18.12.2019 r.
Uprzejmie prosimy Rodziców o przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej swoich dzieci.
Szczególnie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów dziecka.
18.12.2019 r.
Uprzejmie prosimy Rodziców o przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej swoich dzieci.
Szczególnie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów dziecka.
W dniu 13 grudnia 2019 r. w siedzibie miejskiego laboratorium Urban Lab przy ul. 3 Maja 13 odbył się III etap projektu „Robot Challenge – mobilność w mieście przyszłości” KIDS HACKATHON. Projekt współorganizowany przez Gminę Miasto Rzeszów we współpracy z Spice Gears Academy Podkarpackie oraz Centrum Medyczne MEDYK, przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu Rzeszowa.
Misją przewodnią projektu była komunikacja w zespole. Dzieci miały za zadanie wypracowanie rozwiązań najbardziej korzystnych dla miasta biorąc pod uwagę wyznaczony cel – dotarcie na Marsa. Uczestnikami III etapu było 15 drużyn wyłonionych z rzeszowskich szkół podstawowych. Zespoły liczyły po 6 osób w wieku 9 – 10 lat oraz jeden opiekun.
Dzieci miały za zadanie zaprogramować roboty do wykonania trzech zadań oraz narysować i przedstawić opowieść o mieście przyszłości. Oceniana była współpraca między dziećmi, kreatywność, wiedza i przebojowość.
W otwarciu wydarzenia uczestniczył Pan Witold Walawender, nauczyciel muzyki. Pan Witold zachęcał wszystkich uczestników do wspólnego śpiewania kolęd. Wywołało to radość na twarzach uczestników. Następnie przeprowadził mini konkurs, w którym można było wygrać bilety do FlyParku. Dwójce naszych uczestników udało się zdobyć tę nagrodę. Kaja Masłyk znała właściwe odpowiedzi na pytania, natomiast Filip Pierożak wykazał się dużymi zdolnościami wokalnymi czym zdobył sobie serca widowni. Jego występ można obejrzeć na filmie umieszczonym poniżej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4A i 4B:
Remigiusz Bielec
Julia Łemecha
Kaja Masłyk
Filip Pierożak
Bartosz Rachfał
Antonina Ślęczkowska
Opiekunem był nauczyciel informatyki: Bartłomiej Biedroń
Szóstka naszych uczestników świetnie sobie radziła, co widać na załączonych zdjęciach i filmach poniżej.
Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom!
Bartłomiej Biedroń
Zapraszamy Rodziców i uczniów na konsultacje logopedyczne:
w środę – 18 grudnia - mgr Barbara Krawiec - logopeda, nauczyciel języka polskiego.
Konsultacje odbędą się w godz. 15:30-16:30 w gabinecie pedagoga szkolnego.
Uprzejmie informujemy o wynikach Międzyszkolnego Konkursu Stroików Świątecznych - grudzień 2019 r.
Komisja w składzie:
Pani dr Anna Steliga - Prodziekan Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego
oraz
Pani Anna Stec - studentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instruktor plastyki Regio Ars
oraz organizatorzy konkursu
dokonała oceny ok. 30 stroików z Rzeszowskich Szkół Podstawowych i Przedszkoli.
Jury w kategorii klas 0 - III wybrało następujące prace:
I Miejsce – Lena Król - SP nr 25
II Miejsce – Zuzanna Rzepka - Przedszkole Publiczne nr 31
III Miejsce – Maksymilian Bazan – SP nr 11
oraz
Wyróżniło następujące prace:
Natalia Paszkowska – SP nr 23
Maksymilian Szpunar – Przedszkole Publiczne nr 31
W kategorii klas IV – VIII Jury wybrało następujące prace:
I Miejsce - Kacper Świder – SP nr 22
II Miejsce – Ewa Kulon – SP nr 5
III Miejsce – Justyna Rzepka – ZSP nr 11
oraz
wyróżniło następujące prace:
Gabriela Kornak – SP nr 22
Miłosz Pępek – ZSP nr 10
Kinga Styś ZSP nr 10
Zapraszamy po odbiór Nagród i Dyplomów w dniach 02.01.2020 od godziny 8.00 do godziny 13.00 oraz 03.01.2020 od godziny 8.00 do godziny 11.00.
Agata Kurek-Amarowicz i Joanna Marut
Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.
