Zapraszamy Rodziców i uczniów na konsultacje logopedyczne:
w środę – 18 grudnia - mgr Barbara Krawiec - logopeda, nauczyciel języka polskiego.
Konsultacje odbędą się w godz. 15:30-16:30 w gabinecie pedagoga szkolnego.
Zapraszamy Rodziców i uczniów na konsultacje logopedyczne:
w środę – 18 grudnia - mgr Barbara Krawiec - logopeda, nauczyciel języka polskiego.
Konsultacje odbędą się w godz. 15:30-16:30 w gabinecie pedagoga szkolnego.
Uprzejmie informujemy o wynikach Międzyszkolnego Konkursu Stroików Świątecznych - grudzień 2019 r.
Komisja w składzie:
Pani dr Anna Steliga - Prodziekan Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego
oraz
Pani Anna Stec - studentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instruktor plastyki Regio Ars
oraz organizatorzy konkursu
dokonała oceny ok. 30 stroików z Rzeszowskich Szkół Podstawowych i Przedszkoli.
Jury w kategorii klas 0 - III wybrało następujące prace:
I Miejsce – Lena Król - SP nr 25
II Miejsce – Zuzanna Rzepka - Przedszkole Publiczne nr 31
III Miejsce – Maksymilian Bazan – SP nr 11
oraz
Wyróżniło następujące prace:
Natalia Paszkowska – SP nr 23
Maksymilian Szpunar – Przedszkole Publiczne nr 31
W kategorii klas IV – VIII Jury wybrało następujące prace:
I Miejsce - Kacper Świder – SP nr 22
II Miejsce – Ewa Kulon – SP nr 5
III Miejsce – Justyna Rzepka – ZSP nr 11
oraz
wyróżniło następujące prace:
Gabriela Kornak – SP nr 22
Miłosz Pępek – ZSP nr 10
Kinga Styś ZSP nr 10
Zapraszamy po odbiór Nagród i Dyplomów w dniach 02.01.2020 od godziny 8.00 do godziny 13.00 oraz 03.01.2020 od godziny 8.00 do godziny 11.00.
Agata Kurek-Amarowicz i Joanna Marut
Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.
25 listopada do eliminacji konkursu przystąpiło pięcioro uczniów z klas drugich, ośmioro uczniów z klas piątych i jeden uczeń z klasy ósmej. Do półfinału dostało się dziewięcioro z nich.
Zmagania w konkursie nie należą do łatwych. Uczniowie muszą zmierzyć się z dwudziestoma zadaniami o różnym stopniu trudności. Aby dostać się do półfinału, musieli zrobić piętnaście z nich. Uczniowie klas młodszych (2 i 5) startowali w kategorii Rookie, a jeden uczeń z klasy ósmej startował w kategorii Skilled.
W półfinale też zdobyli wysoką ilość punktów, jednak żaden z naszych uczniów nie dostał się do finału. Aby się tam znaleźć, trzeba było rozwiązać 20 zadań (20pkt) w jak najkrótszym czasie. Najlepsi uczniowie rozwiązali po 17 zadań, byli to Przemysław Czapla z klasy 2B i Maciej Romek z klasy 5B.
Sytuacja w półfinale w naszej szkole przedstawia się następująco:
I miejsce (17pkt) ex aequo: Przemysław Czapla (2B) i Maciej Romek (5B)
II miejsce (16pkt) ex aequo: Martna Żuchowska (5B) i Wojciech Maciejewski (5C)
III miejsce (15pkt): Martyna Strzyżowska (5B)
Wyróżnienie (13pkt): Karolina Cielecka (5B)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i poświęcenia. Za rok na pewno będziecie mieli lepsze wyniki!
Organizator
Bartłomiej Biedroń
Rodzice uczniów z SP nr 23 w Rzeszowie oraz Katedra Rzeszowska
zapraszają w niedzielę 15 grudnia 2019 r. na świąteczny Kiermasz dla Dawidka.
