- Kronika 2024/2025
- Klasy I - III 2024/2025
- Klasy IV - VIII 2024/2025
- Kronika 2023/2024
- Klasy I - III 2023/2024
- Klasy IV - VIII 2023/2024
- Archiwum - Kronika 2022/2023
- Archiwum - Klasy I - III 2022/2023
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2022/2023
- Archiwum - Kronika 2021/2022
- Archiwum - klasy I - III
- Archiwum - klasy IV - VIII
- Archiwum - Kronika 2020/2021
- Archiwum - klasy I - III 2020/2021
- Archiwum - klasy IV - VIII 2020/2021
- Archiwum - Kronika 2019/2020
- Archiwum - Klasy I - III 2019/2020
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2019/2020
- Archiwum - Kronika 2018/2019
- Archiwum - Klasy I-III 2018/2019
- Archiwum Klasy IV-VIII 2018/2019
- Archiwum Kronika 2017/2018
- Archiwum Klasy I-III 2017/2018
- Archiwum - Klasy IV - VII 2017/2018
- Archiwum - Kronika 2016/17
- Archiwum - KLASY I - III 2016/2017
- Archiwum - KLASY IV - VI 2016/2017
- Archiwum Kronika 2015/16
- Archiwum Klasy I - III 2015/2016
- Archiwum Klasy IV - VI 2015/16
- Archiwum Kronika 2014/15
- Archiwum klasy I - III 2014/2015
- Archiwum kl. IV - VI 2014/15
- Archiwum Wydarzenia 2013/14
- Archiwum kl. I - III 2013/2014
- Archiwum kl. IV - VI 2013/14
- Archiwum Rok szk.2012-2013
- Archiwum kl. I - III 2012/13
- Archiwum kl. IV - VI 2012/13
- Archiwum Rok szkolny 2011-12
- Archiwum kl. I - III 2011/12
- Archiwum kl. IV - VI 2011/12
Archiwum Klasy I-III 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018 w klasach I - III
SP 23
Czerwiec 2018
Klasa I d przyjmuje zacnych gości
12 czerwca uczniowie klasy I d w odświętnych strojach przybyli na uroczystość Dnia Rodziny. Wystąpili z wierszami, piosenkami oraz grą na flażolecie. Odważnie odegrali role w inscenizacji o wilku i koźlątkach, które nie posłuchały mamy. Dużo śmiechu wywołał konkurs rozpoznawania przez mamy portretów narysowanych przez ich pociechy. W nagrodę każda mama mogła wziąć swój portret do domu. Występy bardzo podobały się gościom.
Lucyna Kędzior
Dzień Rodzica w klasie II b
11 czerwca o godzinie 17.00, w klasie II b odbyła się bardzo ważna uroczystość. Uczniowie wraz z wychowawczynią zaprosili do szkoły swoich najbliższych i zorganizowali Dzień Rodzica. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć otwartych. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania, prezentując rodzicom to, czego nauczyli się w drugiej klasie. Następnie dzieci, przedstawiły inscenizację pod hasłem „A może byśmy coś zrobili ?”. Kolejnym punktem programu był pokaz talentów. Zaproszeni goście podziwiali taniec w wykonaniu całej klasy, zachwycali się śpiewem solistów oraz obejrzeli wystawę prac plastycznych.
Joanna Madej
Spotkanie z dwoma pieskami w klasie I d
Podczas ostatniego spotkania z pieskiem w tym roku szkolnym, czekała na dzieci niespodzianka. Pani trenerka przyszła do szkoły z dwoma pieskami. Dzieci serdecznie przywitały znaną już wszystkim Lailę i nowego pieska o imieniu Porto. Tematem zajęć był wzrok psa. Okazuje się, że pieski widzą zupełnie inaczej niż my, bo tylko odcienie szarości i tylko jeszcze dwa kolory: niebieski i żółty. Pies widzi z daleka bardzo dobrze, ale z bliska słabo. Dzieci podczas zabaw ruchowych starały się odczuć, jak widzi pies. Mamy nadzieję na kontynuowanie spotkań z pieskami po wakacjach.
Lucyna Kędzior
Klasa III d na wycieczce w Trzcinicy
Tak klasa III d spędzała czas podczas wycieczki do skansenu „Karpacka Troja” w Trzcinicy!
Edyta Cmoch
Mecz I d z przedszkolakami
7 czerwca uczniowie klasy I d rozegrali mecz piłki nożnej z reprezentacją Przedszkola nr 35. Obydwie drużyny z dużym zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie mecz wygrała drużyna z klasy I d, zdobywając dwa gole. Gratulujemy!
Lucyna Kędzior
Bezpieczna woda - spotkanie z ratownikiem WOPR
W dniu 8 czerwca odbyło się spotkanie zorganizowane przez panie U. Burtan i G. Kafel z przedstawicielem rzeszowskiego WOPR u ratownikiem Panem Adamem, który przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia dla klas I dotyczące zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Ratownik omawiał podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, zademonstrował sprzęt ratowniczy, wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Przypomniał numery, pod które należy dzwonić w razie sytuacji niebezpiecznych. Zaapelował, aby nie wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu oraz po długim pobycie na słońcu, a przebywając nad zbiornikami wodnymi należy zachować szczególną ostrożność. Na zakończenie spotkania każdy mógł zadać ratownikowi pytanie. Dziękujemy panu ratownikowi za ciekawe spotkanie.
U. Burtan G. Kafel
Jak miło jest na zielonej szkole!
Uczniowie klasy I d przebywali przez trzy dni czerwca na zielonej szkole w Bieszczadach. Zamieszkali na ten czas w domu wypoczynkowym w Bukowcu. Podczas wyjazdu nie brak było atrakcji. Już w drodze do Bukowca dzieci dowiedziały się jak dawniej pisano, uczestnicząc w lekcji muzealnej na ten temat oraz zwiedziły miasteczko galicyjskie w skansenie w Sanoku. Wiele emocji wzbudziło także rozpakowywanie się w ośrodku, oglądanie swoich pokoi, odpoczynek w nich. Dzieci miały także okazję jechać kolejką bieszczadzką na trasie Majdan – Balnica, podziwiając podczas przejazdu piękne krajobrazy. Będąc w górach musieli także uczestniczyć w pieszej górskiej wycieczce. Wybrali się do rezerwatu Sine wiry. W czasie pobytu w Myczkowcach każdy mógł pojeździć konno oraz zwiedzić muzeum miniatur kościółków i cerkwi podkarpackich. W ostatni dzień po przedpołudniowym spacerze ścieżką przyrodniczą w Bukowcu, dzieci czekała jeszcze jedna wycieczka – wyjazd do Soliny. Uczniowie zachwycali się pięknem jeziora spacerując po zaporze oraz podróżując statkiem wycieczkowym po akwenie. Na koniec zwiedziły elektrownię wodną, co było dużym przeżyciem. Zmęczone ale bardzo, bardzo zadowolone wróciły do domu. Marzą już o wyjeździe na zieloną szkołę za rok…
Lucyna Kędzior
Dzień Mamy i Taty w klasie Ic
5 czerwca 2018r. z okazji „Dnia Mamy i Taty”w klasie Ic odbyła się uroczystość klasowa. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na flażoletach. Przygotowały również układ taneczny do utworu „Czekolada”. Na zakończenie pięknie zaśpiewały „Sto Lat”, złożyły Rodzicom życzenia i wręczyły laurki.
Po części artystycznej Rodzice wraz z dziećmi udali się na poczęstunek. Były to niezapomniane i wzruszające wspólnie spędzone chwile.
Jadwiga Terpin
Piknik szkolny z okazji Snia Dziecka- kloasa III d
Tak uczniowie klasy III d bawili się podczas pikniku szkolnego!
Edyta Cmoch
Dzień Dziecka w klasie III d
Uczniowie klasy III d otrzymali od rodziców upominki z okazji Dnia Dziecka. Było dużo radości i wrażeń. Oto kilka zdjęć z tej uroczystości.
Edyta Cmoch
Maj 2018
Wycieczka klasy IIa do Zagrody SZMER w Godowej
24 maja 2018r. uczniowie klasy II a pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Zagrody "Szmer" w Godowej. Dzieci poznały jak wygląda życie na wsi oraz praca gospodarza w gospodarstwie rolnym. Wzięły udział w warsztatach dotyczących samodzielnego sadzenia roślin - pomidorków koktajlowych oraz lepienia z gliny- ulubione zwierzątko. Dzieci jeździły pociągiem na kołach, bryczką, uczestniczyły w zabawach -"łowieniu rybek", "wyścigach małym wozem" oraz innych "Zagrodowych harcach". Uczniowie pełni wspaniałych wrażeń wrócili do szkoły.
Agata Kurek-Amarowicz
Wycieczka klasy II b
W dniu 24 maja dzieci z klasy II b wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę szkolną. Miejsce wycieczki; „Zagroda Szmer” w Godowej okazało się wspaniałym wyborem. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny oraz posadzili swoją własną roślinkę. W programie była także przejażdżka bryczką oraz swobodne zabawy z użyciem zabawek z ubiegłego wieku.
Joanna Madej
Klasa III d w Teatrze Maska
18 maja uczniowie klasy III d obejrzeli spektakl teatralny pt. „Bambusowa Księżniczka” w wykonaniu aktorów teatru „Maska”. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej: „Spotkanie z konstruktorem lalek”. Oto zdjęcia z tej lekcji.
