II edycja Zakręconego rowerowego roku szkolnego 2024/2025
Udział w ogólnopolskim projekcie „Train your brain”
Uczniowie klasy 6B w tym roku biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Train your brain”. Projekt jest bezpłatny, organizowany we współpracy z prestiżowymi partnerami, takimi jak Preston Publishing, PWN oraz Egmont.pl. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności poprzez realizację zadań dostosowanych do tematów omawianych na zajęciach, zgodnych z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej. Projekt będzie trwał do 31 maja 2025 r. i zakłada wykonywanie przez uczniów zadań z określonej listy.
Zielona szkoła w Jodłówce Tuchowskiej
- 1
W dniach 12.09. -13.09.2024 r. uczniowie klas trzecich byli uczestnikami zielonej szkoły w Jodłówce Tuchowskiej.
W czasie dwudniowego pobytu wzięli udział w licznych zajęciach: regionalno- krajoznawczych, rekreacyjno-sportowych, kulturalno-rozrywkowych, cyrkowych, warsztatach integracyjnych, warsztatach mydlarskich, ale przede wszystkim był to intensywny czas spędzony na świeżym powietrzu. Niezapomniana będzie piesza wycieczka na Brzankę, jeden z najwyższych szczytów na Pogórzu Ciężkowickim, 534 m n.p.m.; na jej zboczach stoi metalowa wieża widokowa oraz bacówka. Dzieci miały możliwość utrwalania wiedzy przyrodniczej w naturalnym środowisku. Trzeba przyznać, że Pasmo Brzanki było niezwykle urokliwe. Uczniowie przekonali się o tym pokonując trasę przez las, rozległe łąki i wzniesienia. Dla większości dzieci był to pierwszy, dłuższy, wyjazd poza dom, bez rodziców, który wzbogacił ich o nowe doświadczenia. Uczniowie wykazali się samodzielnością i zaradnością, niejednokrotnie przezwyciężając swoje lęki. Nie zabrakło również spontaniczności oraz świetnego humoru.
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 20 września w naszej szkole odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025.
Kandydaci kilka dni wcześniej przedstawili pomysły na swoją działalność w Samorządzie Uczniowskim. Cała społeczność szkolna miała możliwość zapoznania się z propozycjami naszych kandydatów.
W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII.
Wybrano następujący skład Samorządu Uczniowskiego:
Michał Żuraw - przewodniczący
Emilia Puźniak - zastępca przewodniczącego
Lena Krupa - sekretarz
Gratulujemy !!!
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim kandydatom do Samorządu Uczniowskiego, jak i uczniom biorącym udział w głosowaniu.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Konkurs plastyczny
Nasza współpraca z WOT
Program Erasmus
Miło nam poinformować, że w dniach 09-20.09.2024 nauczycielki naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w zagranicznych kursach szkoleniowych w Irlandii, w ramach programu Erasmus + Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej.
Zgodnie z założeniami realizowanego projektu Wszyscy jesteśmy Europejczykami - językowe umiejętności to droga do europejskiej mobilności, p. Anna Sulikowska ukończyła kurs metodyczny dla nauczycieli Modern Methodologies for the Language Classroom realizowanym przez Twin English Centre Dublin, natomiast p. Jolanta Barlik zakończyła kurs językowy General English Course w International House Dublin. Kursy zaoferowały najnowsze i najlepsze praktyki zarówno w pedagogice ogólnej z wykorzystaniem praktycznych narzędzi internetowych dla edukacji, planowanie lekcji, zarządzanie klasą, jak i wiedzę merytoryczną i wprowadzenie pewnych innowacji w praktyce, które można zintegrować z bieżącym kontekstem. Dzięki mobilności w ramach projektu uczestniczki rozwijały w praktyce umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.