W ramach warsztatów artystycznych, które odbywały się od września przy Katedrze, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 przygotowali ozdoby bożonarodzeniowe, które będzie można nabyć podczas Kiermaszu Świątecznego w niedzielę 15 grudnia 2019 r. w Domu Parafialnym przy Katedrze.
Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Mam marzenie", a konkretnie dla Dawidka. Chłopiec pochodzi z Rzeszowa i od 8 miesięcy jego spokojne dzieciństwo zamieniło się na pełen trosk pobyt w szpitalu. Wykryto bowiem u niego złośliwego guza mózgu. Konsultacje medyczne, dojazdy, leki, rehabilitacje i wiele innych rzeczy pomagających wrócić mu do zdrowia niestety dużo kosztują.
Dlatego pomóżmy rodzicom i Dawidkowi spełniać kolejne ich marzenia.
Rodzicom i uczniom SP 23 za przygotowanie prac - dziękujemy, Dawidkowi życzymy zdrowia, a wszystkich ludzi dobrej woli
ZAPRASZAMY NA KIERMASZ!
Zawsze, ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez Ciebie, jest Boże Narodzenie.
Matka Teresa z Kalkuty
Odpowiadając na apel MEN do wzięcia udziału w akcji „Razem na Święta”, Społeczność naszej Szkoły włączyła do ogólnopolskiej zbiórki żywności dla ubogich i bezdomnych ludzi na Święta Bożego Narodzenia. Zbiórka odbyła się w dniu 6 grudnia 2019 roku w sklepie Lidl na Podwisłoczu w Rzeszowie od godziny 10 do godziny 18. Zebraliśmy bardzo dużą liczbę żywności, która została dostarczona do Caritasu Diecezji Rzeszowskiej na ulicy Jana Styki 21. Dyżury w sklepie wraz z uczniami pełnili następujący nauczyciele p. Jolanta Barlik, p. Małgorzata Merklinger, p. Magdalena Stępniak, p. Małgorzata Bębenek, p. Aneta Gil ,ksiądz Paweł Wójcik, p. Krzysztof Sacała p. Paulina Nieć . Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Merklinger
Jak co roku, już od 10 lat, na początku grudnia jest obchodzony Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week – CSEdWeek. W tym roku przypada na dni 9-15 grudnia 2019. Najpopularniejszą inicjatywą w ramach CSEdWeek jest Godzina Kodowania (Hour of Code), której hasłem od lat jest:
"Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki"
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami i wypełnienia formularza zgłoszenia pod tym linkiem: https://link.do/gk-sp23
Wydarzenie zaplanowane jest na 9-10 grudnia 2019r. Klasy młodsze od I do III zapraszamy w poniedziałek 9 grudnia o godz. 14.45 do 15.30, a klasy starsze od IV do VIII we wtorek 10 grudnia o godz. 14.45 do 15.30.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń!
Formularz należy wypełnić do niedzieli 8 grudnia, do godziny 12.00.
Garść informacji o godzinie kodowania:
Czym jest Godzina kodowania?
Godzina kodowania, to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu zapoznanie się z podstawami programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się tych podstaw oraz poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Od czasu pierwszego zorganizowania, inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, rozwijając się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.
Kiedy organizowana jest Godzina Kodowania?
Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. W roku 2019 Tydzień Edukacji Informatycznej odbędzie się 9-15 grudnia, organizowany jest co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906.
Dlaczego informatyka i programowanie?
Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie zdobędą podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół informatyków
W poniedziałek 2 grudnia reprezentanci klas 3 i 4 wzięli udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu „Robot Challenge – mobilność w mieście przyszłości”, organizowanych przez Gminę Miasto Rzeszów we współpracy z Spice Gears Academy Podkarpackie oraz Centrum Medyczne MEDYK.
Głównym celem projektu jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Projekt skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych oraz ich nauczycieli.
To jedyny taki projekt w Polsce. Wzorując się na ogólnoświatowych rozgrywkach FIRST Tech Challenge wspieranych przez NASA zorganizowany zostanie pierwszy konkurs polegający na zaprojektowaniu robota przystosowanego pod tegoroczną rozgrywkę. Następnie 15 drużyn zbuduje i zaprogramuje roboty, którymi będą pokonywać misję. Zwycięzcy, których wyłoni turniej będą początkiem nowego szczebla drużyn organizacji FIRST w Polsce. Temat pracy: mobilność w mieście przyszłości.