Edyta Cmoch
Klasa Ib i Ic w Zagrodzie "Szmer"
15 maja 2018r. uczniowie klasy Ib i Ic pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do Zagrody "Szmer" w Godowej. Dzieci poznały jak wygląda życie na wsi, praca gospodarza. Wzięły udział w warsztatach dotyczących samodzielnego sadzenia roślin i lepienia z gliny. Dzieci jeździły pociągiem na kołach, bryczką, uczestniczyły w rekreacyjnych "Zagrodowych harcach". Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo udana.
Jadwiga Terpin i Agnieszka Łuc
Wizyta w tetarze Maska
Uczniowie klas I - III w dniach 17 i 18 maja udali się do teatru Maska, aby kontynuować edukację teatralną oraz uczestniczyć w spektaklu. Dzieci podczas lekcji miały okazję dowiedzieć się, jak powstają maski teatralne, wcielać się w rolę aktorów lub tworzyć teatrzyk cieni. Wszyscy zgłębili wiedzę o tym, na czym polega praca w teatrze nie tylko aktorów, ale wielu osób, które pracują nad spektaklem. Następnie dzieci obejrzały niezwykły spektakl pt. Bambusowa księżniczka. Akcja toczy się w odległym kraju - w Japonii i opowiada o baśniowych wydarzeniach związanych z tym krajem. Spektakl o bardzo bogatej scenografii i interesującej tematyce zachwycił uczniów. Mimo niepogody wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni.
Lucyna Kędzior
Wiosenna uprawa roślin- klasa III b
W dniu 11 maja 2018 r. uczniowie klasy III b stworzyli w sali wiosenną uprawę roślin, która wypełniła klasowy kącik przyrody. Pierwszym etapem było przygotowanie niezbędnych narzędzi do siania i sadzenia roślin oraz przypomnienie etapów wzrostu rośliny. Następnie uczniowie wysiewali do doniczek nasiona grochu łuskanego, rzeżuchy oraz rzodkiewki. Mieli również okazję zasadzić cebulkę kwiatu magnolii. Wszystkie czynności okazały się interesującym doświadczeniem. Przez kolejne dni uczniowie będą pełnili dyżury przy pielęgnacji roślin poprzez codzienne podlewanie oraz obserwowanie. Teraz pozostaje już tylko czekać na efekty naszej wspólnej pracy!
Aneta Dereń
Kwiecień 2018
Biblioteka jest fajna!
W kwietniu uczniowie klasy III f oraz klasy III g zaprezentowali swoje umiejętności teatralne przez uczniami klas I oraz przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 35 w Rzeszowie z grupy V, VI, VII, VIII, IX i X. Przedstawienie "Królewna się nudzi" oraz "W świecie bajek" zachęciło uczniów do większego zaangażowania w zakresie czytelnictwa. Inscenizację przygotowała pani Jolanta Kondziołka, która przeniosła dzieci w magiczny świat książki oraz pani Patrycja Grabiec- wychowawczyni klasy III g. Mamy nadzieję, że występ podobał się uczniom klas I oraz naszym najmłodszym czytelnikom z przedszkola. Zachęcamy do dalszego rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych poprzez częste odwiedzanie biblioteki.
Patrycja Grabiec, Jolanta Kondziołka
Projekt Innowacyjny Klasy II a
W dniu 30.04.2018 roku uczniowie klasy 2 A ponownie gościli na Wydziale Sztuki w ramach Projektu Innowacyjnego „Chodź pomaluj mój świat”. Najmłodsi studenci pracowali pod kierunkiem dr Anny Steliga. Podczas mini-wykładu dowiedzieli się o różnicach między portretem a scenką rodzajową, która była głównym tematem zajęć. Scenka rodzajowa to odrębny gatunek np. malarski, który wyróżnia tematyka związana z życiem codziennym, obyczajami, obrzędami, pracą, wypoczynkiem i zabawą. W przeciwieństwie do portretu indywidualnego czy zbiorowego, w scenach rodzajowych bohaterami są zwykle anonimowe osoby, przedstawiane bez upiększeń i idealizacji, podczas wykonywania zwykłych czynności. Ułatwieniem w pracy nad stworzeniem własnych scenek rodzajowych dla małych studentów były specjalnie przygotowane wielkoformatowe wydruki z możliwymi do użycia głowami ludzkimi i zwierzęcymi. Powstały scenki wykonane techniką kolażu i rysowane o bardzo różnorodnej, często zabawnej tematyce.
Agata Kurek-Amarowicz
Lekcja w bibliotece szkolnej - klasa I d
Po obejrzeniu programu artystycznego poświęconego książce, a przygotowanego przez uczniów klas III, 20 kwietnia uczniowie klasy I d zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom regulamin biblioteki szkolnej oraz nowości wydawnicze, które znajdują się w bibliotece. Każdy uczeń z klasy wypożyczył z biblioteki lekturę do samodzielnego czytania. Był to zbiór wierszy Jana Brzechwy pt. Brzechwa dzieciom. Kolorowe wydanie znajdujące się w bibliotece zachęciło dzieci do czytania i już podczas lekcji bibliotecznej dzieci z podziałem na role odczytały wiersz pt. Na straganie. Teraz kilka wierszy dzieci przeczytają w klasie podczas zajęć edukacji polonistycznej.
Lucyna Kędzior
Lubimy czytać - klasa I d
Uczniowie klasy I d zostali zaproszeni do Filii nr 6 Biblioteki Publicznej przy ul. Podwisłocze. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej dotyczącej ogólnej, wprowadzającej wiedzy o bibliotece. Uczniowie poznali słownictwo związane z biblioteką oraz utrwalili zasady korzystania z książek, odczytując prośby książki skierowane do jej czytelników. Podczas rozwiązywania zagadek dotyczących bajek i baśni wykazali się bardzo dobrą ich znajomością. Wielu uczniów z klasy posiada już kartę biblioteki, a pozostali wkrótce założą karty wraz z rodzicami. Teraz kiedy już znamy wszystkie litery czas na podróż do krainy bajek.
Lucyna Kędzior
Utrwalamy swoją wiedzę o zdrowym żywieniu - klasy I d i I b
7 kwietnia uczniowie klas I d i I b wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk na temat: „Bohaterowie z lodówki – przegląd najzdrowszych produktów spożywczych”. Dzieci miały okazję powtórzyć wiadomości o zdrowych produktach segregując pokarmy do koszyków z buźką uśmiechniętą i smutną. Dzieci słuchały wierszy o zdrowym odżywianiu oraz obejrzały prezentację multimedialną o piramidzie zdrowia, a także rozwiązywały zagadki o odżywczych wartościach rożnych produktów. Takie zajęcia przyczyniły się do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych uczniów już od klasy I.
Lucyna Kędzior, Agnieszka Łuc
Marzec 2018
Innowacja programowa w klasie IIa
Dnia 12.03.2018r. uczniowie z klasy II A w ramach Projektu Innowacyjnego pn. ”Chodź pomaluj mój świat…”, uczestniczyli w ciekawych i inspirujących zajęciach na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Głównym celem było zapoznanie dzieci z terminem i tematem malarskim jakim jest martwa natura oraz rozwinięcie zdolności manualnych czy też wrażliwości estetycznej. Pani dr Magda Cywicka opowiedziała o różnych technikach, którymi posługiwali się artyści na przestrzeni wieków. W drugiej części spotkania, ułożona została kompozycja martwej natury, którą był koszyk wypełniony ulubionymi owocami dzieci. Następnie według instrukcji wykładowcy Pani Magdy, mali studenci „krok po kroku”, tworzyli własne arcydzieła. W efekcie pracy powstała galeria ciekawych i różnorodnych prac . Wspólny temat znalazł wiele rozwiązań, czasem bardzo zaskakujących.
Agata Kurek-Amarowicz
Uczymy się bawiąć!- Tworzymy gry planszowe w klasie III b
Uczniowie klasy III b uczestniczą w różnorodnych działaniach realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Uczymy się bawiąc – wykorzystanie pedagogiki zabawy w edukacji wczesnoszkolnej”. Jednym z takich zajęć było tworzenie ortograficznych i matematycznych gier planszowych. Uczniowie pracowali w grupach i mieli za zadanie zrealizować wszystkie etapy tworzenia gry, w atmosferze współpracy i aktywnego działania. Efektem końcowym była powstała plansza, pionki oraz wspólnie ułożone zasady gry. Nie pozostawało nic innego jak rozpocząć „grę ścigankę”. Uczniowie w twórczy sposób kształtowali umiejętność pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi oraz mnożenia i dzielenia w poznanym zakresie, a także uczyli się współdziałania w grupie.
Aneta Dereń
Program "Dzieciaki do rakiet" w klasie III b
Od grudnia 2017r. w klasie III b realizowane są zajęcia w ramach programu „Dzieciaki do rakiet”. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z podstawami gry w tenisa z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Uczniowie na zajęciach wychowania fizycznego biorą udział w różnego typu grach i zabawach ruchowych z elementami tenisa, m.in. berek
z rakietami czy rakietowy przekładaniec. Nauka podstaw gry w tenisa rozpoczęła się od ćwiczeń oswajających z piłką i rakietą, następnie były ćwiczenia kształtujące siłę i rzut. Uczniowie również przygotowują się do konkurencji sprawnościowych. Cotygodniowe zajęcia przynoszą im wiele radości, poprawiają koordynację ruchową, jak również rozwijają pasje.Aneta Dereń
Smacznie, zdrowo, kolorowo
„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Takie hasło towarzyszyło uczniom klasy II b, podczas wykonywania owocowych szaszłyków. W klasie unosił się smakowity zapach i dzieciom trudno było powstrzymać się przed zjedzeniem swoich „bomb witaminowych” zanim pani uwieczniła na zdjęciach to, co każdy przygotował. Wreszcie po zwyczajowym „smacznego” można było degustować swoje owocowe szaszłyki.
