Serdecznie zapraszamy na
PASOWANIE NA UCZNIA,
które odbędzię się
24 października 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00.
Serdecznie zapraszamy na
PASOWANIE NA UCZNIA,
które odbędzię się
24 października 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i nauczycieli do skorzystania z konsultacji u pedagoga p. Małgorzaty Minorowicz – pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie.
Konsultacje odbędą się 23 października 2019 r. (środa)
od godz. 15.00 do 17.00 w sali A3 (II p. pawilon A)
Rodzice, którzy chcą skorzystać z konsultacji proszeni są o wcześniejsze telefoniczne umówienie się u pedagoga szkolnego tel. 17 748 25 49 w celu wyznaczenia godziny.
Jednocześnie prosimy rodziców o poinformowanie w przypadku rezygnacji ze spotkania.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się
22 października 2019 r. (wtorek)
od godz. 16.00 do godz. 17.00 - klasy I-III;
od godz. 17.00 do godz. 18.00 - klasy IV- VIII.
Jednocześnie informujemy, że konsultacje z wychowawcami klas 5b i 7b odbędą się w innym terminie.
Obejrzyj zdjęcia z obchodów 25 rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 23 imienia Jana Pawła II
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 października 2019 r. zajęcia z gimnastyki korekcyjnej nie odbędą się.
Świetlica szkolna - pełni dyżur dla uczniów (bez zmian) od 6.30 - 17.00.
Nauczyciele świetlicy będą prowadzić zajęcia rozwijające - zgodnie z zainteresowaniami uczniów oraz zajęcia opiekuńcze.
Stołówka szkolna wydaje obiady zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz potrzebami uczniów.
Plan dnia:
1. Spotkanie wychowawców/nauczycieli z chętnymi uczniami (w wyznaczonych salach) - 8.00.
2. Wyjście chętnych uczniów (pod opieką wychowawców/nauczycieli) do Katedry - 8.30.
3. Msza św. w Katedrze – 9.00.
4. Powrót uczniów do szkoły pod opieką wychowawców/nauczycieli.
5. Spotkania z wychowawcami/nauczycielami w salach - 10.15 - 11.00 (rozdanie dyplomów i nagród, poczęstunek).
6. Wyjście chętnych uczniów z klas V - VIII (pod opieką wychowawców/nauczycieli) na film do kina - Zorza (zgodnie z informacjami przekazanymi rodzicom przez wychowawców) – 10.45. Czas trwania - 11.15 - 13.45.
* Uczniowie, którzy nie idą do kina mogą wziąć udział w spotkaniu na sali gimnastycznej lub korzystać z zajęć w świetlicy - zgodnie z decyzją rodziców.
7. Spotkanie na sali gimnastycznej chętnych uczniów z klas I – IV wraz z wychowawcami/nauczycielami - obejrzenie programu artystycznego - 11.00 - 12.00.
8. Obiad - klasy I - IV - od 12.15 (według harmonogramu).
*Po obiedzie przejście uczniów do świetlicy lub wyjście do domu (zgodnie z decyzją rodziców).
9. Powrót z kina - klas V - VIII - ok. 14.15.
10. Obiad - klas V - VIII - od 14.15 (według harmonogramu).
*Po obiedzie przejście uczniów do świetlicy lub wyjście do domu (zgodnie z decyzją rodziców).
Szczegółowe harmonogramy: wykaz sal dla poszczególnych klas, wykaz nauczycieli sprawujących opiekę nad uczniami oraz harmonogram wydawania obiadów - znajdują się na tablicy informacyjnej dla uczniów.
Uprzejmie prosimy Rodziców o przekazanie informacji wychowawcom poprzez e-dziennik dotyczącej wyboru aktywności przez uczniów w dniu 16.10.2019 roku.
W dniach 16 - 20.09.2019 r. uczniowie klas I – III oraz najstarsze grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach „Wchodzę w rolę” organizowanych przez Fundację „Potrafię pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi. Podczas spotkań najmłodsi zetknęli się z problemami, które na co dzień pokonują osoby niepełnosprawne, na przykład przemierzając trasę wózkiem inwalidzkim, o kulach, z laską, w czasie gdy opaska zasłania oczy, komunikując się bez słów czy wykonując różne czynności bez użycia jednej ręki lub nogi. Poprzez wejście w rolę niepełnosprawnego, dzieci mogły zrozumieć codzienność osób z niepełnosprawnością. Warsztaty zostały przeprowadzone przez wykwalifikowanych pracowników Fundacji, a uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w proponowanych działaniach. Wszyscy uczestnicy warsztatów po zakończeniu spotkania otrzymali upominek. Projekt zyskał uznanie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, które objęło patronatem warsztaty „Wchodzę w rolę”. Była to bardzo ciekawa i praktyczna lekcja dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. Jeszcze raz dziękujemy pracownikom Fundacji za przeprowadzone warsztaty.
