.
Joanna Madej
W tenisa gramy i dobrze sie mamy
Uczniowie klasy II b zaprosili do udziału w zajęciach sportowych, swoich młodszych kolegów z X grupy przedszkola wchodzącego w skład naszej placówki. Zajęcia te były okazją do wspólnej zabawy oraz do poznania podstaw gry w tenisa ziemnego. Przedszkolaki po krótkiej rozgrzewce oraz po ćwiczeniach oswajających z piłeczką i rakietą tenisową, wykonały odbicie typu forhend. Wszystkie piłeczki zostały przebite na drugą stronę siatki. To duże osiągnięcie; brawo przedszkolaki.
Joanna Madej
Przyprawy świata w naszej kuchni
7 marca uczniowie klasy 3 f przygotowywali desery z wykorzystaniem ulubionych przypraw. Każdy mógł przygotować swój ulubiony deser według własnego pomysłu we współpracy z kolegami i koleżankami. W klasie unosiły się różne zapachy, bo i przyprawy były różne. Największą popularnością cieszyło się kakao, wanilia, czekolada i mięta. Wszyscy włożyli mnóstwo pracy i serca w wykonanie deseru. Było pachnąco i bardzo smacznie. Efekty tych działań można zobaczyć poniżej.
Grażyna KafelPyszne desery w klasie III b
W dniu 5 marca 2018r. w klasie III b uczniowie podczas zajęć technicznych przygotowywali desery z wybranymi przyprawami. Każdy z uczniów przyniósł swoje ulubione owoce oraz dodatki, które były składnikami pysznych deserów. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem tworzyli różnorodne smakołyki, wśród których nie zabrakło kompozycji z owocami, galaretką oraz jogurtem. Dodatkiem do deserów była często czekolada, bakalie, a nawet cynamon i bita śmietana. Gdy już wszystko było gotowe uczniowie z chęcią zasiedli do wspólnej degustacji. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania deseru, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.
Aneta Dereń
Gramy w tenisa w klasie I d
Uczniowie z klasy I d bardzo lubią zajęcia wychowania fizycznego poświęcone realizacji programu pn. Dzieciaki do rakiet. Dzięki otrzymanemu przez szkołę sprzętowi pierwszoklasiści poznają podstawy gry w tenisa. Rozpoczęli od zabaw i gier ruchowych z elementami tenisa. Najpierw w zabawach dzieci używały piłeczek tenisowych, a następnie nauczyły się prawidłowego trzymania rakiety. W dalszym ciągu trwa w klasie I d trening oswajający z piłką i rakietą, a ćwiczenia wykonywane są przez uczniów coraz lepiej.
Lucyna Kędzior
Dzieciaki do rakiet
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet” podczas zajęć WF uczniowie klasy III f i III g bawią się doskonale. Podczas zajęć wykorzystują różnorodne ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz podstawowe elementy tenisa, poznają zasady współpracy i przyswajają sobie zasady fair play. Tenis jest doskonałym sportem dla każdego dziecka. Być może, dzięki tej akcji wychowamy przyszłych zwycięzców turniejów wielkoszlemowych. Nie jest to jednak najważniejszy cel, ważna jest zabawa i ruch. Podczas zajęć korzystamy ze sprzętu, który otrzymała szkoła w ramach tej akcji.
Grażyna Kafel, Patrycja Grabiec
Żegnaj zimo na rok!
Uczniowie klasy III f cieszyli się z puszystego śniegu. Podczas zajęć WF poszliśmy na saneczki jak mówi znana piosenka dla dzieci – „Chodźcie na saneczki chłopcy i dzieweczki…” Było wiele śmiechu i zabawy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zima wcześniej do nas zawita np. na Boże Narodzenie, a nie dopiero końcem lutego czy na początku marca.
Grażyna Kafel
Pyszne drugie śniadanie w klasie I d
26 lutego uczniowie klasy I d zabrali się od rana do solidnej pracy. Przygotowali sobie pyszne i zdrowe śniadanie owocowe. Każdy przyniósł ulubione owoce, patyczki do szaszłyków, plastikowy nożyk oraz deseczkę. Po umyciu rąk dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Powstawały kolorowe, pachnące szaszłyki owocowe. Podczas przerwy śniadaniowej każdy zjadł dużą porcję witamin. To był znakomity posiłek.