Joanna Madej
W tenisa gramy i dobrze sie mamy
Uczniowie klasy II b zaprosili do udziału w zajęciach sportowych, swoich młodszych kolegów z X grupy przedszkola wchodzącego w skład naszej placówki. Zajęcia te były okazją do wspólnej zabawy oraz do poznania podstaw gry w tenisa ziemnego. Przedszkolaki po krótkiej rozgrzewce oraz po ćwiczeniach oswajających z piłeczką i rakietą tenisową, wykonały odbicie typu forhend. Wszystkie piłeczki zostały przebite na drugą stronę siatki. To duże osiągnięcie; brawo przedszkolaki.
Joanna Madej
Dzień kobiet "na wesoło" w klasie III b
W dniu 8 marca 2018r. w klasie III b uczniowie świętowali Dzień Kobiet. Był to szczególny dzień dla wszystkich dziewczynek, które otrzymały prezenty od swoich kolegów z klasy. Dziewczynki bardzo ucieszyły się z prezentów jakie otrzymały – były to piękne, kolorowe latawce. Nie zabrakło również życzeń i słodkiej niespodzianki dla wszystkich. Na zakończenie świętowania wszyscy razem wyszliśmy na zewnątrz i puszczaliśmy latawce. To była wspaniała zabawa! Dziękujemy chłopcom i Rodzicom za taką niespodziankę!
Aneta Dereń
Dzień kobiet w klasie III f
Wszyscy chłopcy 8 marca pamiętali o Dniu Kobiet. Od rana składali życzenia nauczycielkom i koleżankom z klasy. Z pomocą rodziców przygotowali upominki dla wszystkich kobiet, tych małych i dużych. Dziewczynki cieszyły się z tego, że koledzy pamiętali o nich i bardzo podobały się im otrzymane portfeliki. Było bardzo miło i wesoło.
Grażyna KafelPrzyprawy świata w naszej kuchni
7 marca uczniowie klasy 3 f przygotowywali desery z wykorzystaniem ulubionych przypraw. Każdy mógł przygotować swój ulubiony deser według własnego pomysłu we współpracy z kolegami i koleżankami. W klasie unosiły się różne zapachy, bo i przyprawy były różne. Największą popularnością cieszyło się kakao, wanilia, czekolada i mięta. Wszyscy włożyli mnóstwo pracy i serca w wykonanie deseru. Było pachnąco i bardzo smacznie. Efekty tych działań można zobaczyć poniżej.
Grażyna KafelPyszne desery w klasie III b
W dniu 5 marca 2018r. w klasie III b uczniowie podczas zajęć technicznych przygotowywali desery z wybranymi przyprawami. Każdy z uczniów przyniósł swoje ulubione owoce oraz dodatki, które były składnikami pysznych deserów. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem tworzyli różnorodne smakołyki, wśród których nie zabrakło kompozycji z owocami, galaretką oraz jogurtem. Dodatkiem do deserów była często czekolada, bakalie, a nawet cynamon i bita śmietana. Gdy już wszystko było gotowe uczniowie z chęcią zasiedli do wspólnej degustacji. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania deseru, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.
Aneta Dereń
Dogoterapia w klasie III f
W dniu 6 marca uczniowie klasy 3 f uczyli się sztuki porozumiewania i nawiązywania kontaktu z psem. Podczas zajęć dzieci wyrażały swój podziw dla suczki i jej właścicielki. Poznawały sposoby nawiązywania i utrzymywania właściwych kontaktów między psem i jego właścicielem. Zdobyte wiadomości zapewne pozwolą im być dla swoich pupili lepszymi kompanami zabaw.
Grażyna Kafel
Dzień Dziewczynek w klasie I d
Chłopcy z klasy I d pamiętali to święcie dziewczynek w dniu 8 marca. Wręczyli dziewczynkom upominki – jednakowe opaski na włosy i bransoletki a także poczęstowali cukierkami. Odśpiewali uroczyście Sto lat. Dziewczynki mogą teraz wykorzystać opaski jako dodatek do klasowych różowych spódniczek, aby podczas występów wyglądać elegancko.
Lucyna Kędzior
Gramy w tenisa w klasie I d
Uczniowie z klasy I d bardzo lubią zajęcia wychowania fizycznego poświęcone realizacji programu pn. Dzieciaki do rakiet. Dzięki otrzymanemu przez szkołę sprzętowi pierwszoklasiści poznają podstawy gry w tenisa. Rozpoczęli od zabaw i gier ruchowych z elementami tenisa. Najpierw w zabawach dzieci używały piłeczek tenisowych, a następnie nauczyły się prawidłowego trzymania rakiety. W dalszym ciągu trwa w klasie I d trening oswajający z piłką i rakietą, a ćwiczenia wykonywane są przez uczniów coraz lepiej.
Lucyna Kędzior
Uczniowie klasy I d świetnie bawią sie z psem
Uczniowie klasy I d nie mogli się doczekać kolejnego spotkania z pieskiem Lailą i panią trenerką. Po serdecznym przywitaniu się każdego ucznia z pieskiem dzieci dowiedziały się, jakie przedmioty są właściwe do zabawy z psem, a których nie należy używać, gdyż nie służą one zdrowiu pieska, a nam przynoszą wiele kłopotów np. ze sprzątaniem po zabawie. Pani trenerka przyniosła do zademonstrowania profesjonalne zabawki dla psa. Laila bawiła się nimi świetnie, a dzieci miały dużo radości z obserwowania jej zachowania. Na koniec dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej z psem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Lucyna Kędzior
Dzieciaki do rakiet
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet” podczas zajęć WF uczniowie klasy III f i III g bawią się doskonale. Podczas zajęć wykorzystują różnorodne ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz podstawowe elementy tenisa, poznają zasady współpracy i przyswajają sobie zasady fair play. Tenis jest doskonałym sportem dla każdego dziecka. Być może, dzięki tej akcji wychowamy przyszłych zwycięzców turniejów wielkoszlemowych. Nie jest to jednak najważniejszy cel, ważna jest zabawa i ruch. Podczas zajęć korzystamy ze sprzętu, który otrzymała szkoła w ramach tej akcji.
Grażyna Kafel, Patrycja Grabiec
Luty 2018
Żegnaj zimo na rok!
Uczniowie klasy III f cieszyli się z puszystego śniegu. Podczas zajęć WF poszliśmy na saneczki jak mówi znana piosenka dla dzieci – „Chodźcie na saneczki chłopcy i dzieweczki…” Było wiele śmiechu i zabawy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zima wcześniej do nas zawita np. na Boże Narodzenie, a nie dopiero końcem lutego czy na początku marca.
Grażyna Kafel
Pyszne drugie śniadanie w klasie I d
26 lutego uczniowie klasy I d zabrali się od rana do solidnej pracy. Przygotowali sobie pyszne i zdrowe śniadanie owocowe. Każdy przyniósł ulubione owoce, patyczki do szaszłyków, plastikowy nożyk oraz deseczkę. Po umyciu rąk dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Powstawały kolorowe, pachnące szaszłyki owocowe. Podczas przerwy śniadaniowej każdy zjadł dużą porcję witamin. To był znakomity posiłek.
Lucyna Kędzior
Styczeń 2018
Dzieci z klasy I d poznały zasady I pomocy
Uczniowie klasy I d 22 stycznia podczas zajęć poznali zasady wzywania i udzielania I pomocy osobom poszkodowanym. Dzięki otrzymanym przez szkołę fantomom od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nauczycielki Lucyna Kędzior i Joanna Łukasiewicz przeprowadziły w klasie I d kolejną lekcję I pomocy, które prowadzają w klasach I – III. Dzieci poznały łańcuch przeżycia, zapamiętały numer alarmowy 112 oraz praktycznie ćwiczyły postępowanie z osobą przytomną i nieprzytomną po wypadku. To była bardzo ważna lekcja.
Lucyna Kędzior
Wszystko dla naszego psa - klasa I d
Podczas kolejnych zajęć kynoterapii, które odbyły się 8 stycznia uczniowie klasy I d po bardzo serdecznym przywitaniu z pieskiem Lailą z uwagą śledzili zajęcia poświęcone akcesoriom, które posiadać musi właściciel psa, aby właściwie sprawować opiekę nad swoim pupilem. Pani trener przyniosła wszystkie posiadane przybory, które służą jej do codziennej pielęgnacji psa. Znalazła się tam oczywiście smycz, obroża, kaganiec, ale także przybory do codziennej higieny psa, zabawki oraz przysmaki i lekarstwa. Pani ułożyła te rzeczy zgodnie z hierarchią ich ważności. Na czołowym miejscu znalazło się serduszko – symbol miłości jaką powinien obdarzać swoje zwierzątko jego właściciel. Podczas zabawy w tunelu dzieci rozpoznawały poprzez dotyk przyniesione przez prowadząca przybory. Była to bardzo dobra lekcja kształtująca poczucie odpowiedzialności u dzieci.
Lucyna Kędzior
Cała Polska Czyta Dzieciom
12 stycznia klasa Ia w ramach akcji ,, Cała Polska Czyta Dzieciom" odwiedziła X grupę w PP nr 35 w Rzeszowie. Uczniowie naszej klasy Sylwia, Ola i Oliwier czytali przedszkolakom swoje ulubione bajki. Potem wspólnie bawiliśmy się na zajęciach ruchowych z wykorzystaniem bum- bum rurek. Uczniowie Ia i przedszkolaki wspólnie śpiewali piosenki z układami ruchowymi. Bardzo dziękujemy pani Iwonie Lasek za zaproszenie i ciekawe zajęcia.Na zakończenie zaprosiliśmy przedszkolaków do odwiedzenia naszej klasy.
