




INFORMACJA- spotkanie Rady Rodziców
W dniu 22 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 (w sali nr 11) odbędzie się spotkanie Rady Rodziców szkoły (reprezentantów klas do Rady Rodziców).
Serdecznie zapraszamy.
Prezydium Rady Rodziców
Sukces Kasi Czai w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
„Szopka Betlejemska w oczach dziecka”.
Dnia 29 stycznia 2018r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XXV Konkursu Plastycznego „Szopka Betlejemska w oczach dziecka”.
Był to konkurs o zasięgu wojewódzkim, na który wpłynęło 798 prac z 131 instytucji. Na wystawie konkursowej prezentowano szopki płaskie i przestrzenne, wykonane w różnych technikach i formach plastycznych. Z naszej szkoły wysłano 5 szopek wykonanych na plastyce pod kierunkiem nauczyciela p. Małgorzaty Bębenek . Praca Katarzyny Czai z kl. VI b zdobyła wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy laureatce oraz pozostałym uczestnikom konkursu za duże zaangażowanie w prace:).
Małgorzata Bębenek
OGÓLNOPOLSKI KONKURS
„Językowe zagadki Ambrożego Kleksa”
12 stycznia br. w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu „Językowe zagadki Ambrożego Kleksa” zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ego Partum. Naszą szkołę reprezentowało dziesięć uczennic z szóstych klas.
Miło nam poinformować, że Alicja Sowa z kl. VIb (opiekun p. Joanna Marut) i Oliwia Znojek z kl. VIc (opiekun p. Aneta Gil) zostały laureatkami, zaś Patrycja Kossak z kl. VIb (opiekun p. Joanna Marut) zdobyła wyróżnienie.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie z rąk Pani Dyrektor – Małgorzaty Adamskiej-Jesiołkiewicz otrzymali dyplomy uczestnictwa, a laureaci – nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Aneta Gil
W DNIU 12 LUTEGO 2018r. O GODZ. 16.30 W JADALNI SZKOLNEJ ODBYŁO SIĘ PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE, PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW KL. IV A.
OPIEKĘ ARTYSTYCZNĄ NAD PRZEDSTAWIENIEM SPRAWOWAŁY PANIE: PAULINA NIEĆ - WYCHOWAWCA KLASY, „DOBRY DUCH PRZEDSIĘWZIĘCIA„; MAŁGORZATA KOGUT – UKŁAD SCENICZNY I TEKST, JOLANTA ZAJĄC – OPRAWA MUZYCZNA.
NA ZAKOŃCZENIE WSZYSCY PRZYBYLI OTRZYMALI OD MŁODYCH ARTYSTÓW „SCRAPBOOKINGOWE SERDUSZKA” Z ŻYCZENIAMI POMYŚLNOŚCI
I MIŁOŚCI.
WIECZÓR NALEŻAŁ DO UDANYCH!
Tradycja kolędowania nie zanika... 18 I 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestnicy z rzeszowskich szkół podstawowych zaprezentowali kolędy, pastorałki oraz utwory w treści nawiązujące do czasu Bożego Narodzenia. W kategorii klas młodszych (I-III) zaprezentowało się pięcioro uczniów, 14 wykonawców to uczniowie klas IV-VII. Decyzja o przyznaniu nagród i wyróżnień nie była łatwa - mówił ks. dr Lucjan Dyka, przewodniczący jury - ponieważ poziom wykonawczy, ogólna prezentacja oraz przygotowanie dzieci było na bardzo wysokim poziomie.