25 listopada do eliminacji konkursu przystąpiło pięcioro uczniów z klas drugich, ośmioro uczniów z klas piątych i jeden uczeń z klasy ósmej. Do półfinału dostało się dziewięcioro z nich.
Zmagania w konkursie nie należą do łatwych. Uczniowie muszą zmierzyć się z dwudziestoma zadaniami o różnym stopniu trudności. Aby dostać się do półfinału, musieli zrobić piętnaście z nich. Uczniowie klas młodszych (2 i 5) startowali w kategorii Rookie, a jeden uczeń z klasy ósmej startował w kategorii Skilled.
W półfinale też zdobyli wysoką ilość punktów, jednak żaden z naszych uczniów nie dostał się do finału. Aby się tam znaleźć, trzeba było rozwiązać 20 zadań (20pkt) w jak najkrótszym czasie. Najlepsi uczniowie rozwiązali po 17 zadań, byli to Przemysław Czapla z klasy 2B i Maciej Romek z klasy 5B.
Sytuacja w półfinale w naszej szkole przedstawia się następująco:
I miejsce (17pkt) ex aequo: Przemysław Czapla (2B) i Maciej Romek (5B)
II miejsce (16pkt) ex aequo: Martna Żuchowska (5B) i Wojciech Maciejewski (5C)
III miejsce (15pkt): Martyna Strzyżowska (5B)
Wyróżnienie (13pkt): Karolina Cielecka (5B)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i poświęcenia. Za rok na pewno będziecie mieli lepsze wyniki!
Organizator
Bartłomiej Biedroń
Rodzice uczniów z SP nr 23 w Rzeszowie oraz Katedra Rzeszowska
zapraszają w niedzielę 15 grudnia 2019 r. na świąteczny Kiermasz dla Dawidka.
W ramach warsztatów artystycznych, które odbywały się od września przy Katedrze, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 przygotowali ozdoby bożonarodzeniowe, które będzie można nabyć podczas Kiermaszu Świątecznego w niedzielę 15 grudnia 2019 r. w Domu Parafialnym przy Katedrze.
Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Mam marzenie", a konkretnie dla Dawidka. Chłopiec pochodzi z Rzeszowa i od 8 miesięcy jego spokojne dzieciństwo zamieniło się na pełen trosk pobyt w szpitalu. Wykryto bowiem u niego złośliwego guza mózgu. Konsultacje medyczne, dojazdy, leki, rehabilitacje i wiele innych rzeczy pomagających wrócić mu do zdrowia niestety dużo kosztują.
Dlatego pomóżmy rodzicom i Dawidkowi spełniać kolejne ich marzenia.
Rodzicom i uczniom SP 23 za przygotowanie prac - dziękujemy, Dawidkowi życzymy zdrowia, a wszystkich ludzi dobrej woli
ZAPRASZAMY NA KIERMASZ!
Zawsze, ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez Ciebie, jest Boże Narodzenie.
Matka Teresa z Kalkuty
Odpowiadając na apel MEN do wzięcia udziału w akcji „Razem na Święta”, Społeczność naszej Szkoły włączyła do ogólnopolskiej zbiórki żywności dla ubogich i bezdomnych ludzi na Święta Bożego Narodzenia. Zbiórka odbyła się w dniu 6 grudnia 2019 roku w sklepie Lidl na Podwisłoczu w Rzeszowie od godziny 10 do godziny 18. Zebraliśmy bardzo dużą liczbę żywności, która została dostarczona do Caritasu Diecezji Rzeszowskiej na ulicy Jana Styki 21. Dyżury w sklepie wraz z uczniami pełnili następujący nauczyciele p. Jolanta Barlik, p. Małgorzata Merklinger, p. Magdalena Stępniak, p. Małgorzata Bębenek, p. Aneta Gil ,ksiądz Paweł Wójcik, p. Krzysztof Sacała p. Paulina Nieć . Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Merklinger
Jak co roku, już od 10 lat, na początku grudnia jest obchodzony Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week – CSEdWeek. W tym roku przypada na dni 9-15 grudnia 2019. Najpopularniejszą inicjatywą w ramach CSEdWeek jest Godzina Kodowania (Hour of Code), której hasłem od lat jest:
"Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki"
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami i wypełnienia formularza zgłoszenia pod tym linkiem: https://link.do/gk-sp23
Wydarzenie zaplanowane jest na 9-10 grudnia 2019r. Klasy młodsze od I do III zapraszamy w poniedziałek 9 grudnia o godz. 14.45 do 15.30, a klasy starsze od IV do VIII we wtorek 10 grudnia o godz. 14.45 do 15.30.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń!
