• SU 2015/2016

•  SAMORZĄD SZKOLNY

Rok szk. 2015/2016

Pierwszy Dzień Wiosny

W Dniu Wiosny 21 marca 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs "Na najlepiej przebraną klasę". Był on poprzedzony wylosowaniem koloru strojów przez  przewodniczących klas. Wśród wiosennych kolorów znalazły się: zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, niebieski.

W dniu rozstrzygnięcia konkursu najciekawsze kolorowe przebrania miały następujące klasy:

kl. Vd i kl. Va - zajęły ex aequo I miejsce

kl. VIa - II miejsce

kl. Vb - III miejsce.

Zwycięskim klasom gratulujemy!

więcej zdjęć <<

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA KLAS IV - VI

Dnia 4 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV - VI. Jej uczestnicy ubrani w barwne stroje tańczyli przy dźwiękach przebojów muzyki młodzieżowej z ostatnich lat. W czasie imprezy wybrano Królową i Króla Balu - Aleksandrę Ślęzak i Tobiasza Włodykę - Szcząchora oraz najlepiej przebrane klasy, którymi w tym roku zostały:

I miejsce - klasa 6b prezentująca "Zakątki świata",

II miejsce - klasa 5a w strojach "Bogów greckich",

III miejsce - rodzeństwo Wiktoria i Kamil Pytko przebrane za "Dzidziusie".

Ponadto wyróżnienia otrzymały: Julia Miller - Kuciapa z kl. 6c za przepiękny strój "Pani Zimy", Emilia Świętoniowska z kl. 5d za niezwykły kostium wróżki oraz Wanessa Bednarz z kl. 4c za ciekawą kreację przyrodniczą.

Wśród klas szóstych najlepiej bawiącymi się klasami zostały: klasa 6a i 6c; wśród klas piątych - klasa 5a. Równie dobrze bawiły się wszystkie klasy czwarte: 4c, 4b i 4a.

Jak co roku i tym razem uczniowie świetnie się bawili w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Pod koniec dyskoteki wszystkim nagrodzonym wręczono pamiątkowe dyplomy.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W KL. I-III

3 grudnia uczniowie klas I - III gościli w swoich salach Św. Mikołaja, który przyniósł im upominki. Pracy Mikołaja towarzyszyły uczennice z SU.

SZKOLNA  DYSKOTEKA  ANDRZEJKOWA KL. 4 - 6

26 listopada 2015 odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV - VI. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. W nastrojowo przyozdobionej sali gimnastycznej tańczono przy dźwiękach popularnych przebojów, które przygotował DJ Jakub.

Podczas dyskoteki jury wybrało najlepiej bawiącą się klasę - została nią klasa IVa, zaś najoryginalniejsze przebranie przygotowały trzy uczennice klasy VIb - Adrianna Kraska, Julia Trojanowska i Weronika Żelazko. Wybrano także królową i króla balu:  Adriannę Kraskę i Kacpra Nestora. Do zabawy zachęcała uczniów pani Halinka Kosik prowadząca imprezę andrzejkową, podczas której wszyscy uczniowie wspaniale się bawili.

Poczet sztandarowy

Bardzo aktywnie działa nasz poczet sztandarowy.

września miało miejsce uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 z udziałem pocztu sztandarowego. Wytypowani uczniowie wzięli udział we mszy św. w Katedrze oraz w spotkaniu powitalnym w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 w Rzeszowie.

16 października Samorząd Uczniowski uczestniczył w obchodach Dnia Patrona Szkoły - Jana Pawła II (poczet sztandarowy podczas mszy świętej w Katedrze Rzeszowskiej).

27 października 2015 poczet sztandarowy ZSP nr 5 był obecny podczas uroczystego ślubowania pierwszoklasistów podczas "Pasowania na ucznia" naszej szkoły.