Koordynatorzy: Aneta Dereń, Sylia Wiśniewska
Szanowni Państwo!
Rodzice, Uczniowie, Sympatycy ZSP 5 w Rzeszowie
Miło Nam poinformować, że dzięki Państwa zaangażowaniu wkrótce zostaną zrealizowane dwa nasze projekty zgłoszone w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020:
1. Remont i rozbudowa parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Rzeszowie - na kwotę 200 000 zł.
2. Zwiększenie umiejętności językowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 poprzez konwersacje w języku angielskim z native speakerem - na kwotę 50 000 zł.
Przede wszystkim składamy podziękowania Radzie Rodziców Szkoły i Przedszkola za opracowanie i zgłoszenie zadań do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.
A wszystkim Państwu, którzy widzą potrzeby naszej placówki, gorąco dziękujemy za oddane głosy.
Dzięki Państwa wsparciu będzie możliwe bezpieczne zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku poprzez długo oczekiwane usprawnienie komunikacyjne - bezkolizyjny dojazd do szkoły i przedszkola, a także stworzenie lepszych warunków rozwoju naszych uczniów poprzez rozwijanie sprawności mówienia w języku obcym.
Serdecznie dziękujemy!!!
Uprzejmie prosimy Rodziców o przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej swoich dzieci.
Szczególnie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów dziecka.
Informujemy, że 7 października 2019 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w jadalni szkolnej
odbędzie się spotkanie Rady Rodziców (przedstawicieli poszczególnych klas).
Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych przez nas materiałów.
Akcja jest też skierowana bezpośrednio do rodziców. Z jednej strony bowiem prezentuje gotowe materiały czy to w postaci filmów, czy też artykułów odpowiadających na wiele pytań związanych z prawidłowym rozwojem dziecka. Z drugiej strony z całą mocą podkreślany jest fakt, że najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego, modelu. Tymi modelami, mają być otaczający i wychowujący dzieci dorośli. Zatem akcja zachęca do zmiany zachowań nie tylko dziecka, ale całej rodziny czy placówki edukacyjnej.
Po co to robić. Powodów jest kilka. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.
Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Padają w ostatnim czasie mity związane z traktowaniem sportu i ruchu, jako remedium na byle jakie odżywianie. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.
Więcej informacji na stronie: http://zdrowoisportowo.edu.pl/
Miasto Dębica, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, zapraszają do udziału w konkursie historycznym „Chcieliśmy wolnej Polski" adresowanym do młodzieży z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego.
Konkurs objął patronatem Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes IPN dr Jarosław Szarek oraz Podkarpacki i Dolnośląski Kurator Oświaty.
Wierzymy, że proponowana formuła pozytywnie wpłynie na przebieg konkursu, a udział w konkursie będzie dla dzieci i młodzieży okazją do poszerzenia swojej wiedzy historycznej i zmotywuje młodych ludzi do poszukiwania trwałych, uniwersalnych wartości, o które walczyli żołnierze Polski Podziemnej, zarówno w okresie okupacji niemieckiej, jak również w okresie zniewolenia komunistycznego.
W ramach zadań konkursowych uczniowie poszczególnych szkół mają do wykonania:
• szkoły podstawowe
Formuła 1
– Opracowanie port folio poświęconego wybranej postaci – bohaterowi walk o niepodległość Polski z okresu 1939-1989 z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;
Formuła 2
– Udział w konkursie krasomówczym – oddzielnie dla województwa podkarpackiego i dolnośląskiego.
Dokumenty do pobrania: https://chcielismywolnejpolski.pl/
Regulamin_Konkursu_Chcieliśmy-tylko_wolnej_Polski
Formularz_zgłoszeniowy_Konkursu_Chcieliśmy_tylko_wolnej_Polski
Organizatorzy i Partnerzy:
Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia
Miasto Dębica
Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy.