Formularz należy wypełnić do niedzieli 8 grudnia, do godziny 12.00.
Garść informacji o godzinie kodowania:
Czym jest Godzina kodowania?
Godzina kodowania, to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu zapoznanie się z podstawami programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się tych podstaw oraz poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Od czasu pierwszego zorganizowania, inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, rozwijając się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.
Kiedy organizowana jest Godzina Kodowania?
Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. W roku 2019 Tydzień Edukacji Informatycznej odbędzie się 9-15 grudnia, organizowany jest co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906.
Dlaczego informatyka i programowanie?
Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie zdobędą podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół informatyków
W poniedziałek 2 grudnia reprezentanci klas 3 i 4 wzięli udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu „Robot Challenge – mobilność w mieście przyszłości”, organizowanych przez Gminę Miasto Rzeszów we współpracy z Spice Gears Academy Podkarpackie oraz Centrum Medyczne MEDYK.
Głównym celem projektu jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Projekt skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych oraz ich nauczycieli.
To jedyny taki projekt w Polsce. Wzorując się na ogólnoświatowych rozgrywkach FIRST Tech Challenge wspieranych przez NASA zorganizowany zostanie pierwszy konkurs polegający na zaprojektowaniu robota przystosowanego pod tegoroczną rozgrywkę. Następnie 15 drużyn zbuduje i zaprogramuje roboty, którymi będą pokonywać misję. Zwycięzcy, których wyłoni turniej będą początkiem nowego szczebla drużyn organizacji FIRST w Polsce. Temat pracy: mobilność w mieście przyszłości.
Udział w projekcie to niesamowita szansa dla dzieci na poznanie niezwykłej, pełnej pasjonującej wiedzy krainy robotyki i automatyki. Przygotowanie drużyny do konkursu wiąże się z rozwojem wielu kompetencji m. in. uczy pracy w grupach, pobudza myślenie przestrzenne i rozwija zdolności manualne, uczy także poruszania się w świecie programowania i techniki.
Finał, czyli III etap projektu „Robot Challenge – mobilność w mieście przyszłości” - KIDS HACKATHON odbędzie się 13 grudnia 2019 r., o godz. 9:00 w siedzibie Urban Lab Rzeszów. Misją tegoroczną będzie komunikacja. Dzieci będą miały za zadanie wypracowanie rozwiązań najbardziej korzystnych dla miasta z ich punktu widzenia - dotarcia na Marsa.
Bartłomiej Biedroń
W związku z ZIMOWĄ przerwą świąteczną trwającą
od 23 do 31 grudnia 2019 roku
(podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. z 2017 poz. 1603 z późn. zm.),
informuję Rodziców, którzy potrzebują zapewnić
opiekę świetlicową dzieciom w dniach: 23, 24, 27, 30 i 31 grudnia, że zapisu należy dokonać w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 13 grudnia 2019 roku (piątek).
Obiady będą przygotowane przez stołówkę szkolną wyłącznie w sytuacji, gdy na dyżur danego dnia będzie zapisanych co najmniej 15 uczniów.
Sekretariat czynny jest codziennie w godzinach od 7.30 – 15.30. Poza godzinami pracy sekretariatu, zapisu będzie można dokonać w każdej świetlicy.
Ze względów organizacyjnych zgłoszenia po wyznaczonym terminie nie będą przyjmowane.
Dyrektor ZSP nr 5 w Rzeszowie
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rzeszowie, informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 roku płatności za obiady będzie można dokonywać wyłącznie bezgotówkowo – przelewem bankowym.
Rodziców, którzy do tej pory nie korzystali z tej formy płatności proszę o kontakt z księgowością szkoły.
Odpłatność za obiady należy realizować przelewem bankowym na konto Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 w Rzeszowie w banku
PKO BP O/Rzeszów nr 89 1020 4391 0000 6102 0187 4379
(w tytule bezwzględnie należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę).
Odpłatność powinna być przekazana w pełnej miesięcznej wysokości do 2 dni roboczych za dany miesiąc (niezależnie od tego ile dni dziecko będzie korzystać z wyżywienia).
Odpisy zgłoszone w trakcie miesiąca będą zwracane na konto rodzica w ostatnim roboczym dniu miesiąca.