Przyznano następujące nagrody:
W kategorii kl. I-III:
I miejsce: Patrycja Szymańska z kl. III (SP nr 10)
II miejsce: Julia Mazur z kl. II (SP nr 9)
III miejsce: Wiktoria Sitarz z kl. III (SP nr 27)
W kategorii kl. IV-VII:
I miejsce: Natalia Ruchlewicz z kl. VI (SP nr 17)
II miejsce: Laura Orkisz z kl. VI (SP nr 23)
III miejsce: Karolina Połowniak z kl. VI (SP nr 12)
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele SP nr 23 w Rzeszowie: Aneta Dereń, Patrycja Grabiec, Małgorzata Tracz, Witold Walawender oraz ks. Julian Wybraniec, a sponsorem imprezy była Cukeirnia Mikołaj, która zapewniła poczęstunek dla wszystkich uczniów. Konkurs odbywał się pod patronatem Super Nowości.
Relację z naszego konkursu można znależć również na stronie Radia Via lub pod wskazanym adresem: http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/informacje-lokalne/7660,tradycja-koledowania-nie-zanika.html
Patrycja Grabiec
XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
„Anioły, aniołki, aniołeczki. Anioł Stróż”
Fotomigawki z uroczystego rozdania nagród i otwarcia wystawy aniołów
link do strony biblioteki:
Informujemy, że 25 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11.
album zdjęć
Sukcesy plastyczne uczennic
XVII Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży ”Matka Ziemia”
Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienie w XVII Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży. Oliwia Znojek kl. VI c i Alicja Stafiej kl. IV f wykonały piękne prace plastyczne, które były związane z pięknem naszej Ojczyzny. Dziewczynki swoje zdolności rozwijają również na szkolnym kółku plastycznym prowadzonym przez p. Małgorzatę Bębenek.
Uczniowie klas IV-VII pod opieką nauczyciela germanisty wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie w ramach projektu „Z niemieckim w drogę”, który polegał na wykonaniu pocztówki z wakacji w Niemczech i zredagowaniu wakacyjnych pozdrowień oraz zaprojektowaniu „Potworka w drodze po Niemczech”. Powstały bardzo interesujące prace. Pani Wicedyrektor Wioletta Śnieżek w dniu 5 stycznia wręczyła uczniom uroczyście dyplomy i nagrody, życząc jednocześnie, aby dzieci miały kiedyś w życiu okazję zwiedzić te piękne miejsca, które prezentowały w swoich pracach.
Główną nagrodą w konkursie był pakiet materiałów dla szkoły do nauki języka niemieckiego w formie gier i zabaw dydaktycznych.
Nagrodzeni zostali:
Oliwia Korab kl. IVf
Korneliusz Zadorożny kl. Vc
Oliwier Sidorko kl. VIa
Julia Bieniek kl. VIa
Agnieszka Rusinek kl. VIc
Julia Zielińska kl. VIIa
Katarzyna Jarosz kl. VIIa
Emilia Hulbój kl. VIId
Martyna Kowal kl. VIId
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.
Aneta Rylska-Juruś
Stypendium za wyniki w nauce przyznawane na podstawie art. 90 g ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty mogą otrzymać uczniowie klas IV - VII według następujących zasad:
klasy IV - VI - średnia ocen ucznia – 5,40
klasy VII - średnia ocen ucznia - 5,20
zachowanie ucznia - bardzo dobre
aktywność i zaangażowanie w życie szkoły lub lokalnej społeczności
Z wnioskiem występuje wychowawca klasy.
Stypendium wypłacane jest raz w semestrze.
Obchody 155. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Zapraszamy do udziału w uroczystościach upamiętniających 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, które zaplanowane zostały w dniu 22 stycznia 2018 r.
Rocznica jest pierwszym z zaplanowanych w roku bieżącym wydarzeń, w ramach których świętowane będzie w Rzeszowie odzyskanie niepodległości Polski w roku 1918.
W roku 2018 świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rzeszów będzie w tym czasie miejscem organizacji wielu uroczystości, wydarzeń i imprez, których wspólnym celem będzie celebrowanie tak ważnej dla każdego z Polaków wolności. Pierwszymi z długiej listy zaplanowanych wydarzeń są uroczystości związane ze 155. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego.