Małgorzata Haligowska
Grudzień 2017
Klasa IIa - zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim
„Design – projektowanie świątecznych wzorów na T-shirt’ach”
Najmłodsi Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego tj. Uczniowie II a ze Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie na czas zajęć na Wydziale Sztuki w dniu 22 grudnia 2017 roku stali się designerami i projektowali autorskie wzory na T-shirty, które następnie przenosili bezpośrednio na tkaninę. Początkowo jednak zastanawiali się nad tym, jakimi dziedzinami zajmują się artyści, wymieniając wśród nich także szkicowanie/rysowanie. Okazało się, że artyści rysują za pomocą bardzo różnych narzędzi na bardzo różnych powierzchniach. Studenci zapoznali się z techniką malowania tkanin za pomocą specjalistycznych flamastrów Giotto decor textile i obejrzeli historyjkę obrazkową stworzoną na koszulce prowadzącej zajęcia – dr Anny Steliga. W wyniku prac powstały bardzo oryginalne, autorskie, jedyne i niepowtarzalne i nie do kupienia w żadnym sklepie T-shirty. A na nich namalowane były przeróżne motywy: głównie związane ze Świętami Bożego Narodzenia (tj. św. Mikołaj, renifery, prezenty, ozdobne bombki, choinki itp.), ale także zwierzątka czy śmieszne postaci. Mali studenci z wielką przyjemnością przebierali się w stworzone przez siebie ubranie, by potem w nim wrócić do szkoły, a jak zapewniali niektórzy – nawet zasiąść w swym dziele przy wigilijnym stole.
Zajęcia na uczelni obejmowały także zwiedzanie wystawy czasowej w Galerii Wydziału Sztuki im. Prof. W. Kotkowskiego. Uczniowie zobaczyli twórczość trzech niezwykłych artystów: prof. Jana Macieja Maciucha, prof. Janusza Pokrywki oraz prof. Stanisława Magdziaka. W Galerii także zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z pierwszego spotkania w ramach Projektu Innowacyjnego „Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko”.
Agata Kurek-Amarowicz
Wigilia w klasie I a
22 grudnia w klasie Ia odbyła się Wigilia klasowa. Po pogadance na temat zwyczajów świątecznych przeszliśmy do składania sobie życzeń. Potem zasiedliśmy do odświętnie udekorowanego stołu, na którym pachniały smakołyki przygotowane przez rodziców. Dodatkowo na każde dziecko czekał prezent w postaci paczuszki ze słodyczami od rodziców naszej koleżanki Ali Warzochy, którym serdecznie dziękujemy. Na zakończenie śpiewaliśmy piękne kolędy i pastorałki. W świątecznym nastroju wróciliśmy do domów.
Małgorzata Haligowska
Wigilia klasowa- klasa III b
W dniu 22 grudnia 2017r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w klasie III b odbyła się Klasowa Wigilia. W tym uroczystym dniu uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach, a rodzice przygotowali świąteczne przysmaki. Wszyscy wyczuwali już podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Podczas Wigilii uczniowie wraz z wychowawczynią dzielili się opłatkiem oraz składali sobie szczere życzenia. Następnie wszyscy zasiedli przy pięknie nakrytym stole i wspólnie spożywali przygotowane przez rodziców świąteczne smakołyki. Dobrej atmosferze towarzyszył także śpiew kolęd i pastorałek. Te miłe chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.
Aneta Dereń
Wspólne kolędowanie- klasa III a, III b, III c
W dniu 22 grudnia 2017r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie. Z tej okazji uczniowie klasy III a, III b, III c zaprosili swoich kolegów i koleżanki z innych klas na przedstawienie. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali swój talent recytatorski, wokalny oraz taneczny. Uczestnicy mieli okazję posłuchać pięknych kolęd i pastorałek oraz wierszy o tematyce świątecznej. Ciekawym punktem programu była odegrana scenka, pt. „Święta Bożego Narodzenia”. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek, takich jak: „Świeć gwiazdeczko”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Przybieżeli do Betlejem”. Na zakończenie wszyscy razem zatańczyliśmy taniec do piosenki „Skrzypi wóz” oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wszyscy uczniowie, swoim występem stworzyli ciepłą i świąteczną atmosferę. Dziękujemy za wspólne kolędowanie.
Aneta Dereń, Karolina Strzałkowska, Małgorzata Tracz
Święta tuż, tuż...
22 grudnia 2017 r. czekała na uczniów miła niespodzianka. Rodzice przygotowali klasową wigilię. Mamusia i tatuś jednego z uczniów zrobili wcześniej w domowym zaciszu pyszne wigilijne pierożki a inni rodzice upiekli słodkie pyszności. W klasie, na środku sali stał stół przykryty białym obrusem, na którym była zapalona świeca i sianko symbolizujące miejsce narodzin Dzieciątka. W kąciku stała pięknie przystrojona choinka. Dzieci podzieliły się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Później zasiadły do wigilijnej wieczerzy i śpiewały kolędy. Ten dzień pozostanie im na długo w pamięci.
Agnieszka Łuc
Pierwsza klasowa wigilia w klasie I d
W klasie I d w piątek 22 grudnia było radośnie i uroczyście. Rodzice przygotowali świąteczną wigilię. Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy uczniowie zasiedli w skupieniu przy pięknie ustrojonym stole. Wyśmienicie smakowały świąteczne pierogi, ciasteczka oraz owoce. Dzieci chętnie zaśpiewały znane kolędy. Na koniec uczniowie usiedli obok choinki klasowej, aby wspólnie zagrać na flażoletach poznane kolędy. Te chwile zostaną w pamięci dzieci na długo.
Lucyna Kędzior
Idą święta!
Podobnie jak rok temu, spotkaliśmy się w szkolnym gronie, na wspólnym poranku wigilijnym. Wyjątkowy nastrój podkreślały opłatek, świece, wspólny posiłek i płynące w tle kolędy. Wszystko to sprawiło, że w sercach uczniów klasy II b pojawiła się Bożonarodzeniowa radość i nadzieja. W tym wyjątkowym dniu nie zapomnieliśmy o nieobecnych koleżankach i kolegach i zostawiliśmy dla nich słodką niespodziankę.
Joanna Madej
Mamy piękne bombki choinkowe!- klasa III d, III f
Uczniowie z klas III d i III f uczestniczyli 14 grudnia w wycieczce do zakładu produkującego bombki choinkowe i ozdoby świąteczne ( Romex, ul. Krakowska w Rzeszowie). Dzieci zapoznały się z tradycyjnymi metodami wytwarzania ozdób choinkowych, polegającymi na wydmuchiwaniu bombek ze szklanej rury oraz ze sposobami ręcznego dekorowania ozdób świątecznych. Na pamiątkę uczniowie zakupili bombki z pięknie wypisanym, brokatowym imieniem, które na pewno przyozdobią tegoroczne choinki.
Edyta Cmoch, Grażyna Kafel
Występ taneczny klasy IIa
W dniu 21.12.2017r. uczniowie klasy 2a swoim występem tanecznym w pastorałce pt." Skrzypi wóz, wielki mróz, wielki mróz..." wprowadzili w świąteczny nastrój grupę Przedszkolną nr X oraz uczniów klas I- III naszej szkoły. Wykonawcy nagrodzeni zostali brawami oraz drobnymi upominkami od naszych gości. Po występie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.
Agata Kurek-Amarowicz
Wigilia w klasie IIa
W dniu 20 grudnia 2017r. w klasie 2a odbyła się Wigilia. W tym uroczystym dniu uczniowie naszej klasy w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy i pastorałki. Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dekoracje na korytarzach, zapach przyniesionych przez rodziców potraw, dźwięk kolęd wprowadza nas w podniosły nastrój. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w pomoc zorganizowania naszego wigilijnego spotkania.
Agata Kurek-Amarowicz
Wigilia w klasie Ic
W środę 20 grudnia w klasie Ic odbyła się wigilia. Dzieci dzieliły się opłatkiem, składały życzenia świąteczne. Następnie odbył się poczęstunek, który przygotowali rodzice. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy kolędy. Były to niezapomniane chwile.
Jadwiga Terpin
Jasełka
19 grudnia zostaliśmy zaproszeni do grupy X PPnr 35 w Rzeszowie na Jasełka. Przedszkolaki przygotowały piękne przedstawienie, w którym z radością uczestniczyliśmy. Z podziwem patrzyliśmy na występy naszych młodszych kolegów, wspaniałe stroje i dekoracje. Występy przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu małych artystów. Na zakończenie przedszkolaki zagrały kolędę na flażoletach. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzone chwile.
