Z przyjemnością informujemy, że do kolejnego - wojewódzkiego - etapu konkursu z języka angielskiego zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Viktoria Czeluśniak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na III etapie konkursu!
Z przyjemnością informujemy, że do kolejnego - wojewódzkiego - etapu konkursu z języka angielskiego zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Viktoria Czeluśniak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na III etapie konkursu!
Jakie były dalsze losy bohaterów bitwy pod Racławicami? Choć nie znamy ich wszystkich z imienia i nazwiska każdy pozostawił po sobie własną opowieść.
Odkryj kolejny rozdział ich historii. Obejrzyj "Panoramę Racławicką" i stwórz opowieść o wybranym bohaterze: kowalu, księdzu bernardynie, góralach, pocztowym, chłopie z butami przytroczonymi do torby, woźnicy zaprzęgu, czerkiesie na białym koniu, kosynierze, wieśniaczce lub sędziwym lirniku.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych, przeznaczony jest dla młodzieży z klas 5–8 szkół podstawowych.
🖇Prace literackie oraz zgodę należy dostarczyć do nauczycieli historii do 1 marca
🖇Obowiązuje limit trzech stron znormalizowanego maszynopisu - wydruku z komputera (jedna strona to tysiąc osiemset znaków ze spacjami)
🖇Informacja o wynikach konkursu pojawi się 21 marca 2023 r. na stronie internetowej oraz profilu FB Muzeum „Panorama Racławicka”
Więcej na stronie organizatora: https://mnwr.pl/opowiesc-o-anonimowych-bohaterach-bitwy-pod-raclawicami-konkurs-literacki/
Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie dołącza do realizacji Ogólnopolskiego Projektu "Mistrzyni Szymborska".
Na uczniów czeka wiele ciekawych przedsięwzięć zorganizowanych przez nauczycieli języka polskiego oraz nauczyciela bibliotekarza.
Szczegóły już wkrótce! 😊
Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówki, które odbędą się w następującym porządku:
Klasy I - III
16:30 – spotkanie ogólne z Dyrektorem szkoły w holu pawilonu D (parter), po którym zapraszamy Rodziców na zebranie z wychowawcami w wyznaczonych salach.
Klasy IV - VIII
17:00 – spotkanie ogólne z Dyrektorem szkoły w holu pawilonu D (parter), po którym zapraszamy Rodziców na zebranie z wychowawcami w wyznaczonych salach.
Drodzy Rodzice!
w imieniu szkoły Early Stage serdecznie zapraszamy do obejrzenia powtórki webinarium pt.: „Jak się dogadać z nastolatkiem? O NVC w relacji z dzieckiem”. Joanna Berendt – mama dwójki nastolatków i certyfikowana trenerka oraz mediatorka NVC (Nonviolent Communication – Porozumienie Bez Przemocy), opowie o kluczowych potrzebach młodych dorosłych.
Nagranie webinarium: kliknij tutaj
Przedstawione webinarium będzie dobrym momentem, aby zastanowić się, dlaczego relacja z dzieckiem w okresie dojrzewania jest taka kluczowa. Podczas rozmowy poruszyliśmy ważny temat priorytetów i potrzeb nastolatków. Opowiedzieliśmy o tym, jak rozmawiać i czego raczej unikać podczas komunikacji. Rodzice dowiedzą się również, jak znaleźć siły i zasoby wewnętrzne na szukanie wspólnego języka oraz porozumienia z młodym dorosłym.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania, a także do śledzenia strony: https://webinaria.earlystage.pl/, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o nowych webinariach rodzicielskich.
Drodzy Nauczyciele!
W lutym zapraszamy nauczycieli na webinarium dotyczące metod pracy z uczniem dyslektycznym. Prowadząca, Monika Skrzeczanowska, metodyczka jednej z filii Early Stage, pokaże jak wspierać dyslektyków w zakresie nauki pisania, czytania i gramatyki, tak aby było to również korzystne dla reszty grupy. Monika opowie także o tym, jak relacyjnie i organizacyjnie wspierać uczniów z dysleksją.
Link do nagrania: klik (TUTAJ)
Od 6 lutego 2023 nastąpiła zmiana planu lekcji, który umieszczono w zakładce Uczniowie i rodzice Plan lekcji.
link: Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie. Plan lekcji (resman.pl)
Uczniowie klas, w których nastąpiły zmiany, zostali poinformowani przez wychowawców.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasza szkoła również się włącza w te działania.
Informuję, że odpłatność za obiady
za m-c LUTY wynosi: 80,00 zł
Koszt jednego obiadu dla ucznia - 4,00zł
PKO BP O/Rzeszów nr 89 1020 4391 0000 6102 0187 4379
Prosimy o terminowe dokonywanie płatności.
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 5
w Rzeszowie
Projekt E-Twinning w naszej szkole
Our Green Habits
Międzynarodowy projekt online realizowany we współpracy ze szkołami z Francji, Grecji, Hiszpanii, Rumunii, Turcji i Włoch od października 2022. Tematyka projektu obejmuje takie dziedziny jak: przyroda, geografia, język angielski, informatyka, edukacja ekologiczna oraz obywatelska.
Językiem projektu jest język angielski. W projekcie uczestniczą uczniowie klas IV-VI.
>> Szczegółowe informacje <<
Miło jest nam poinformować, że do kolejnego - wojewódzkiego - etapu konkursu z języka ukraińskiego zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Krykavska Iryna.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na III etapie konkursu!
Informuję, że odpłatności za obiady, należy dokonywać
w pełnej miesięcznej wysokości, niezależnie od rzeczywistej obecności dziecka w szkole, do 2 dni roboczych za dany miesiąc.