Obchody rozpocznie Msza św. w Kościele Świętej Trójcy w Rzeszowie o godz. 18:00. Dalsza część uroczystości rocznicowych odbędzie się na terenie Starego Cmentarza, przy obelisku Powstańców Styczniowych.
Ach, co to był za bal!
Uczniowie klas I - III 17 stycznia wzięli udział w corocznej zabawie karnawałowej. Dzieci stanęły na wysokości zadania, bo każdy zadbał o kolorowy, niecodzienny, często bajkowo-baśniowy strój. Podczas balu zabrzmiały znane rytmy muzyki, do której dzieci tańczyły, ale także głośno śpiewały. Były tańce w kółeczkach, węże, tańce w parach, zabawy całych klas. W konkursie na najlepiej bawiącą się klasę I miejsce zajęła klasa III b z wychowawcą p. Anetą Dereń, II miejsce klasa I d z wychowawcą p. Lucyną Kędzior, a III miejsce klasa III g z wychowawcą p. Patrycją Grabiec. Oryginalne stroje dzieci zasłużyły także na wyróżnienie. I miejsce za strój robota otrzymał Szymon Kołodziej z III c, II miejsce dziewczynka w stroju popcorn - Zofia Pieniążek z klasy III f, a III miejsce przypadło Izabeli Wcisło z III e. Na koniec zabawy wybrana została królowa i król balu. Zwycięzcami zostali pierwszoklasiści: Natalka Paszkowska z klasy I d i Kacper Pelczar z klasy I c, którzy zatańczyli swój triumfalny taniec. Zabawa należała do udanych.
Lucyna Kędzior
Zmiana planu lekcji
Uprzejmie informuję, że od dnia 22 stycznia 2018 roku nastąpi zmiana planu lekcji.
Nowy plan dostępny będzie na stronie www szkoły od 19 stycznia.
dyrektor ZSP nr 5 w Rzeszowie
Samorząd Uczniowski
zaprasza uczniów klas IV – VII
na
ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ
16 stycznia 2018r. (wtorek) wstęp – wolny
Klasy IV-V 16.30-19.00 Klasy VI-VII 16.30-19.30
Przerwa na poczęstunek w klasach od 17.30 do 17.50
(poczęstunek klasy organizują we własnym zakresie)
Prowadzący: DJ ze szkoły Muzycznej YAMAHA
W programie 3 konkursy:
„NA NAJLEPIEJ BAWIĄCĄ SIĘ KLASĘ”
„NA NAJORYGINALNIEJSZE PRZEBRANIE”
„NA KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU”
Dobra zabawa gwarantowana!!!
Spektakl pt. „Nie odchodzę, kiedy trzeba pomóc…”
w wykonaniu uczniów klas szóstych i siódmych
18 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta premiera przedstawienia teatralnego pt. „Nie odchodzę, kiedy trzeba pomóc…”. W spektaklu wzięli udział uczniowie klas VI i VII, którzy w poniedziałek wystąpili przed Dyrekcją i rodzicami, zaś we wtorek aż trzykrotnie kolejno przed poszczególnymi klasami – kolegami i koleżankami, gronem pedagogicznym oraz pracownikami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5. Zaproszonymi na przedstawienie gośćmi byli również uczniowie klas integracyjnych Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie.
Przedstawienie o tematyce tolerancji zostało zrealizowane w ramach programu Bezpieczna +. Poruszało ono ważną problematykę, ukazując negatywne zachowania społeczne, a później właściwą przemianę.