Lucyna Kędzior
Dzieci z klasy I d poznały zasady I pomocy
Uczniowie klasy I d 22 stycznia podczas zajęć poznali zasady wzywania i udzielania I pomocy osobom poszkodowanym. Dzięki otrzymanym przez szkołę fantomom od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nauczycielki Lucyna Kędzior i Joanna Łukasiewicz przeprowadziły w klasie I d kolejną lekcję I pomocy, które prowadzają w klasach I – III. Dzieci poznały łańcuch przeżycia, zapamiętały numer alarmowy 112 oraz praktycznie ćwiczyły postępowanie z osobą przytomną i nieprzytomną po wypadku. To była bardzo ważna lekcja.
Lucyna Kędzior
Zajęcia z I pomocy w klasie I a
12 grudnia w klasie Ia odbyły się zajęcia z udzielania I pomocy. Dzieci obejrzały ciekawy film na ten temat, a potem samodzielnie mogły poćwiczyć na fantomach w jaki sposób pomóc osobie nieprzytomnej. Zajęcia przeprowadziły panie Lucyna Kędzior i Joanna Łukasiewicz. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Małgorzata Haligowska
Zdrowe śniadanie w Ia
Wszyscy wiemy jak ważne jest drugie śniadanie, dlatego postanowiliśmy w klasie przygotować je wspólnie na zajęciach. Najpierw rozmawialiśmy na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, oraz o higienie w czasie przygotowywania posiłków. Potem z przyniesionych z domu produktów przygotowaliśmy zdrowe i kolorowe kanapki. Zjedliśmy je z wielkim apetytem. Na zadanie domowe dzieci miały przygotować zdrowe kanapki na kolację wraz z całą rodziną. Mam nadzieję, że takie ,,zadanie domowe" smakowało wszystkim.
Małgorzata Haligowska
Śniadanie daje moc
W dniu 9 listopada w ramach programu „Śniadanie daje moc” klasa III C przygotowała szaszłyki owocowe. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty i z ogromną radością zabrali się do pracy. Następnie z apetytem zjedli własnoręcznie przygotowane zdrowe drugie śniadanie.
Karolina Strzałkowska
Wspólna degustacja w klasie III e, III f i III g
-Program "Śniadanie daje moc!"
8 listopada klasy III e, III f oraz III g wraz z nauczycielami tworzyły w klasach smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Klasa III e zaproponowała szaszłyki owocowe, klasa III f wykonała różnorodne koktajle owocowe, a klasa III g pochwaliła się owocowymi jeżykami. Następnie wszystkie klasy udekorowały stoły na korytarzu swoimi pysznościami i częstowały się nazwajem. Nasz specjalny gość- pani wicedyrektor Wioletta Śnieżek oceniła poczytania kulinarne trzecioklasistów wzorowo! Oto fotorelacja z naszej pracy.
Patrycja Grabiec, Grażyna Kafel , Joanna Łukasiewicz
Znów bawimy się w MasterChef Junior!
A oto kolejne wytworne, pomysłowe, zdrowe i pyszne kanapeczki w wykonaniu uczniów klasy III d. Akcja robienia kanapek połączona była z ogólnopolskim programem „Śniadanie daje moc”. Życzymy smacznego!!!!!
E. Cmoch
Śniadanie daje moc-miksujemy koktajle w klasie III b
W dniu 9 listopada 2017r. uczniowie klasy III b w ramach programu „Śniadanie daje moc” mieli okazję przygotować pyszne koktajle owocowe. Wspólnie z wychowawcą ustalili, że koktajl to dobry pomysł na drugie śniadanie, ponieważ zawiera niezbędne składniki odżywcze. Na początku uczniowie umyli owoce, następnie je pokroili, a później miksowali w specjalnym urządzeniu. Koktajl składał się z pomarańczy, bananów, jabłek, gruszek i szpinaku. Na zakończenie wspólnie degustowaliśmy koktajle, niektórzy nawet prosili o dodatkową porcję. Dzięki tym zajęciom uczniowie wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię potrzebną do nauki i zabawy.