Udział w projekcie to niesamowita szansa dla dzieci na poznanie niezwykłej, pełnej pasjonującej wiedzy krainy robotyki i automatyki. Przygotowanie drużyny do konkursu wiąże się z rozwojem wielu kompetencji m. in. uczy pracy w grupach, pobudza myślenie przestrzenne i rozwija zdolności manualne, uczy także poruszania się w świecie programowania i techniki.
Finał, czyli III etap projektu „Robot Challenge – mobilność w mieście przyszłości” - KIDS HACKATHON odbędzie się 13 grudnia 2019 r., o godz. 9:00 w siedzibie Urban Lab Rzeszów. Misją tegoroczną będzie komunikacja. Dzieci będą miały za zadanie wypracowanie rozwiązań najbardziej korzystnych dla miasta z ich punktu widzenia - dotarcia na Marsa.
Bartłomiej Biedroń
W związku z ZIMOWĄ przerwą świąteczną trwającą
od 23 do 31 grudnia 2019 roku
(podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. z 2017 poz. 1603 z późn. zm.),
informuję Rodziców, którzy potrzebują zapewnić
opiekę świetlicową dzieciom w dniach: 23, 24, 27, 30 i 31 grudnia, że zapisu należy dokonać w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 13 grudnia 2019 roku (piątek).
Obiady będą przygotowane przez stołówkę szkolną wyłącznie w sytuacji, gdy na dyżur danego dnia będzie zapisanych co najmniej 15 uczniów.
Sekretariat czynny jest codziennie w godzinach od 7.30 – 15.30. Poza godzinami pracy sekretariatu, zapisu będzie można dokonać w każdej świetlicy.
Ze względów organizacyjnych zgłoszenia po wyznaczonym terminie nie będą przyjmowane.
Dyrektor ZSP nr 5 w Rzeszowie
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rzeszowie, informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 roku płatności za obiady będzie można dokonywać wyłącznie bezgotówkowo – przelewem bankowym.
Rodziców, którzy do tej pory nie korzystali z tej formy płatności proszę o kontakt z księgowością szkoły.
Odpłatność za obiady należy realizować przelewem bankowym na konto Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 w Rzeszowie w banku
PKO BP O/Rzeszów nr 89 1020 4391 0000 6102 0187 4379
(w tytule bezwzględnie należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę).
Odpłatność powinna być przekazana w pełnej miesięcznej wysokości do 2 dni roboczych za dany miesiąc (niezależnie od tego ile dni dziecko będzie korzystać z wyżywienia).
Odpisy zgłoszone w trakcie miesiąca będą zwracane na konto rodzica w ostatnim roboczym dniu miesiąca.
Informacja o wysokości opłaty za wyżywienie za każdy miesiąc będzie publikowana na stronie internetowej szkoły, jak również wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole.
Równocześnie zobowiązuje się rodziców do informowania o wszelkich zmianach, jakie mogą zaistnieć w związku z realizacją odpłatności za obiady, np. zmiana numeru rachunku bankowego, a w szczególności o rezygnacji korzystania z wyżywienia najpóźniej na 2 dni robocze przed miesiącem wymówienia.
W przypadku niedopełnienia obowiązku informacyjnego rodzice będą pokrywać wynikające z tego tytułu opłaty.
Rodziców, którzy nie korzystali do tej pory z płatności przelewem, proszę o dopełnienie formalności poprzez podpisanie oświadczenia.
Druki oświadczeń będą dostępne w księgowości oraz sekretariacie szkoły.
Proszę o składanie oświadczeń najpóźniej do dnia 20 grudnia 2019 r.