ZBIÓRKA DARÓW DLA POWODZIAN
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w zbiórkę - pomoc dla powodzian, którą organizuje nasza szkoła wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas (od 24 września br. w holu na parterze). Zbieramy: środki czystości, np. żele, mydła, pasty do zębów, środki do czyszczenia, chusteczki chigieniczne, nawilżające, dezynfekujące. Żywność z długim terminem ważności np. konserwymusy, musy dla dzieci w saszetkach, zupki, dania w słoikach, kasze, ryż, makaron, musli itp. Bądźmy razem z powodzianami i wesprzyjmy Ich porzez dar serca.
Rekrutacja na stanowisko Pomoc nauczyciela pełniąca obowiązki asystenta ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie ogłasza rekrutację na stanowisko
Pomoc nauczyciela
pełniąca obowiązki asystenta ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych
w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w rzeszowskich szkołach podstawowych” realizowanego w ramach programu regionalnego
Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, PRIORYTET 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, DZIAŁANIE 07.12 Szkolnictwo ogólne,
zgodnie z umową o dofinansowanie nr FEPK.07.12-IP.01-0007/23-00
Typ poszukiwanego pracownika:
Pomoc nauczyciela pełniąca obowiązki asystenta ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych (dwa stanowiska w wymiarze 0,5 etatu)
Kategoria stanowiska/stanowisko:
Pomoc nauczyciela
Rodzaj oferty
Wakat
Liczba godzin w tygodniu
20
Wymiar etatu
0,5
Termin składania dokumentów
27.09.2024 r.
Opis oferty pracy:
Zatrudnienie w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w rzeszowskich szkołach podstawowych” - program Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Asystent na terenie szkoły realizuje różne zadania związane ze wspomaganiem uczniao specjalnych potrzebach edukacyjnych. Asystenci pomagają dzieciom w codziennym funkcjonowaniu w klasie w trakcie lekcji oraz podczas przerw.
Główne zadania asystentów to:
- wsparcie dziecka podczas zajęć w celu zwiększania jego aktywności i uczestnictwa m.in. poprzez motywowanie ucznia do wysiłku, pomoc w korzystaniu z materiałów i pomocy dydaktycznych oraz sprzętu specjalistycznego, pomoc w wykonywaniu notatek,
- podejmowanie działań zmierzających do usuwania barier i ograniczeń w bezpośrednim otoczeniu dziecka, celem ułatwienia mu uczestniczenia w szkolnych aktywnościach,
- wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem ucznia w sytuacjach edukacyjno-wychowawczo-opiekuńczych.
- W zakresie udzielanej przez ASPE pomocy asystenci współpracują z dyrektorem, nauczycielami i specjalistami pracującymi w szkole oraz rodziną ucznia.
Wymagania:
- osoba pełnoletnia
- min. wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
- znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym.
Zakres obowiązków:
Obowiązki asystenta dostosowane są ściśle do potrzeb konkretnego dziecka, obejmują zadania obligatoryjne i fakultatywne wynikające z potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Oferujemy:
- Umowa o pracę na okres trwania projektu
- Szkolenia w ramach projektu
Tematyka oraz wymiar godzin szkoleń zgodny z modelem ASPE. Dopuszcza się realizację części godzin szkoleń w formie zdalnej, zgodnie z modelem ASPE. Szkolenia będą realizowane w formie grupowej w pierwszych miesiącach zatrudnienia ASPE oraz w przerwach od nauki (np. ferie, wakacje). W sytuacji zatrudnienia osoby, która odbyła szkolenia w ramach projektu pilotażowego ASPE, dopuszcza się nieuczestniczenie takiej osoby w szkoleniach.