Aneta Dereń
Zdrowe śniadanie w klasie I d
8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce „Dzień Śniadanie Daje Moc”, o czym nie zapomnieli uczniowie klasy I d. Uczniowie przypomnieli zasady zdrowego odżywiania oraz rolę drugiego śniadania w żywieniu dzieci. Następnie dzieci wykonały smakowite sałatki owocowe. Przyniesione mandarynki, banany, jabłka, gruszki, mango, granaty, rodzynki połączone z jogurtem smakowały wyśmienicie. Dzieci miały świadomość, że w tym dniu jedzą zdrowe śniadanie razem z wieloma uczniami w całej Polsce.
Lucyna Kędzior
Śniadanie pełne witamin
W październikowy poranek uczniowie klasy I b przygotowali „kolorowe” kanapki. Z zapałem i zachowaniem bezpieczeństwa kroili przyniesione warzywa: rzodkiewki, paprykę, ogórki, pomidorki, zieloną sałatkę. Praca szła im wspaniale, a po jej zakończeniu przystąpili do degustacji swoich kanapek pamiętając, że to witaminy zawarte w warzywach dają im dużo siły do pracy na zajęciach lekcyjnych.
Agnieszka Łuc
Zdrowe śniadanie w klasie Ic
We wtorek 24 października uczniowie kl.Ic poznawali zasady zdrowego odżywiania, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego należy jeść śniadanie? Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty i samodzielnie wykonywali pyszne, zdrowe kanapki pięknie ozdobione. Dzieci zapamiętały zdrowe nawyki żywieniowe, dbały o higienę podczas sporządzania posiłków.
Jadwiga Terpin
Wiemy, co smaczne i zdrowe - klasa I d
Od początku nauki w szkole uczniowie klasy I d uczą się, co dobre dla ich zdrowia, realizując klasowy projekt pt. Zdrowo jemy i rośniemy. Uczestniczą w Programie dla szkół, który służy promowaniu spożycia owoców i warzyw oraz picia mleka na drugie śniadanie w szkole. Dzieci podczas przerwy śniadaniowej spożywają dostarczczone do szkoły zdrowe produkty. Na zajęciach z edukacji przyrodniczej i technicznej poznają wartości odżywcze owoców i warzyw oraz piramidę zdrowego żywienia. 23 października w czasie zajęć sami przygotowali sobie pyszne, kolorowe kanapki na drugie śniadanie. Przyniesione do klasy same zdrowe produkty w ciekawy sposób ułożone zostały na porcjach pieczywa. Podczas przerwy dzieci z apetytem zajadały własnoręcznie przygotowane śniadanie.
Lucyna Kędzior
Wesołe kanapki
Uczniowie klasy II a ostatnio na zajęciach pracowali nad rozpoznawaniem różnych smaków odczuwanych przez nasze kubki smakowe, a także odbyli kulinarną podróż po Polsce. Dzięki niej dowiedzieli się, co to jest kwaśnica czy pyry z gzikiem. Aby praktycznie wdrożyć się do umiejętności kulinarnych, dzieci przygotowały wesołe kanapki z warzywami. W tym celu przyniosły warzywa, owoce i inne produkty potrzebne do przygotowania smacznego i zdrowego drugiego śniadania, które jest spożywane na drugiej przerwie międzylekcyjnej. Jest drugim posiłkiem w ciągu dnia, bardzo ważnym z punktu widzenia żywieniowego. Uczniowie dowiedzieli się, że regeneruje siły, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu podczas nauki, co wiąże się z właściwym procesem przyswajania wiedzy i zapamiętywania. Najprostszą i najwygodniejszą formą drugiego śniadania są kanapki. Oprócz kanapki w drugim śniadaniu powinien znaleźć się jakiś owoc. Dzieci postanowiły, że przygotują owocowe szaszłyki. Po omówieniu zasad higienicznego i bezpiecznego przygotowania posiłku zabrano się do dzieła. Efektem pracy czterech grup, na jakie podzieliły się dzieci, były kolorowe kanapki i owocowe przekąski. Po uprzątnięciu stanowisk pracy i przygotowaniu talerzyków oraz serwetek nastąpiły prezentacje i smakowanie przygotowanych dań.