Prosimy o telefoniczne lub osobiste zgłaszanie odpisów, pod numer 17 748 2548 ( nie u wychowawców ).
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 5
w Rzeszowie
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Uzależnień ul. Kochanowskiego 17 w Rzeszowie informuje, że od 1 lutego 2023 r w każdy czwartek od godziny 11.25 do 19.00 dzieci z terenu miasta Rzeszowa będą mogły skorzystać z darmowego wsparcia psychologicznego, którego udzielać będzie pani psycholog Anastazja Uberman.
W celu uzyskania wsparcia konieczna jest wcześniejsza rejestracja pacjenta przez rodzica lub opiekuna prawnego. Rejestracji dokonać można osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu: 17 858 11 81 oraz 699 670 655.
Pacjenci z wyznaczonym terminem przyjmowani będą w siedzibie SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie w Przychodni Specjalistycznej nr 3 przy ulicy Hofmanowej 8 a ( 1 piętro).
Ponadto placówka prowadzi wsparcie socjoterapeutyczne oraz integracji międzykulturowej dla dzieci z Ukrainy oraz z Polski zarówno w kontakcie grupowym jak i indywidualnym.
Drodzy Rodzice w imieniu szkoły Early Stage serdecznie zapraszam do obejrzenia powtórki webinarium pt.: Radość — dlaczego czasem nie jest nam z nią łatwo. Podczas spotkania Zuzanna Piechowicz — dziennikarka radiowa i trenerka umiejętności miękkich, a także Sylwia Włodarska — mediatorka w nurcie Porozumienia bez Przemocy, opowiedziały o dziecięcej radości i o tym, dlaczego czasem nie jest nam z nią łatwo.
Nagranie webinarium: kliknij tutaj
Przedstawione webinarium jest rozmową z cyklu o emocjach, którą realizujemy wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia i Rozwoju Bliskie Miejsce. Podczas spotkania poruszyliśmy bardzo ważny aspekt — radość, a w zasadzie dziecięcą radość.
Wydawać by się mogło, że z tą emocją nie powinny wiązać się żadne problemy. W końcu jest przyjemna i dotyczy pozytywnych zdarzeń. Tymczasem nie zawsze nam – dorosłym – jest po drodze z przeżywaniem dziecięcej radości. Podczas webinarium porozmawialiśmy o tym, jak radość rozumieją dzieci, jak ją wyrażają i dlaczego czasem nie jest nam łatwo z ich sposobami.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania, a także do śledzenia strony: https://webinaria.earlystage.pl/, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o nowych webinariach rodzicielskich.
Drodzy nauczyciele,
przypominamy o tegorocznej współpracy, którą nawiązaliśmy ze szkołą języka angielskiego Early Stage.
W ofercie szkoleń związanych z tą współpracą od października do czerwca macie możliwość zapoznać się ze szkoleniami i webinariami przygotowanymi przez metodyków Early Stage.
Zapraszamy do obejrzenia webinarium, pt. „Classroom language”, podczas którego Sylwia Stryjewska, opowiada, jak mówić do uczniów w języku angielskim, by rozumieli, a także jak wydawać im polecenia i jak tłumaczyć złożone instrukcje.
Link do nagrania: klik (TUTAJ)
DRODZY UCZNIOWIE
Życzymy WAM miłych i bezpiecznych ferii zimowych oraz aktywnego wypoczynku po kilkumiesięcznej nauce. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócicie zadowoleni i uśmiechnięci z nową energią i motywacją do dalszej nauki i pracy. Do zobaczenia 30.01. 2023 r.
Uczniom przypominam kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:
Myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań; na stokach narciarskich, na wyciągach, na lodowiskach, a także w sieci oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku. Uważajcie, aby nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek!
Bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście elementy odblaskowe na Waszych kurtkach czy plecakach;
Przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
Używajcie kasków chroniących głowę - na nartach i łyżwach;
Odpoczywajcie aktywnie - dajcie też odpocząć swojemu smartfonowi i komputerowi
Warto zapoznać się z propozycjami dla uczniów podkarpackich szkół, przedstawionymi przez rzeszowskie instytucje kultury i sportu.
Dyrektor Krzysztof Warchoł
W dniach od 10 do 13 stycznia uczniowie klasy 3 d z wychowawczynią Lucyną Kędzior przebywali na białej szkole w Ustrzykach Dolnych. Podczas pobytu, dzięki panu dyrektorowi szkoły dr Krzysztofowi Warchołowi – instruktorowi nauki jazdy na nartach oraz pani Zuzannie Rykiel nauczycielce wychowania fizycznego, odbyli szkolenie z nauki i doskonalenia jazdy na nartach. W większości uczestnicy uczyli się jazdy od podstaw. Efekty były budujące na tyle, że niektórzy korzystając z wyciągu talerzykowego zjeżdżali z dłuższej i bardziej stromej trasy. Pobyt nastawiony na aktywność fizyczną obfitował także w inne zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, udostępnionej nam przez Liceum Sportowe oraz dwukrotny pobyt na basenie Aquarius w Lesku. Przygotowano także inne atrakcje: takie jak dyskoteka, ognisko, zwiedzanie muzeum przyrodniczego w Ustrzykach. Był też czas na naukę z podręcznikiem i ćwiczeniami oraz gry stolikowe. Czterodniowy wyjazd okazał się zbyt krótki, gdyż wszyscy chcieli pozostać dłużej i już z niecierpliwością czekają na kolejny.
Lucyna Kędzior
Powered by aSc EduPage