Wymagane dokumenty aplikacyjne:
- CV kandydata
prosimy przesyłać na adres e-mail: sekretariat@zszp5.resman.pl do dn. 27.09.2024
Miejsce zatrudnienia:
Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie, im. Jana Pawła II , tel: 17 748 25 50
Nazwa i adres szkoły wraz z numerem telefonu
Projekt: „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w rzeszowskich szkołach podstawowych”
Szanowni Państwo,
Nasza szkoła bierze udział w projekcie: „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w rzeszowskich szkołach podstawowych” Nr Umowy FEPK.07.12-IP.01-0007/23-00
Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w 18 szkołach podstawowych na terenie Gminy Miasto Rzeszów w okresie od 01.07.2024 do 31.08.2026 poprzez zapewnienie wsparcia dla uczniów/uczennic w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych, społecznych i społeczno-emocjonalnych, wsparcie uczniów o specjalnych potrzebach, podniesienie kompetencji nauczycieli, realizację programu powszechnej dwujęzyczności w klasach I-III. Rozwój oferty edukacyjnej zostanie wsparty zakupem doposażenia do pracowni na podstawie zindywidualizowanych potrzeb szkół.
Zadania jakie zrealizujemy w roku szkolnym 2024/2025:
- Kurs doskonalący z j. angielskiego dla uczniów klas IV-VIII. Zajęcia będą zorganizowane w 5 grupach po 10 uczniów (po jednej grupie z klas 4, 5, 6, 7, 8.) Rekrutacja rozpocznie się w 2025 roku.
- Program powszechnej dwujęzyczności w klasach I-IIIProgram powszechnej dwujęzyczności jest skierowany dla uczniów klas 1-3. Program był już w naszej szkole realizowany w poprzednich latach, ma na celu podniesienie umiejętności kształcenia j. angielskiego w nauczaniu wczesnoszkolnym. Deklaracje uczestnictwa dziecka w projekcie należy złożyć u wychowawcy w terminie do 27 września.
- Asystent dla uczniów o specjalnych potrzebachProgram asystent dla uczniów o specjalnych potrzebach skierowany jest dla uczniów, którzy nie są objęci wsparciem pomocy nauczyciela, wynikającej z orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, a ich poziom funkcjonowania w aspekcie społecznym, emocjonalnym i edukacyjnym wskazuje na potrzebę dodatkowej pomocy.W ramach projektu zostanie zrealizowane również:
- Utworzenie multimedialnej sali językowej ze stanowiskami komputerowymi
- Utworzenie sali interaktywnej z wyświetlaczem cyfrowym.
Deklaracje uczestnictwa w projekcie są do pobrania na stronie szkoły w zakładce Projekt „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w rzeszowskich szkołach podstawowych” - załącznik 4, RODO – załącznik 6
Rzeszowski Budżet Obywatelski - zapraszamy do głosowania!
Pierwsze koty za płoty...
- 1
W dniu 6 września odbył się w Świetlicy szkolnej pierwszy mini konkurs plastyczny ,,Marzenia malowane kredą ".
Uczestnikami były dzieci uczęszczające do Świetlicy nr 3, a konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie Małgorzata Kogut i Jolanta Zając. W atmosferze zabawy powstawały piękne, kolorowe pracę wykonywane kredą na chodniku.
Po zakończeniu konkursu wszystkim jego uczestnikom zostały wręczone dyplomy i nagrody.
Szkolne Koło PTTK
Szanowni Rodzice Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 5, 6, 7 i 8 do Koła szkolnego PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze). W ramach koła PTTK planowany jest projekt pt. Korona Bieszczadów (to zdobycie 15 najwyższych szczytów w Bieszczadach). Planowane jest kilka wyjazdów jedno lub dwudniowych między wrześniem 2024 r. a majem 2025 r. - zapisy u nauczyciela geografii (Jarosław Herbert) na przerwach w dniach wtorek od 7.45 do 9.50, środy od 8.45 do 11.50 oraz w piątki od 9.40 do 14.50. (za wyjątkiem tygodnia od 16 do 20.09). Miejsce zapisów – Korytarz na II piętrze koło sal 17 i 18 O Szczegóły proszę pytać nauczyciela przez e-dziennik Vulcan.
