- Świetlica - informacje ogólne
- Ramowy plan dnia
- Kółka w świetlicy
- Regulamin
- Z życia świetlicy 2024/2025
- Z życia świetlicy 2023/2024
- Z życia świetlicy 2022/2023
- Z życia świetlicy 2021/2022
- Z życia świetlicy 2020/2021
- Z życia świetlicy 2019/2020
- Z życia świetlicy 2018/2019
- Z życia świetlicy 2017/2018
- Z życia świetlicy 2016/2017
- Z życia świetlicy 2015/2016
- Z życia świetlicy 2014/15
- Z życia świetlicy 2013/14
- Z życia świetlicy 2011/12
- archiwum - Zdalna świetlica
Z życia świetlicy 2018/2019
ZAJĘCIA "PIRAMIDA ZDROWIA"
14 maja 2019r. wychowankowie świetlicy nr 4 brali udział w zajęciach pt. „Piramida zdrowia”. Prawidłowe odżywianie dzieci jest szczególnie istotne, gdyż stanowi bazę, na której spoczywa rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dziecka. Dlatego też zajęcia te miały na celu wdrażanie do odpowiednich nawyków żywieniowych naszych wychowanków. Okres ten był pełen różnorodnych form aktywności. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywania na podstawie Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci
i Młodzieży. Uczniowie poznali, jakie produkty spożywcze są zdrowe, a jakie szkodzą naszemu zdrowiu. Stworzyli własną „Piramidę zdrowia”, którą wykonali z wcześniej przygotowanych produktów. Następnie wychowankowie chętnie ćwiczyli przy piosence „Fikający zuch”. Zdobytą wiedzę na temat zdrowej żywności zaprezentowali przygotowując plakaty „Zdrowisi” oraz „Niezdrowitka”- dzieci wyklejały obrazkami produktów spożywczych wnętrze konturów dziewczynki- zdrowa żywność oraz chłopca- żywność niezdrowa. Prace uczniów można obejrzeć na tablicy przy świetlicy nr 4.Zajęcia dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń i emocji u dzieci. Mamy nadzieję, że zaszczepiły u uczniów, choć w niewielkim stopniu zasady zdrowego stylu życia, które będą miały odzwierciedlenie w ich przyszłym życiu.
Justyna Kwoka
"KODOWANIE NA DYWANIE"
28 lutego 2019 r. na zaproszenie pani wicedyrektor Renaty Bobko przedszkolaki z grupy X z Przedszkola nr 35 odwiedziły świetlicę szkolną, w której wspólnie z uczniami klas drugich wesoło bawiły się z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Zajęcia prowadziła pani Iwona Lasek, która zaproponowała dzieciom zabawę w poszukiwanie skarbów, podczas której dzieci musiały odczytać zakodowaną drogę; grę polegającą na zbieraniu gwiazdek, gdzie bardzo liczyła się współpraca w swoim zespole. Bardzo atrakcyjne okazały się zabawy z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, podczas których dzieci musiały ułożyć zakodowany w wierszyku obrazek oraz kolorowe piramidy zgodnie z podanym kodem. Zabawy na macie edukacyjnej tak naprawdę rozwijają szereg kompetencji dziecka, przede wszystkim: matematyczne, społeczne i emocjonalne. Ponadto wykorzystując podstawy kodowania są wstępem do programowania.
Renata Bobko, Iwona Lasek
WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI W ŚWIETLICY NUMER 3
Choineczka mała, w lesie sobie stała
Wiatr ją lulał do snu , więc się kołysała
Przywieżli ją ludzie, po zmarzniętej grudzie
Teraz cieszy dzieci, widzicie jak świeci?
Nikt nie wyobraża sobie świat Bożego Narodzenia bez przystrojonej choinki. W naszej świetlicy również dbamy o tradycję. Dzieci z wielkim entuzjazmem i radością pomogły ozdobić drzewko.
Joanna Łukasiewicz
KONKURS "JESIENNY BUKIET "
7 grudnia 2018 r. w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie odbyło się podsumowanie Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „Jesienny bukiet - Złota jesień dary niesie” Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Hanna Kwolczak z klasy II c, która zdobyła nagrodę. Hanna wykonała swoją pracę w świetlicy pod kierunkiem p. Małgorzaty Rowińskiej. Gratulujemy!
Małgorzata Rowińska
WYMIANA POCZTÓWKOWA MIĘDZY ŚWIETLICAMI
W akcji wymiany pocztówek, która miała miejsce w październiku 2018 r. udział wzięły dzieci z klas pierwszych, które uczęszczają do świetlicy nr 3 i 4. Akcja ta polega na wymianie widokówek z pozdrowieniami pomiędzy świetliczakami ze szkół znajdujących się w różnych miastach naszego kraju. Nasza szkoła nawiązała kontakt ze świetlicami szkół znajdujących się w następujących miastach: Szczytno, Borowie, Mińsk Mazowiecki, Ozimek, Mysłowice, Luboń, Białystok, Światki, Ostróda, Szczecin, Świętochłowice, Koszalin, Ciechanów, Bytom, Tuchola, Luboń, Gorzyce, Katowice, Bielsko – Biała, Gdynia, Glinianki.
Dzięki tej akcji dzieci poznały geografię Polski, nauczyły się w jaki sposób adresujemy widokówki i piszemy pozdrowienia, przekonują się, że można nawiązać życzliwy kontakt z obcymi osobami. Dzieci uczą się otwartej postawy na świat.
Organizatorzy: Joanna Łukasiewicz, Justyna Kwoka, Katarzyna Przeździecka