• A tak bawiliśmy się na szkolnym pikniku!

• 3 czerwca w naszej szkole odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka, który obfitował w wiele atrakcji! Uczniowie rozgrywali turnieje piłki nożnej, turnieje dwóch ogni oraz uczestniczyli w trójboju lekkoatletycznym. Można było również wziąć udział w zajęciach plastycznych z firmą MODUŚ, zatańczyć z Akademią Tańca FlowDance, obserwować sztuki walki Szkoły Chow Gar Quan Kung Fu Szymona Burego oraz poznać tajniki wojskowe.

Odważni uczniowie prezentowali swoje talenty podczas rozgrywającego się na scenie festiwalu "Mam Talent". Chętne dzieci brały udział w karaoke, konkursie plastycznym pt. "Mój wymarzony dzień dziecka", quizie wiedzy o UE SPEAK UP oraz loterii fantowej. Na scenie prezentowały się również dzieci z Przedszkola Publicznego nr 35, zespół Sweet Voices, Roztańczone Świetliki, a Szkolne kółko teatralne wystawiło spektakl pt. "Królewna się nudzi".

Na zakończenie pikniku Dyrektor szkoły dr Krzysztof Warchoł wręczył uczniom pamiątkowe medale oraz dyplomy. To był dzień pełen emocji i dobrej zabawy.

• Sukces naszej uczennicy!

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Paulina Zielińska z klasy 7d (opiekun literacki p. Joanna Marut) otrzymała wyróżnienie w XXX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka. Wiersz laureatki pt. „Nie jesteśmy słabi” został opublikowany w okolicznościowym tomie poezji pt. „Randka z Erato”.

Gratulujemy Paulinie i życzymy dalszych sukcesów literackich!!!

• Wojewódzki Konkurs Frazeologiczny

• 23 maja odbył się w naszej szkole XI Wojewódzki Konkurs Frazeologiczny „Zostań Mistrzem Słowa”. Honorowymi patronami konkursu byli: profesor Jan Miodek, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia popisali się swoimi doskonałymi umiejętnościami retorycznymi, wygłaszając przemówienie, którego motywem przewodnim był cytat: „Szczęście nie jest czymś, co przychodzi z zewnątrz, to coś, co wychodzi z wewnątrz". Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: dr Marcelina Janisz, która reprezentowała WiMBP w Rzeszowie, Maria Jabłońska- nauczycielka języka polskiego oraz Witold Walawender - nauczyciel muzyki.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce – Magdalena Kostkiewicz SP nr 5 w Rzeszowie i Julia Magdziak SP nr 23 w Rzeszowie

2 miejsce – Vanessa Gorczyca SP nr 5 w Rzeszowie i Anna Rzeszutek SP nr 23 w Rzeszowie

3 miejsce – Julian Sowa Społeczna SP nr 1 w Rzeszowie

Wyróżnienie: Wiktor Oczoś Społeczna SP nr 1 w Rzeszowie

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Joanna Marut, Aneta Gil, Justyna Wojewoda

• OPŁATA  ZA OBIADY

• Informuję, że odpłatność za obiady

za m-c CZERWIEC  wynosi: 52,00 zł

• Sekretariat - 17 748 25 50