W pierwszej scenie ukazano dyskryminację rasową, a następnie pogardę ludzi młodych wobec starszej. W przerwie wystąpiła Laura Orkisz z kl. 6c wraz ze szkolnym chórem, którzy pod opieką p. Witolda Walawendra zaśpiewali piosenkę „Tolerancja”. Następnie przedstawiono brak szacunku wobec osoby niepełnosprawnej oraz biedniejszej, ubogiej. Wymownym elementem dekoracji był biało-czerwony szlaban, który symbolizował podział, selekcję ludzi. Przedstawienie wzbogaciły utwory Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” oraz Stanisława Sojki „Tolerancja”
Autorami scenariusza i dekoracji byli nauczyciele poloniści, którzy odbyli z młodymi aktorami wiele prób.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie i życzymy dalszych sukcesów.
Aneta Gil
Podsumowanie akcji charytatywnej Szkolnego Koła Caritas „ Opatrunek na ratunek”.
Akcja trwała od 5 do 20 grudnia 2017 i zebraliśmy następującą ilość darów –środków opatrunkowych:
plastry -10 opakowań i 14 pojedynczych
strzykawki - 101 sztuk
bandaże -36 sztuk
przylepce -3 sztuki
opaski elastyczne z zapinką - 3 sztuki
rękawiczki jednorazowe - 18 par
chusteczki do rąk - 1 opakowanie
kompresy - 43 opakowania
Dary zostały spakowane i wysłane na adres Fundacji Redemptoris Missio do Poznania ,a stamtąd zostaną przekazane do szpitali misyjnych w Afryce . Wszystkim darczyńcom - uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy!
Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie
im. Jana Pawła II
II Międzyszkolny Konkurs
Kolęd i Pastorałek
DATA I MIEJSCE:
18 I 2018 r. (czwartek), godz. 9.00.
Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie, ul. Bpa. J. Pelczara 3.
CELE KONKURSU:
1. Zaprezentowanie młodych talentów.
2. Popularyzacja kolęd i pastorałek.
REGULAMIN:
1. Konkurs przeznaczony jest dla solistów ze szkół podstawowych z Rzeszowa w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VII.
2. Każda szkoła może zgłosić do konkursu dwóch solistów.
3. Występujący prezentuje jedną kolędę lub pastorałkę w języku polskim (do 3 min.). Podkład muzyczny należy przesłać w formacie mp3 na e-mail: cellojw@gmail.com, najpóźniej do 10 I 2018 r.
4. Istnieje możliwość, by wykonawca sam akompaniował sobie na instrumencie lub może śpiewać przy akompaniamencie opiekuna.
5. Organizatorzy przewidują trzy nagrody dla najlepszych solistów oraz wyróżnienia, natomiast wszyscy wykonawcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
6. Zgłoszenia można dokonać osobiście lub e-mailowo (wypełniając załączoną kartę zgłoszeniową) do 10 I 2018 r. na adres: sekretariat@sp23.resman.pl
7. Osoby odpowiedzialne za organizację:
• Aneta Dereń,
• Patrycja Grabiec,
• Małgorzata Tracz,
• Witold Walawender,
• ks. Julian Wybraniec.
Karta zgłoszenia znajduje się w pliku poniżej. Zapraszamy do udziału.
13 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Inni, czy tacy sami?", realizowanego w ramach programu Bezpieczna +. Uczniowie z 27 klas przygotowywali plakaty promujące równość społeczną i tolerancję. Prace były oryginalne, pomysłowe i kreatywne. Komisja wybrała trzech laureatów w kategorii klas I- III, a mianowicie klasę I c, II a oraz III d. W kategorii klas IV- VII wyłonieni zostali laureaci: klasa IV a, IV f, oraz VI b. Laureaci konkursu otrzymali nagrodę w postaci biletów do Kręgielni GALAKTYKA na wspólne klasowe wyjście, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia gościliśmy Panią Dyrektor Małgorzatę Adamską-Jesiołkiewicz oraz Panią Danutę Turbacz- plastyka ze Spółdzielczego Osiedlowego Domu Kultury „Nowe Miasto” w Rzeszowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej przedstawiamy fotorelację z rozdania nagród.
Aneta Dereń, Patrycja Grabiec, Małgorzata Tracz
Powered by aSc EduPage