Małgorzata Haligowska
Niecodzienni goście w klasie I d18 grudnia uczniowie klasy I d mieli zaszczyt gościć na zajęciach swoich rodziców. Dzieci przyszły w tym dniu drugi raz do szkoły. W godzinach popołudniowych w klasie odbyła się lekcja na temat zwyczajów świątecznych pielęgnowanych w rodzinach uczniów. Uczniowie wypowiadali się na temat tradycji bożonarodzeniowych. Swoją wiedzę wzbogacali poprzez prezentację multimedialną, wiersz, opowiadanie rodziców o potrawach wigilijnych. Zajęcia wypełnione były akcentami muzycznymi. Dzieci śpiewały o choince i tańczyły wokół niej, wykonały taniec płatków śniegu na wietrze do muzyki Fryderyka Chopina oraz grały na flażoletach i śpiewały kolędę pt. „Mizerna cicha”. Był także czas wspólnego śpiewania z rodzicami, którzy zaśpiewali piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień” z wykorzystaniem karaoke. Rodzice podziękowali za ciekawe zajęcia i wyrażali zadowolenie z pracy i aktywności dzieci podczas nich.Lucyna KędziorKlasa Ic i IIa nagrodzona
W ramach realizacji programu Bezpieczna+ uczniowie kl.Ic i IIa zostali laureatami konkursu plastycznego "Inni czy tacy sami". Nagrodą było wyjście do kręgielni. Dzieci bawiły się doskonale. Dziękujemy.
Jadwiga Terpin
Agata Kurek - Amarowicz
Zajęcia z I pomocy w klasie I a
12 grudnia w klasie Ia odbyły się zajęcia z udzielania I pomocy. Dzieci obejrzały ciekawy film na ten temat, a potem samodzielnie mogły poćwiczyć na fantomach w jaki sposób pomóc osobie nieprzytomnej. Zajęcia przeprowadziły panie Lucyna Kędzior i Joanna Łukasiewicz. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Małgorzata Haligowska
Mikołaju Święty przynieś nam prezenty!- klasa III b
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszyscy uczniowie już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi i nasłuchiwali „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł uczniów, bo zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy uczniowie klasy III b otrzymali prezenty. Mikołaj wraz z pomocnikami wręczył każdemu słodki upominek z niespodzianką oraz przekazał bilet do kina na film, pt. „Pierwsza gwiazdka”. Uśmiech i zadowolenie na długo pozostało na twarzach dzieci. W ramach podziękowania uczniowie zaśpiewali piosenkę o tematyce świątecznej. Mamy nadzieję, że za rok Święty Mikołaj znów odwiedzi naszą szkołę.
Aneta Dereń
Mikołaj w klasie I a
6 grudnia przyszedł do nas Mikołaj w towarzystwie dwóch Śnieżynek. Po krótkiej rozmowie wręczył dzieciom prezent - bilety do kina Helios i słodycze. W podziękowaniu uczniowie zaśpiewali Mikołajowi piękną pastorałkę. Mikołaju czekamy na Ciebie, wróć do nas za rok.
Małgorzata Haligowska
Wizyta Świętego Mikołaja w klasie IIa
Jak co roku w dniu 6 grudnia naszą klasę odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na tę wizytę, a gdy usłyszały ciche dzwoneczki na korytarzu były pewne, że to Święty Mikołaj. Po krótkiej rozmowie z klasą, Mikołaj wręczył uczniom prezent - bilet do kina Helios na film pt. "Pierwsza gwiazdka". Uczniowie w podziękowaniu za prezent zaśpiewali pastorałkę pt."Skrzypi wóz, wielki mróz...". Mikołaj obiecał, że za rok też nas odwiedzi.
Agata Kurek-Amarowicz
Odkrywamy tajemnice kryminalistyki- zajęcia ze studentami w klasie III g
7 grudnia uczniowie z klasy III g zapoznawali się z nową dziedziną nauki- kryminalistyką. Brzmi tajemniczo? Owszem! Dzieci miały możliwość ściągania odcisków palców z różnych powierzchni za pomocą proszków daktyloskopijnych. Mali detektywi tworzyli własne karty odcisków palców oraz analizowali linie papilarne za pomocą lupy. Wykrywaliśmy także odciski palców przy użyciu proszku specjalnego oraz latarki ze światłem ultrafioletowym. Poznaliśmy również metody zdejmowania odcisków ust z kubka- cheiloskopię. Dziękujemy studentom za ciekawie przygotowane zajęcia... I czekamy na ciąg dalszy... :)
Patrycja Grabiec
Mikołaj w klasie III d
Dnia 6 grudnia jak co roku, klasę III d odwiedził Mikołaj. Przybył w towarzystwie swoich pomocników. W dużym worku przyniósł prezenty dla wszystkich uczniów i uczennic. W tym roku dzieci otrzymały paczkę pełną słodkości. Dzieci bardzo się ucieszyły, a w podziękowaniu zaśpiewały Mikołajowi kolędę. Mikołaj pożegnał się i zapowiedział, że przyjdzie znów za rok. W klasie panowała wielka radość i zabawa. Szkoda, że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku!
Edyta Cmoch
Przyjdź, Mikołaju do klasy I d
Od samego rana uczniowie klasy I d byli bardzo podekscytowani. Już w domu otrzymali prezenty. Jednak wszyscy liczyli na to, że podobnie jak w przedszkolu Mikołaj odwiedza dzieci także w szkole. Po dłuższej chwili oczekiwania, nagle dzieci usłyszały cichy dzwonek na korytarzu. Gdy wszedł do klasy Mikołaj w towarzystwie dwóch pomocnic wszyscy z radością wpatrywali się w tę niecodzienną postać w czerwonej szacie. Mikołaj był bardzo zmęczony więc usiał na krzesełku. Zapytał dzieci o ich grzeczność na co dzień. Następnie wręczył każdemu uczniowi słodki upominek, a co najważniejsze bilet do kina Helios. Nastała wielka radość. To wspaniały prezent, bo przecież dzieci z klasy I d jeszcze nie miały okazji iść razem do kina. Film pt. "Pierwsza gwiazdka" na pewno je zaciekawi. W podziękowaniu za takie prezenty dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę o choince. Mikołajowi piosenka bardzo się podobała.Lucyna KędziorMikołaj w klasie II b
Uczniowie klasy II b, tak jak wszystkie inne dzieci, czekały dziś na wizytę Świętego Mikołaja. Do tego miłego spotkania doszło dopiero na 4 godzinie lekcyjnej, ale cierpliwość dzieci została wynagrodzona. Oprócz pięknie zapakowanych prezentów dzieci dostały zbiorowy bilet do kina na film pt. „Pierwsza gwiazdka”. Dziękujemy Mikołaju !
Joanna Madej
Zabawa andrzejkowa w klasie III f
1 grudnia uczniowie klasy III f obchodzili dzień wróżb i zabaw andrzejkowych. W tym dniu bawiliśmy się w przepowiadanie bliskiej i odległej przyszłości za pomocą różnorodnych wróżb. Podczas wróżenia było wiele śmiechu i zabawy. O andrzejkowy poczęstunek zadbali nasi rodzice. Czas minął bardzo szybko. Zabawa była udana.
Grażyna Kafel
Listopad 2017
Zabawa andrzejkowa w klasie 2a
30.11.2017 roku uczniowie kl. 2a obchodzili wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci dowiedziały się jak dawniej obchodzone były "Katarzynki i Andrzejki". Później wszyscy bawiliśmy się w przepowiadanie naszej przyszłości: wróżenia z kart, rzutu pieniążkiem za siebie, oraz wielu innych wspaniałych zabaw przygotowanych przez naszego gościa Panią Anetę Dereń, która w tym dniu była "Andrzejuszką". Było moc uśmiechu i radości. Na koniec zajadaliśmy smakołyki przygotowane przez naszych klasowych rodziców.
Agata Kurek-Amarowicz
Warsztaty dla nauczycieli pod hasłem "Andrzejkowy zawrót głowy"
W dniach 27.11.2017r. oraz 30.11.2017r. odbyły się warsztaty pod hasłem „Andrzejkowy zawrót głowy”. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Uczymy się bawiąc - wykorzystanie pedagogiki zabawy w edukacji wczesnoszkolnej”. Uczestnikami byli chętni nauczyciele oraz uczniowie klasy III b, III e, II a i II b. W programie warsztatów znalazły się gry i zabawy integracyjne o tematyce andrzejkowej. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział m.in. w zabawach ruchowych z muzyką, w grach zespołowych, w zabawach
z chustą animacyjną i kolorowymi chustkami. Dowiedzieli się również o tym jak kiedyś obchodzono Andrzejki oraz poznali ciekawe wróżby z dawnych czasów. Wspólne spotkanie było okazją do integracji zespołu klasowego, rozwijania umiejętności współpracy i współdziałania oraz czerpania radości z zabawy. Dodatkowo miało na celu zainspirowanie nauczycieli do wykorzystywania pedagogiki zabawy podczas uroczystości klasowych oraz w bieżącej pracy. Dziękuję wszystkim obecnym.Aneta Dereń
Zabawa andrzejkowa- klasy III a i III b
W dniu 29 listopada 2017r. uczniowie klasy III a i III b na chwilę przenieśli się do świata zabaw i wróżb andrzejkowych. Przed samym rozpoczęciem do sali zawitał niespodziewany gość – była to wróżka Andrzejuszka. Dzieci doskonale odgadły, że to pani wychowawczyni w specjalnym na tę okazję stroju. Spotkanie rozpoczęło się od nauki tańca z elementami zumby do piosenki o tematyce zimowej. Uczniowie dowiedzieli się co ich będzie czekało w niedalekiej przyszłości (m. in.: kogo czeka długa podróż czy wygrany los na loterii) i tej bardziej odległej (np. dotyczącej tego, jaki zawód wybiorą uczniowie gdy już dorosną oraz jak będzie miał na imię przyszły współmałżonek). Dzieci miały również pomyśleć życzenie i wrzucić grosik do zaczarowanej studni, aby się spełniło. Czy wróżby się spełnią? - przyszłość pokaże! Jednakże uczniowie doskonale wiedzą, że wróżby to tylko zabawy i nie traktujemy ich poważnie. Dopełnieniem całego spotkania był przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek, za co bardzo dziękujemy. Ten magiczny dzień wróżb i zabaw przyniósł wiele radości, uśmiechu oraz był okazją do integracji kolegów i koleżanek.