Informacja o wysokości opłaty za wyżywienie za każdy miesiąc będzie publikowana na stronie internetowej szkoły, jak również wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole.
Równocześnie zobowiązuje się rodziców do informowania o wszelkich zmianach, jakie mogą zaistnieć w związku z realizacją odpłatności za obiady, np. zmiana numeru rachunku bankowego, a w szczególności o rezygnacji korzystania z wyżywienia najpóźniej na 2 dni robocze przed miesiącem wymówienia.
W przypadku niedopełnienia obowiązku informacyjnego rodzice będą pokrywać wynikające z tego tytułu opłaty.
Rodziców, którzy nie korzystali do tej pory z płatności przelewem, proszę o dopełnienie formalności poprzez podpisanie oświadczenia.
Druki oświadczeń będą dostępne w księgowości oraz sekretariacie szkoły.
Proszę o składanie oświadczeń najpóźniej do dnia 20 grudnia 2019 r.
Małgorzata Adamska-Jesiołkiewicz
Dyrektor ZSP nr 5 w Rzeszowie
Informuję, że odpłatność za obiady
za m-c GRUDZIEŃ przyjmowana będzie w dniach:
2.12.2019 w godz. 7.00 - 15.30
3.12.2019 w godz. 7.00 - 15.30
PKO BP O/Rzeszów nr 89 1020 4391 0000 6102 0187 4379
Koszt jednego obiadu dla ucznia - 3,00zł
Odpłatność za m-c GRUDZIEŃ 2019 wynosi:
45,00 zł
Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Nr 5
w Rzeszowie
W dniu 4 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 17.00 w sali nr 11 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców szkoły (reprezentantów klas do Rady Rodziców).
Prezydium Rady Rodziców
Zapraszam Państwa do przeczytania artykułu o zakładaniu konta pod tym adresem:
https://blog.sp23.rzeszow.pl/zakladanie-konta-office-365-w-trzech-obrazkach/
oraz o dołaczaniu do zespołu klasowego pod tym adresem:
https://blog.sp23.rzeszow.pl/dolaczanie-do-zespolu-klasowego-na-microsoftteams/
Informujemy, że wykonywanie trików i ewolucji akrobatycznych na hulajnogach bez nadzoru osoby dorosłej jest niebezpieczne i grozi wypadkiem,
w związku z tym mając na uwadze bezpieczeństwo prosimy uczniów o nie korzystanie z tego sprzętu na terenie wokół szkoły.
W dniu 14 listopada 2019 roku delegacja 60 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Merklinger, p. Lucyny Kędzior, p. Małgorzaty Bębenek, p.Krzysztofa Sacały oraz p. Witolda Walawendra wystąpiła w Domu Seniora z programem patriotycznym, w związku ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoim wystąpieniem uczniowie naszej szkoły przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne zdarzeń z 11 listopada 1918 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski i Polaków. Mieszkańcy Domu Seniora usłyszeli pieśni patriotyczne, które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych oraz obecnych dni. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci zarówno przez Dyrekcję Placówki jak i samych mieszkańców, którzy byli pełni uznania dla naszej młodzieży .
Małgorzata Merklinger
Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców
serdecznie zaprasza na
ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ,
która odbędzie się
21 listopada 2019 r. (czwartek)
klasy I-III godz. 09.30 - 11.30
(poczęstunek 10.30 - 10.45);
klasy IV -V godz. 16.00 - 17.30
(poczęstunek 17.30 - 18.00);
klasy VI -VIII godz. 17.30 - 19.30
(poczęstunek 18.15 - 18.45).
W trakcie zabawy:
- konkurs na najoryginalniejsze przebranie;
- konkurs na najlepiej bawiącą się klasę;
- konkurs na Króla i Królową balu.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na WYWIADÓWKI, które odbędą się
19 listopada 2019 r. (wtorek):
o godz. 16.00 – klasy I – III,
o godz. 17.30 - klasy IV - VIII
Jednocześnie informujemy, że wywiadówki klas 3a, 6a, 6e odbędą się w innym terminie, z powodu nieobecności wychowawców:
klasa 6e - 18 listopada 2019 r. (poniedzialek) o godz. 17.00;
klasa 6a - 26 listopada 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00.
O terminie spotkania klasy 3a Rodzice zostaną poinformowanii osobnym ogłoszeniem.
Powered by aSc EduPage