Małgorzata Adamska-Jesiołkiewicz
Dyrektor ZSP nr 5 w Rzeszowie
Informuję, że odpłatność za obiady
za m-c GRUDZIEŃ przyjmowana będzie w dniach:
2.12.2019 w godz. 7.00 - 15.30
3.12.2019 w godz. 7.00 - 15.30
PKO BP O/Rzeszów nr 89 1020 4391 0000 6102 0187 4379
Koszt jednego obiadu dla ucznia - 3,00zł
Odpłatność za m-c GRUDZIEŃ 2019 wynosi:
45,00 zł
Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Nr 5
w Rzeszowie
W dniu 4 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 17.00 w sali nr 11 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców szkoły (reprezentantów klas do Rady Rodziców).
Prezydium Rady Rodziców
Zapraszam Państwa do przeczytania artykułu o zakładaniu konta pod tym adresem:
https://blog.sp23.rzeszow.pl/zakladanie-konta-office-365-w-trzech-obrazkach/
oraz o dołaczaniu do zespołu klasowego pod tym adresem:
https://blog.sp23.rzeszow.pl/dolaczanie-do-zespolu-klasowego-na-microsoftteams/
Informujemy, że wykonywanie trików i ewolucji akrobatycznych na hulajnogach bez nadzoru osoby dorosłej jest niebezpieczne i grozi wypadkiem,
w związku z tym mając na uwadze bezpieczeństwo prosimy uczniów o nie korzystanie z tego sprzętu na terenie wokół szkoły.
W dniu 14 listopada 2019 roku delegacja 60 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Merklinger, p. Lucyny Kędzior, p. Małgorzaty Bębenek, p.Krzysztofa Sacały oraz p. Witolda Walawendra wystąpiła w Domu Seniora z programem patriotycznym, w związku ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoim wystąpieniem uczniowie naszej szkoły przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne zdarzeń z 11 listopada 1918 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski i Polaków. Mieszkańcy Domu Seniora usłyszeli pieśni patriotyczne, które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych oraz obecnych dni. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci zarówno przez Dyrekcję Placówki jak i samych mieszkańców, którzy byli pełni uznania dla naszej młodzieży .
Małgorzata Merklinger
Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców
serdecznie zaprasza na
ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ,
która odbędzie się
21 listopada 2019 r. (czwartek)
klasy I-III godz. 09.30 - 11.30
(poczęstunek 10.30 - 10.45);
klasy IV -V godz. 16.00 - 17.30
(poczęstunek 17.30 - 18.00);
klasy VI -VIII godz. 17.30 - 19.30
(poczęstunek 18.15 - 18.45).
W trakcie zabawy:
- konkurs na najoryginalniejsze przebranie;
- konkurs na najlepiej bawiącą się klasę;
- konkurs na Króla i Królową balu.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na WYWIADÓWKI, które odbędą się
19 listopada 2019 r. (wtorek):
o godz. 16.00 – klasy I – III,
o godz. 17.30 - klasy IV - VIII
Jednocześnie informujemy, że wywiadówki klas 3a, 6a, 6e odbędą się w innym terminie, z powodu nieobecności wychowawców:
klasa 6e - 18 listopada 2019 r. (poniedzialek) o godz. 17.00;
klasa 6a - 26 listopada 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00.
O terminie spotkania klasy 3a Rodzice zostaną poinformowanii osobnym ogłoszeniem.
29 października 2019 r. w siedzibie Urzędu Miasta Rzeszowa odbyło się wręczenie nagród zdobytych w konkursie literacko-plastycznym ,,Ja za 20 lat’’, zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019’’. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej własne plany na przyszłość. Uczeń klasy VI b Igor Karnas, wykonując bardzo pomysłową prace plastyczną, a tym samym pokazując swoje umiejętności zdobył wyróżnienie w zorganizowanym konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Barbara Krawiec
AKCJA CHARYTATYWNA
Zostań naszym Mikołajem
Podziel się, choć okruszek daj,
dla Ciebie nic, dla kogoś raj.
Bądź tym, który uśmiech daje,
pomóż komuś i sam zostań Najlepszym Mikołajem
Nasza Szkoła jak co roku, przyłącza się do zbiórki darów dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Dary będą zbierane od 14 do 24 XI 2019, w holu Szkoły.
Powered by aSc EduPage