Aneta Dereń, Małgorzata Tracz
Zabawa andrzejkowa w klasie III c
30 listopada klasa III c uczestniczyła w zabawie andrzejkowej, w ramach której na uczniów czekały wróżby oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspólna zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.
Karolina Strzałkowska
Lekcja biblioteczna w klasie III c
24 listopada klasa III c wzięła udział w lekcji zatytułowanej „Warkocz rzeki Wisły”, zorganizowanej przez Bibliotekę Osiedlową. Dzieci poznały legendę o powstaniu najdłuższej polskiej rzeki, dowiedziały się, gdzie znajduje się jej źródło oraz przez jakie miasta przebiega. Zajęcia urozmaiciła prezentacja multimedialna oraz wspólny śpiew piosenki „Jesteśmy Polakami”.
Karolina Strzałkowska
Andrzejki w klasie II b
30 listopada w klasie II b był dniem, w którym odbyła się zabawa andrzejkowa. Wróżby przeprowadzone przez koleżanki z klasy V b pobudziły wyobraźnię dzieci oraz pozwoliły przenieść się w świat marzeń i fantazji. Dzieci spotkały się też z wróżką Andrzejuszką, która zorganizowała dla nich fantastyczne gry. Zabawę uświetnił pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tegoroczne andrzejki obfitowały w atrakcje i niespodzianki oraz były wspaniałą okazją do dobrej zabawy.
Joanna Madej
Andrzejki w klasie I a
29 listopada odbyły się w naszej klasie Andrzejki. Dzieci poznały historię zabaw andrzejkowych, a potem zaczęliśmy się bawić. Były wróżby, zabawy andrzejkowe oraz pląsy. Wszyscy świetnie się bawili. To był bardzo wesoły dzień. Na zakończenie nasza koleżanka Ala poczęstowała wszystkich pysznymi pierniczkami.
Małgorzata Haligowska
Bawimy się z okazji Andrzejek w klasie I dKatarzynki i Andrzejki to wieczór wróżb chłopięcych i dziewczęcych dotyczących przyszłości. Obecnie zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach i imprezach lub kameralnych, domowych spotkaniach.
I my także w naszej klasie zabawiliśmy się w przepowiadanie przyszłości. Dowiedzieliśmy się, jaki zawód nam pisany, czy będziemy mieli szczęście w życiu codziennym, w szkole, czy obdarzymy kogoś sympatią, czy też będziemy mieli dużo pieniędzy. Dla niektórych wróżby były bardzo pomyślne, dla innych trochę mniej. Ale i tak oczywiście wszystko potraktowaliśmy z przymrużeniem oka. Wróżby przeplatała zabawa i tańce przy muzyce. Dzieci chętnie prezentowały się w tańcu, zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wszystkim smakował słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę udany dzień w naszej klasie.Lucyna KędziorDzień Pluszowego Misia- klasa III b z wizytą w VII grupie przedszkolnej
W dniu 23 listopada 2017r. Dzień Pluszowego Misia uczcili również uczniowie klasy III b, którzy pod opieką pani wychowawczyni wybrali się do Przedszkola Publicznego nr 35, w odwiedziny do przedszkolaków z grupy VII. W tym wyjątkowym dniu wszyscy przybyli do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Wizyta w przedszkolu rozpoczęła się od przywitania tańcem wykonanym przez młodsze dzieci. Pani Kinga opowiedziała skąd wzięła się nazwa tego święta oraz przygotowała zagadki o różnych misiach z bajek. Następnie wszyscy witali się i przytulali z misiami oraz bawili się kolorową chustą. Uczniowie klasy III b przygotowali dla przedszkolaków recytację wiersza, pt. „Naprawimy misia” oraz czytali bajkę, pt. „Pan Miś jest głodny”. Na zakończenie spotkania każdy spróbował przysmaku misiów - miodu, który smakował zarówno uczniom jak i przedszkolakom. To wspólne świętowanie przyniosło uczniom wiele radości i uśmiechu.
Aneta DereńBawimy się w teatr
Uczniowie klasy II b postanowili wykorzystać swoje wiadomości zdobyte podczas lekcji w Teatrze Maska i sami spróbowali swoich sił jako dekoratorzy, twórcy kukiełek oraz aktorzy. Dzieci samodzielnie przygotowały rekwizyty do inscenizacji bajki „Ucieczka smoków” oraz zaprosiły na przedstawienie przedszkolaków. Pomimo emocji związanych z występem wszyscy zgodnie oświadczyli; lubimy zabawę w teatr !
Joanna Madej
Międzynarodowy Dzień Tolerancji - klasa III a, III b, III c
W dniu 16 listopada 2017r. uczniowie klasy III a, III b i III c obchodzili Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Celem spotkania było promowanie tolerancji i akceptacji wobec osób niepełnosprawnych, jak również osób o odmiennej kulturze, rasie, religii i obyczajach. Z tej okazji uczniowie rozmawiali na temat przejawów tolerancji i oglądali e-lekcje pt. „Savoir-vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi” w ramach programu Bezpieczna +. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w towarzystwie osoby niepełnosprawnej oraz jak można jej pomóc. W części praktycznej wszyscy nauczyli się powitania i pożegnania za pomocą języka migowego. Chętni uczniowie wczuwali się w rolę osoby niewidomej, co również było cennym doświadczeniem. Była to bardzo wartościowa lekcja, gdyż uczniowie przypomnieli sobie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację.
Aneta Dereń, Karolina Strzałkowska, Małgorzata Tracz
Klasa III f na wystawie "Eksporatorium"
13 listopada uczniowie klasy III f po raz kolejny, tak jak obiecywali w ubiegłym roku, udali się pod opieką wychowawczyni na wystawę interaktywną “Eksporatorium” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rozwiązywaliśmy trudne zagadki, uczyliśmy się logicznego myślenia, precyzji, doskonaliliśmy pamięć i spostrzegawczość, poznawaliśmy prawa i zasady naukowe. Uczyliśmy się przy tym współpracy i zaufania. Bawiliśmy się w małych naukowców. Jest to dla nas kolejne spotkanie na zagadnieniami naukowymi, ale zapewne nie ostatnie.
Grażyna Kafel
Święto Niepodległości w klasie III c
W dniu 10 listopada klasa III c brała udział w II Szkolnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Dzieci przyszły do szkoły w odświętnych strojach, a dodatkowym elementem ich ubioru były biało-czerwone kotyliony. Uczniowie wykonali utwór „O mój rozmarynie”. Po zakończeniu uroczystości pani Dyrektor Wioletta Śnieżek wręczyła reprezentantowi klasy pamiątkowy dyplom.
Karolina Strzałkowska
Przegląd Pieśni Patriotycznej !!!
10 listopada uczniowie klasy III d uczcili Dzień Odzyskania Niepodległości. Uczestniczyli w II Szklonym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Melania Hulbój i Kamila Gierlach zaśpiewały piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż”. W podziękowaniu za występ otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.
Będziemy już zawsze pamiętać, że żyjemy w wolnej Polsce !
E. Cmoch
Zdrowe śniadanie w Ia
Wszyscy wiemy jak ważne jest drugie śniadanie, dlatego postanowiliśmy w klasie przygotować je wspólnie na zajęciach. Najpierw rozmawialiśmy na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, oraz o higienie w czasie przygotowywania posiłków. Potem z przyniesionych z domu produktów przygotowaliśmy zdrowe i kolorowe kanapki. Zjedliśmy je z wielkim apetytem. Na zadanie domowe dzieci miały przygotować zdrowe kanapki na kolację wraz z całą rodziną. Mam nadzieję, że takie ,,zadanie domowe" smakowało wszystkim.
Małgorzata Haligowska
Śniadanie daje moc
W dniu 9 listopada w ramach programu „Śniadanie daje moc” klasa III C przygotowała szaszłyki owocowe. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty i z ogromną radością zabrali się do pracy. Następnie z apetytem zjedli własnoręcznie przygotowane zdrowe drugie śniadanie.
Karolina Strzałkowska
Klasa III f w "Majsterkowie"
W dniu 7 listopada uczniowie klasy II f w wybrali się na warsztaty edukacyjne zorganizowane przez Castoramę w ramach akcji „Majsterkowo”. Uczniowie pod okiem specjalisty doskonalili swoje umiejętności manualne pracując z drewnem i prawdziwymi narzędziami. Podczas warsztatów dzieci poznały strukturę drewna oraz jego właściwości i zastosowanie. Dzieci ubrane w specjalnie przygotowane fartuchy samodzielnie tworzyły z gotowych elementów drewniany stojak na kubki zgodnie z instrukcją. Praca wymagała wielkiego skupienia i wytrwałości. Wszyscy uczniowie poradzili sobie wspaniale z zadaniem i po skończonej pracy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Po wykonaniu pracy dzieci uczestniczyły w zabawie „Majsterkowe koło działań” podczas której wykazywały się dużą sprawnością fizyczną i poczuciem humoru. Warsztaciki w „Majsterkowie” zakończyły się wręczeniem dyplomów. W nagrodę za wzorowe zachowanie podczas zajęć i solidną prace wszyscy otrzymali wiele upominków z logo Castoramy oraz zabrali do domu stojaki, które własnoręcznie wykonali. Zajęcia rozwijają wyobraźnię dzieci i pokazują, że majsterkowanie wcale nie jest takie trudne. Najwięcej satysfakcji najmłodszym daje zaś samodzielna i twórcza praca. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Castoramy za umożliwienie nam uczestnictwa w warsztacikach i pracownikom za tak wspaniale przygotowane warsztaty.
