• SU 2018/2019

• Wizyta Świętego Mikołaja

5 i 6 grudnia uczniowie klas I - VIII gościli w swoich salach Św. Mikołaja, który przyniósł im upominki. Święty przybył do dzieci ze swoimi pomocnikami, którzy pomogli rozdać rozmaite podarunki grzecznym uczniom. Dzień ten był pełen uśmiechu i radości, gdyż każdy otrzymał jakiś prezent od Mikołaja. Widać ją było zwłaszcza na buziach najmłodszych pociech, które nie mogły się doczekać tego dnia i długo się do niego przygotowywały, ucząc się wierszyków i piosenek.

Paulina Nieć

Święty Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i prezenty, zapraszamy Cię znów za rok!

<<więcej zdjęć<<

Zabawa Andrzejkowa

27 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV - V. Zabawę prowadziła Szkoła Muzyczna Yamaha.  Jury wyłoniło KRÓLA i KRÓLOWĄ BALU, a zostali nimi Gabriela Kulasa i Adam Sowa. Przyznano również miejsca za najoryginalniejsze przebranie.

I miejsce - Amelia Wesołowska, Oliwia Korab, Blanka Lib

II miejsce - Laura Bytnar

III miejsce – Joachim Buczek i Patryk Sierżęga

Wyróżnienie otrzymał Maciej Romek

Wyłoniono również laureatów konkursu na najlepiej bawiącą się klasę. Wśród klas czwartych najlepiej bawiącą się klasą została: klasa 4a a wśród klas piątych - klasa 5d.

Wszyscy wspaniale się bawili i z niecierpliwością czekają na następną dyskotekę.

"Noc pamięci"

10 listopada poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w obchodach „Nocy Pamięci” z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległość. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na rynku w Rzeszowie.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Daria Pokrywka, Gabriela Krajewska, Mateusz Dydek, Kamil Zieliński.

Paulina Nieć

Na uroczystym pasowaniu na ucznia

25 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na ucznia. Podczas  ślubowania obecny był poczet sztandarowy szkoły w składzie: Aniela Jasiewicz, Daria Pokrywka, Oliwier Aletański, Marika Żulińska,  Emilka Wiktor, Mateusz Dydek

Paulina Nieć

Konkurs na „Najsympatyczniejszego Nauczyciela”

W dniach 9 - 10 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach IV - VIII odbył się konkurs na „Najsympatyczniejszego Nauczyciela”. Uczniowie głosowali na lekcjach wychowania fizycznego. Ostatecznie najwięcej głosów zdobyli, a tym samym zyskali tytuł laureata konkursu, następujący nauczyciele:

I miejsce - p. Tomasz Konowalik

II miejsce - p. Krzysztof Sacała

III miejsce - p. Halina Kosik oraz p. Witold Walawender

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

WYNIKI KONKURSU
          NA NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA Z KLASY

W dniach 24-28 września 2018r. z okazji „Dnia Chłopaka” Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs na „Super Chłopaka”. Głosowanie odbyło się na godzinach wychowawczych. Głosować mogły tylko dziewczęta.

Zwycięzcami konkursu zostali:

23. Hubert Babiś z klasy VIII d

Serdecznie gratulujemy!!!

Dzień Krawata

W środę 31 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krawata. Każdy uczeń miał  za zadanie przyjść do szkoły w krawacie! Trzeba przyznać, że niektórzy uczniowie i uczennice wykazali się dużą inwencją i na ich szyjach  pyszniły się naprawdę fantastyczne krawaty! Od klasycznych, gładkich, poprzez  wzory różnego rodzaju, aż po przyozdobione Oprócz tego odbył się także konkurs na najładniejszy krawat  zawierający hasło promujące zdrowy styl życia.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się do wspólnej zabawy.

Paulina Nieć

Podsumowanie akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi i wszystkim,  którzy włączyli się do społecznej akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. W czasie trwania zbiórki tj. od 8 do 22 października udało się zebrać aż 85 zniczy. Znicze te zostały odwiezione do Telewizji Rzeszów, a stamtąd dotrą do Lwowa, gdzie 1 listopada zapłoną m. in. na Cmentarzu Łyczakowskim. Ta akcja to wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa, a także wyraz solidarności z mieszkającymi tam Polakami.

Halina Kosik, Paulina Nieć