Zajęcia Flow Dance
Informacja o e legitymacji
Wywiadówki szkolne
Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówki, które odbędą się 16 września 2024 w następującym porządku:
Klasy I - III godz. 16:00 – spotkanie z wychowawcami w salach
Klasy VIII godz. 16:30 – spotkanie ogólne z dyrekcją szkoły dla rodziców klas VIII
(mała sala gimnastyczna)
Klasy IV-VIII godz. 17:00 – spotkanie z wychowawcami w salach
godz. 18:00 – spotkanie Szkolnej Rady Rodziców (jadalnia)
Kurs dla dzieci Soward Skills
Soward Skills -
Jest to kurs przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia.
Poruszamy takie tematy jak poczucie wartości, nawiązywanie relacji, uważność, odwaga, wytrwałość, kreatywność, przedsiębiorczość, inteligencja emocjonalna, odporność psychiczna, – dzięki nim dziecko może skutecznie radzić sobie z zadaniami szkolnymi i wyzwaniami codzienności.
Kurs składa się z 8 modułów a każdy z nich z 10 zajęć:
Mistrz Rezyliencji, Mistrz Emocji, Mistrz Uważności, Mistrz Kreatywności, Mistrz Poczucia wartości, Mistrz Relacji, Mistrz Asertywności i Mistrz Przedsiębiorczości.
Do kursu można dołączyć w każdej chwili - zapisy pod nr tel : 733 046 933
Zajęcia odbywają się 1 x tyg po 60 min - opłata 250 zł/ mies.
Wtorek - 14:00 ( Start - 17.09 pierwsza lekcja jest jednocześnie lekcją pokazową)
Piątek - 12:45 ( Start - 13.09 pierwsza lekcja jest jednocześnie lekcją pokazową)
Kurs Mental Power by Marek Kamiński - Propozycja dla klas 6, 7, 8.
Soward Mental Power to autorski kurs, oparty o przemyślenia i doświadczenia Marka Kamińskiego w drodze na biegun i rozszerzenie stworzonej przez podróżnika metody Biegun. Powstała na podstawie ekstremalnych wypraw Marka, gdzie niejednokrotnie przekraczał granice ludzkiej wytrzymałości.
Program prowadzi uczestników drogą rozpoznania własnych zasobów i kompetencji, słabych i mocnych stron, do przekuwania własnych marzeń w realne cele do zrealizowania.
Program podzielony został na 6 obszarów zawierających komponenty niezbędne do budowania odporności psychicznej. Każdy z 6 obszarów składa się z 10 kluczowych zagadnień tematycznych wraz z odpowiednimi ćwiczeniami. Wszystkie zagadnienia są pogłębieniem i rozwinięciem tematyki samopoznania, prowadzącymi do wzmacniania swojej siły mentalnej i gruntownej odpowiedzi na pytanie – Kim Jestem.
Cele programu Soward Mental Power:
- budowanie odporności psychicznej u młodzieży,
- zapobieganie rozwojowi zaburzeń lękowych i depresji,
- wsparcie uczniów zdolnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym,
- rozwijanie kluczowych kompetencji życiowych takich jak kreatywność, samodzielność, innowacyjność, przedsiębiorczość,
- rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za własne decyzje, szacunku i uważności wobec innych ludzi oraz świadomego i konstruktywnego podejścia do własnych błędów i porażek,
- praca nad własnym samopoznaniem, poprzez odkrywanie własnych kompetencji i zasobów oraz mocnych i słabych stron,
- wyznaczanie własnych i konkretnych celów oraz dróg ich realizacji,
- wyruszenie w drogę do jednego z tych celów, a w konsekwencji dotarcie do niego,
- wsparcie ucznia w świadomym wyborze ścieżki kariery życiowe,
- propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej,
- kształtowanie otwartej postawy wobec świata.
Zajęcia odbywają się 1 x tyg po 90 min - opłata 300 zł /mies.Wtorek- 17:30-19:00 -Start 17 września.Zapisy pod nr tel : 733 046 933
Archiwum Aktualności