Grażyna Kafel
"Przybyli Ułani pod okienko"- Święto Niepodległości w klasie III a i III b
W dniu 10 listopada 2017r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w II Szkolnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W tym dniu wszyscy byli odświętnie ubrani oraz mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Uczniowie podczas występu zaprezentowali swoje talenty wokalne, śpiewając pieśń „Przybyli ułani pod okienko”. Dopełnieniem była klasowa recytacja wierszy o Ojczyźnie i rozmowa o symbolach narodowych.
Aneta Dereń, Małgorzata Tracz
Wspólna degustacja w klasie III e, III f i III g-Program "Śniadanie daje moc!"
8 listopada klasy III e, III f oraz III g wraz z nauczycielami tworzyły w klasach smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Klasa III e zaproponowała szaszłyki owocowe, klasa III f wykonała różnorodne koktajle owocowe, a klasa III g pochwaliła się owocowymi jeżykami. Następnie wszystkie klasy udekorowały stoły na korytarzu swoimi pysznościami i częstowały się nazwajem. Nasz specjalny gość- pani wicedyrektor Wioletta Śnieżek oceniła poczytania kulinarne trzecioklasistów wzorowo! Oto fotorelacja z naszej pracy.
Patrycja Grabiec, Grażyna Kafel , Joanna Łukasiewicz
Znów bawimy się w MasterChef Junior!
A oto kolejne wytworne, pomysłowe, zdrowe i pyszne kanapeczki w wykonaniu uczniów klasy III d. Akcja robienia kanapek połączona była z ogólnopolskim programem „Śniadanie daje moc”. Życzymy smacznego!!!!!
E. Cmoch
Śniadanie daje moc- miksujemy koktajle w klasie III b
W dniu 9 listopada 2017r. uczniowie klasy III b w ramach programu „Śniadanie daje moc” mieli okazję przygotować pyszne koktajle owocowe. Wspólnie z wychowawcą ustalili, że koktajl to dobry pomysł na drugie śniadanie, ponieważ zawiera niezbędne składniki odżywcze. Na początku uczniowie umyli owoce, następnie je pokroili, a później miksowali w specjalnym urządzeniu. Koktajl składał się z pomarańczy, bananów, jabłek, gruszek i szpinaku. Na zakończenie wspólnie degustowaliśmy koktajle, niektórzy nawet prosili o dodatkową porcję. Dzięki tym zajęciom uczniowie wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię potrzebną do nauki i zabawy.
Aneta Dereń
Jesteśmy przyjaciółmi- zajęcia biblioteczne w klasie III b
W dniu 2 listopada 2017r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych prowadzonych w Bibliotece Osiedlowej. Myślą przewodnią spotkania była przyjaźń, co okazało się bliskim tematem dla uczniów. Wspólnie z panią bibliotekarką dzieci ustaliły czym jest „przyjaźni”, kto może być naszym przyjacielem oraz jakie ma cechy. Zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi, co bardzo podobało się wszystkim obecnym. Uczniowie tworzyli kręgi przyjaźni, pracowali w grupach układając powiedzenia o przyjaźni oraz bawili się przyjazny pociąg. Te miłe chwile spędzone w klasowym gronie przyjaciół pozostaną na długo w pamięci uczniów.
Aneta Dereń
Zdrowe śniadanie w klasie I d
8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce „Dzień Śniadanie Daje Moc”, o czym nie zapomnieli uczniowie klasy I d. Uczniowie przypomnieli zasady zdrowego odżywiania oraz rolę drugiego śniadania w żywieniu dzieci. Następnie dzieci wykonały smakowite sałatki owocowe. Przyniesione mandarynki, banany, jabłka, gruszki, mango, granaty, rodzynki połączone z jogurtem smakowały wyśmienicie. Dzieci miały świadomość, że w tym dniu jedzą zdrowe śniadanie razem z wieloma uczniami w całej Polsce.
Lucyna Kędzior
Klasa III e w cukierni Mikołaj
Październik 2017
Spotkanie klasy III f i III g z pisarką panią Stanisławą Bełch
30.10 klasy III f i III g brały udział w spotkaniu autorskim z pisarką panią Stanisławą Bełch. Uczniowie mieli możliwość posłuchania historii powstawania książek dla dzieci oraz zadawania pytań. Spotkanie zorganizowała pani bibliotekarka- Jolanta Kondziołka. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak ciekawym i fascynującym spotkaniu.
Patrycja Grabiec, Grażyna Kafel
Klasa III e na zajęciach w Castoramie
19 października 2017 roku, klasa 3 e wybrała się do Castoramy na zajęcia warsztatowe pt. „Majsterkowo”. Celem zajęć jest: rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Zatem dzieci spędziły czas na wzmacnianiu ich zdolności manualnych i wyobraźni. Malując, ozdabiały według własnych pomysłów lniane torby. Po twórczej i radosnej pracy, na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie sklepu. Później każdy uczeń wziął udział w wesołej zabawie pt. „Majsterkowe koło działań”. Dzieci losowały zadania typu: powiedz wierszyk, zaśpiewaj piosenkę, zrób jaskółkę. Było mnóstwo śmiechu. Na koniec fantastycznej wycieczki, uczniowie otrzymali dyplomy i prezenty. Ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek.
P.S. Specjalne podziękowania dla Mamy naszej koleżanki Niny :)
Joanna Łukasiewicz
śniadanie pełne witamin
W październikowy poranek uczniowie klasy I b przygotowali „kolorowe” kanapki. Z zapałem i zachowaniem bezpieczeństwa kroili przyniesione warzywa: rzodkiewki, paprykę, ogórki, pomidorki, zieloną sałatkę. Praca szła im wspaniale, a po jej zakończeniu przystąpili do degustacji swoich kanapek pamiętając, że to witaminy zawarte w warzywach dają im dużo siły do pracy na zajęciach lekcyjnych.
Agnieszka Łuc
Zdrowe śniadanie w klasie Ic
We wtorek 24 października uczniowie kl.Ic poznawali zasady zdrowego odżywiania, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego należy jeść śniadanie? Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty i samodzielnie wykonywali pyszne, zdrowe kanapki pięknie ozdobione. Dzieci zapamiętały zdrowe nawyki żywieniowe, dbały o higienę podczas sporządzania posiłków.
Jadwiga Terpin
Wiemy, co smaczne i zdrowe - klasa I d
Od początku nauki w szkole uczniowie klasy I d uczą się, co dobre dla ich zdrowia, realizując klasowy projekt pt. Zdrowo jemy i rośniemy. Uczestniczą w Programie dla szkół, który służy promowaniu spożycia owoców i warzyw oraz picia mleka na drugie śniadanie w szkole. Dzieci podczas przerwy śniadaniowej spożywają dostarczczone do szkoły zdrowe produkty. Na zajęciach z edukacji przyrodniczej i technicznej poznają wartości odżywcze owoców i warzyw oraz piramidę zdrowego żywienia. 23 października w czasie zajęć sami przygotowali sobie pyszne, kolorowe kanapki na drugie śniadanie. Przyniesione do klasy same zdrowe produkty w ciekawy sposób ułożone zostały na porcjach pieczywa. Podczas przerwy dzieci z apetytem zajadały własnoręcznie przygotowane śniadanie.
Lucyna Kędzior
Witaj piesku!
Uczniowie klasy I b po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach dogoterapii. Słuchali ciekawych opowieści o psiej naturze, uczyli się sposobu podchodzenia do psa, zaprzyjaźnili się z nim oraz brali udział w wielu ciekawych zabawach z jego udziałem. Dzieci z niecierpliwością oczekują następnych zajęć.
Agnieszka Łuc
Spotkanie z pieskiem Lailą
Uczniowie klas I w październiku mieli okazję powitać w szkole pieska Lailę, który przybył wraz z panią trenerką na zajęcia kynoterapii. Każde dziecko uczyło się zasad obcowania z psem, witania się z nim, podawania mu karmy, spokojnego zachowania w obecności psa. Wszyscy mogli pogłaskać pieska oraz podać mu smakołyki. Dzieci przygotowały zabawę dla pieska i dla samych siebie. Zgniatały kulę z kawałków gazety, wewnątrz której znajdował się psi smakołyk i mówiły przy tym zdanie rozpoczynajace się słowami: Pies lubi... . Było wiele radości podczas obserwacji wyszukiwania przez pieska karmy ukrytej w gazetach. Był tez czas na zabawy ruchowe w towarzystwie kolegów i koleżanek oraz pieska. Dzieci czekają na następną wizytę Laili w szkole.
Lucyna Kędzior
Wesołe kanapki
Uczniowie klasy II a ostatnio na zajęciach pracowali nad rozpoznawaniem różnych smaków odczuwanych przez nasze kubki smakowe, a także odbyli kulinarną podróż po Polsce. Dzięki niej dowiedzieli się, co to jest kwaśnica czy pyry z gzikiem. Aby praktycznie wdrożyć się do umiejętności kulinarnych, dzieci przygotowały wesołe kanapki z warzywami. W tym celu przyniosły warzywa, owoce i inne produkty potrzebne do przygotowania smacznego i zdrowego drugiego śniadania, które jest spożywane na drugiej przerwie międzylekcyjnej. Jest drugim posiłkiem w ciągu dnia, bardzo ważnym z punktu widzenia żywieniowego. Uczniowie dowiedzieli się, że regeneruje siły, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu podczas nauki, co wiąże się z właściwym procesem przyswajania wiedzy i zapamiętywania. Najprostszą i najwygodniejszą formą drugiego śniadania są kanapki. Oprócz kanapki w drugim śniadaniu powinien znaleźć się jakiś owoc. Dzieci postanowiły, że przygotują owocowe szaszłyki. Po omówieniu zasad higienicznego i bezpiecznego przygotowania posiłku zabrano się do dzieła. Efektem pracy czterech grup, na jakie podzieliły się dzieci, były kolorowe kanapki i owocowe przekąski. Po uprzątnięciu stanowisk pracy i przygotowaniu talerzyków oraz serwetek nastąpiły prezentacje i smakowanie przygotowanych dań.