Patronaty Honorowe:
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek
Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch
Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk
Informuję, że odpłatność za obiady
za m-c PAŹDZIERNIK przyjmowana będzie w dniach:
1.10.2019 w godz. 7.00 - 15.30
2.10.2019 w godz. 7.00 - 15.30
PKO BP O/Rzeszów nr 89 1020 4391 0000 6102 0187 4379
Koszt jednego obiadu dla ucznia - 3,00zł
Odpłatność za m-c październik 2019
wynosi: 66,00 zł
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 5 w Rzeszowie
Serdecznie zapraszam Rodziców - przedstawicieli poszczególnych klas wybranych do Rady Rodziców szkoły na spotkanie, które odbędzie się w dniu 30 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 w jadalni szkolnej.
Dyrektor ZSP nr 5 w Rzeszowie
Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 wznawia działalność Punkt Konsultacyjny PPP.
Zainteresowani rodzice i nauczyciele mają możliwość skorzystania z konsultacji u pedagoga p. Małgorzaty Minorowicz – pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie.
Harmonogram konsultacji:
- 23 października 2019 roku - godzina 15.00 - 17.00,
- 15 stycznia 2020 roku - godzina 15.00 - 17.00,
- 18 marca 2020 roku - godzina 15.00 - 17.00,
- 20 maja 2020 roku - godzina 15.00 - 17.00.
Rodzice, którzy chcą skorzystać z konsultacji proszeni są o wcześniejsze telefoniczne umówienie się u pedagoga szkolnego p. Katarzyny Karwowskiej tel. 17 748 25 49 w celu wyznaczenia godziny.
Jednocześnie prosimy rodziców o poinformowanie pedagoga szkolnego w przypadku rezygnacji ze spotkania.
Uprzejmie informujemy, że w naszej placówce istnieje możliwość głosowania na PROJEKTY ZGŁOSZONE DO RZESZOWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO.
W przedszkolu:
• 16 września 2019r. (poniedziałek) w holu B w budynku przedszkola - po zebraniu organizacyjnym;
• 17-18 września 2019r. (wtorek,środa) w holu A w budynku przedszkola - godz. 7.00-8.30 oraz 14.15-17.00;
W szkole:
• 17 września 2019r. (wtorek):
- w holu obok wejścia głównego do szkoły - przed i po zebraniu organizacyjnym;
- w pracowniach komputerowych (s.13 i 14) - po zebraniu organizacyjnym.
Punkty będą prowadzone przez członków Rady Rodziców PP 35 oraz nauczycieli SP23.
Szanowni Rodzice, Uczniowie i Sympatycy Szkoły oraz Przedszkola przy ul. Pelczara 3 w Rzeszowie
Zwracamy się z prośbą o głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego:
Kategoria I: Budowa kompleksu sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie - zadanie nr 22;
Kategoria II: Remont i rozbudowa parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Rzeszowie - zadanie nr 54;
Kategoria III: Zwiększenie umiejętności językowych uczniów Szkoly Podstawowej nr 23 poprzez konwersacje w języku angielskim z native speakerem - zadanie nr 115.
Głosowanie odbywa się od 30 sierpnia do 20 września 2019 r.
O wyborze zadań do realizacji decydują w drodze głosowania mieszkańcy Rzeszowa. Fakt zamieszkiwania na terenie miasta Rzeszowa weryfikowany jest na podstawie oświadczenia, zawartego w karcie do głosowania.
Głosowanie przeprowadza się w formie:
1. elektronicznej – za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl
2. papierowej – za pośrednictwem karty go głosowania - w punktach do glosowania m.in. w CH Plaza oraz w Millenium Hall.
Można głosować na wszystkie trzy projekty.
Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, także dzieci i młodzież.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !!!
Poniżej można obejrzeć wizualizacje projektów przygotowaną w programie 3D SketchUp przez naszych uczniów na zajęciach koła techniczno-informatycznego.
Autorzy:
Budynek szkoły - Szymon Popek - klasa 6c
Boiska, ogrodzenia, place - Rafał Krupa - klasa 7c
Roślinność, ostatnie szlify i kamera - Bartłomiej Biedroń
Uprzejmie informujemy, że od 16 września 2019 r. rozpoczynają się pozalekcyjne zajęcia w ramach szkolnego Programu Profilaktyki Przeciwalkoholowej:
- gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna - II etap (kontynuacja) dla uczniów klas II;
- zajęcia sportowe - dla uczniów klas V - VIII.
Sczegółowe harmonogramy znajdują się w zakładce "Zajęcia pozalekcyjne"
Serdecznie zapraszamy Rodziców na
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE Z WYCHOWAWCAMI,
które odbędzie się
17 września 2019 r. (wtorek)
o godz. 16.00 – klasy I – III,
o godz. 17.30 - klasy IV - VIII.
Powered by aSc EduPage