"Mniam, mniam"- powiedziały Julka i Antosia próbując kanapek udekorowanych pomidorem, ogórkiem i papryką, które przygotowały. Natomiast owocowe szaszłyki wyglądały bardzo apetycznie i długo nie leżały na półmiskach. Na zakończenie zajęć wychowawczyni oceniła pracę wszystkich. Jak można się domyśleć była to ocena celująca dla wszystkich uczniów. Uczniowie postanowili, że będą pamiętać o tym, aby drugie śniadanie zawsze urozmaicać owocami i warzywami.Agata Kurek-Amarowicz
Wycieczka do Rezerwatu Przyrody Lisia Góra- klasy IIIa i III b
W dniu 28 września uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawcami wybrali się na pieszą wycieczkę do pobliskiego Rezerwatu Przyrody Lisia Góra. Celem wyjścia było obserwowanie przyrody leśnej w jej naturalnym środowisku oraz powtórzenie zdobytych wiadomości na temat lasu. Kiedy już dotarliśmy na miejsce, przed wejściem do Rezerwatu wychowawcy odczytali regulamin zwiedzania, a uczniowie zobowiązali się go przestrzegać. Następnie rozpoczęliśmy spacer ścieżką przyrodniczą, składającą się z kilku stacji z tablicami informacyjnymi. Wszyscy zostali „leśnymi detektywami” i mieli za zadanie poznawać las za pomocą wszystkich zmysłów. Podczas spaceru omawialiśmy warstwy lasu, obserwowaliśmy obumierające drzewa i ich mieszkańców oraz wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków. Na jednej ze stacji badaliśmy korę drzew oraz dotykaliśmy znaleziony mech. Po zakończonej leśnej wędrówce był czas na piknik i wspólną zabawę na placu zabaw. Zajęcia z edukacji przyrodniczej w terenie okazały się dla wszystkich bardzo przyjemną i niezapomnianą lekcją.
Aneta Dereń, Małgorzata Tracz
W parku linowym "Linoskoczek"
Dnia 29.09.2017 klasa III f, pod opieką wychowawczyni, rodziców i studentki wybrała się na wycieczkę do Parku Linowego „Linoskoczek”. Głównym celem wycieczki było: podnoszenie sprawności fizycznej dzieci, propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu, troska o zdrowie, bo przecież ruch to zdrowie. Pokonując przeszkody parku linowego dzieci miały okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i przezwyciężania własnych słabości. Na wstępie instruktorzy Parku Linowego zapoznali dzieci z regulaminem oraz przeszkolili z zakresu posługiwania się sprzętem alpinistycznym. Uczniowie po przebyciu odcinka treningowego oraz nabraniu doświadczenia w asekuracji, spróbowali swoich sił, pokonując wyznaczone trasy. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku i wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Po kilkugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek i posiłek na łonie natury dał nam chwilę relaksu i wytchnienia.
Grażyna Kafel
W parku nad Wisłokiem
W dniu 27 września uczniowie klasy III e, III f i III g razem ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do parku nad Wisłokiem w poszukiwaniu oznak nadchodzącej jesieni. Pogoda sprzyjała obserwacjom i można było zobaczyć pierwsze kolorowe liście na krzewach i drzewach, piękne pomarańczowe owoce na krzewach, kasztany i żołędzie, którym się już znudziło mieszkanie na drzewach i podczas najmniejszego podmuchu wiatru spadają na ziemię oraz grzyby. Słońce, które w tym dniu przygrzewało dość mocno i zapraszało do jesiennych zabaw. Niektórzy z nas wystawiali swoje twarze do słońca, a inni bawili się z kolegami. Czas na wycieczce minął szybko, a do klasy dzieci przyniosły liście z różnych drzew, z których zrobią jesienne bukiety.
Grażyna Kafel, Joanna Łukasiewicz, Patrycja Grabiec
Spacer do parku
Dzień 28 września był piękny, ciepły i słoneczny. Uczniowie klasy I d udali się do parku celem poznania budowy drzew i krzewów. Rozpoznawali drzewa po ich korze, liściach. badali fakturę pnia drzew. Zebrali wiele materiałów przyrodniczych, którymi obdarowała nas jesień. Dzieci zaniosły do szkoły kolorowe liście, żołędzie, kasztany. Część materiałów wykorzystały do pracy plastycznej, którą wykonały zaraz po powrocie do szkoły.
Lucyna Kędzior