"Mniam, mniam"- powiedziały Julka i Antosia próbując kanapek udekorowanych pomidorem, ogórkiem i papryką, które przygotowały. Natomiast owocowe szaszłyki wyglądały bardzo apetycznie i długo nie leżały na półmiskach. Na zakończenie zajęć wychowawczyni oceniła pracę wszystkich. Jak można się domyśleć była to ocena celująca dla wszystkich uczniów. Uczniowie postanowili, że będą pamiętać o tym, aby drugie śniadanie zawsze urozmaicać owocami i warzywami.Agata Kurek-Amarowicz
Klasa III c w teatrze
W dniu 18 października uczniowie klasy III C udali się do Teatru Maska w Rzeszowie, gdzie uczestniczyli w lekcji teatralnej pt. „Maska w teatrze”. Dzieci zaznajomiły się ze sposobem wytwarzania maski oraz dowiedziały się ile czasu potrzeba, aby ją przygotować. Dużo radości sprawiło im również przymierzanie różnokolorowych masek. Ponadto uczniowie wzięli udział w spektaklu „Tu jest nasz dom”, który przedstawiał historię Romka, wciągniętego w wir wojennych wydarzeń. Dzieci z poruszeniem i zainteresowaniem śledziły opowieść o losach chłopca.
Karolona Strzałkowska
Lubimy teatr!!!
Uczniowie klasy III d 18 października uczestniczyli w spektaklu teatralnym: „Teraz tu jest nasz dom” oraz w lekcji teatralnej; „Maska w teatrze”. Obydwa wydarzenia były ciekawe i pouczające. Dzieci z przejęciem śledziły losy głównego bohatera spektaklu, jak również z radością przymierzały maski teatralne.
A oto kilka fotek.
E. Cmoch
więcej zdjęć
Pisarka Stanisława Bełch w naszej szkole
W dniu 17 października uczniowie klasy III C uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – panią Stanisławą Bełch. Pisarka przedstawiła zbiór swoich utworów oraz interesująco opowiedziała o ich głównych bohaterach. Dzieci bardzo chętnie zadawały autorce rozmaite pytania oraz prezentowały swoje propozycje na fabułę kolejnych książek.
Karolina Strzałkowska
Spotkanie z pisarką
17 października uczniowie klasy III d uczestniczyli w spotkaniu z pisarką dla dzieci Stanisławą Bełch. Pani Stanisława opowiadała o swojej twórczości, pokazywała książki ze swojej kolekcji i przedstawiała głównych bohaterów opowiadań. Po spotkaniu uczniowie mogli poprosi o autograf pisarki i zrobi sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.
Edyta Cmoch
Wizyta w teatrze
13 października uczniowie klas pierwszych i drugich gościli w teatrze Maska. Dla niektórych pierwszoklasistów był to pierwszy pobyt w teatrze. Dzieci uczestniczyły w lekcji, o tym jak powstają lalki i maski teatralne, a następnie obejrzały spektakl pt. "Tylko jeden dzień", który odkrył ważny sekret szczęścia - " nie jest ważne to, jak długie życie mamy przed sobą, ale jak dobrze wykorzystamy dany nam czas". Dzieci z zachwytem oglądały przygody malutkiej Jętki Jednodniówki, która mimo krótkiego życia jest w stanie być bardzo szczęśliwa.
Lucyna Kędzior
Wrzesień 2017
Jak wyznaczyć wiek drzewa?- klasa III g
W ubiegłym tygodniu klasa III g korzystając ze słonecznej aury wybrała się na boisko szkolne w celu poznania nowej metody, a mianowicie obliczania wieku drzewa. Wszyscy uczniowie mieli ze sobą metry krawieckie, za pomocą których zmierzyli obwody drzew. Następnie podczas edukacji przyrodniczej obliczaliśmy wiek drzew, trenując umiejętności matematyczne :) Wyniki i radość z wiedzy, którą nabyliśmy bezcenna.
Patrycja Grabiec
Dzień chłopaka "na wesoło" w klasie III b
W dniu 29 września 2017r. w klasie III b swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Z tej okazji dziewczynki złożyły kolegom życzenia oraz wręczyły upominki przygotowane przez Rodziców. Chłopcy bardzo ucieszyli się z prezentów jakie otrzymali – były to piękne, duże latawce. Na zakończenie świętowania wszyscy razem wyszliśmy na zewnątrz i składaliśmy latawce, które później wznosiły się wysoko w powietrzu. Niespodzianka przyniosła uczniom wiele radości i mnóstwo dobrej zabawy.
Aneta Dereń
Jesienny kącik przyrody- klasa III b i III e
Wraz z rozpoczęciem jesieni, uczniowie klasy III b i III e podjęli działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Dzieci pod opieką wychowawców ustawiły kosze wypełnione kasztanami, żołędziami, szyszkami, które zebrały podczas wycieczki do lasu i parku. W kąciku nie zabrakło również wrzosu, grzybów i ozdobnych dyń, co urozmaiciło naszą salę lekcyjną.
Aneta Dereń, Joanna Łukasiewicz
Wycieczka do Rezerwatu Przyrody Lisia Góra- klasy IIIa i III b
W dniu 28 września uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawcami wybrali się na pieszą wycieczkę do pobliskiego Rezerwatu Przyrody Lisia Góra. Celem wyjścia było obserwowanie przyrody leśnej w jej naturalnym środowisku oraz powtórzenie zdobytych wiadomości na temat lasu. Kiedy już dotarliśmy na miejsce, przed wejściem do Rezerwatu wychowawcy odczytali regulamin zwiedzania, a uczniowie zobowiązali się go przestrzegać. Następnie rozpoczęliśmy spacer ścieżką przyrodniczą, składającą się z kilku stacji z tablicami informacyjnymi. Wszyscy zostali „leśnymi detektywami” i mieli za zadanie poznawać las za pomocą wszystkich zmysłów. Podczas spaceru omawialiśmy warstwy lasu, obserwowaliśmy obumierające drzewa i ich mieszkańców oraz wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków. Na jednej ze stacji badaliśmy korę drzew oraz dotykaliśmy znaleziony mech. Po zakończonej leśnej wędrówce był czas na piknik i wspólną zabawę na placu zabaw. Zajęcia z edukacji przyrodniczej w terenie okazały się dla wszystkich bardzo przyjemną i niezapomnianą lekcją.
Aneta Dereń, Małgorzata Tracz
Dzień chłopaka w klasie III e
29 września 2017 r. klasa 3 e celebrowała Dzień Chłopaka. Dziewczynki przy pomocy rodziców przygotowały niespodzianki dla chłopców. Prezenty ukryte były w dwóch ogromnych pudłach. Mali mężczyźni byli bardzo ciekawi co się w nich znajduje… była podpowiedź: to jest miękkie...sami zobaczcie :)
Joanna Łukasiewicz
Spotkanie uczniów klasy IIa w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Rzeszowie
Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Rzeki Wisły. W związku z tym wydarzeniem w dniu 09.10.2017r uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, których tematem była królowa polskich rzek Wisła. Uczniowie wysłuchali pogadanki związanej z biegiem rzeki Wisły. Wędrówka rozpoczęła się u źródeł pod Baranią Górą, tam gdzie wypływa Biała i Czarna Wisełka. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego rok 2017 jest Rokiem Rzeki Wisły, poznały legendę o powstaniu Królowej Polskich Rzek- „Warkocz królewny Wisły”, obejrzały prezentację na temat miast, przez które przepływa Wisła, a następnie spróbowały zlokalizować miasta te na mapie - Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk , oraz poznali ciekawostki o tych miastach. W Krakowie było to spotkanie ze smokiem wawelskim, w Warszawie z Syrenką, w Toruniu były toruńskie pierniki, a w Gdańsku powitał dzieci Neptun. Podróż nurtem Wisły zakończyła się u jej ujścia nad Bałtykiem. Dzieci zostały również podzielone na grupy, w których pracowały nad rozwiązaniem krzyżówki ,oraz zaznaczeniem na mapce miast przez które przepływa rzeka Wisła. Podsumowaniem całości było wysłuchanie i nauka piosenki pt. „Jestem Polką i Polakiem". Do zajęć wykorzystano polskie legendy oraz bajki W. Chotomskiej.
Agata Kurek-Amarowicz
W parku linowym "Linoskoczek"
Dnia 29.09.2017 klasa III f, pod opieką wychowawczyni, rodziców i studentki wybrała się na wycieczkę do Parku Linowego „Linoskoczek”. Głównym celem wycieczki było: podnoszenie sprawności fizycznej dzieci, propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu, troska o zdrowie, bo przecież ruch to zdrowie. Pokonując przeszkody parku linowego dzieci miały okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i przezwyciężania własnych słabości. Na wstępie instruktorzy Parku Linowego zapoznali dzieci z regulaminem oraz przeszkolili z zakresu posługiwania się sprzętem alpinistycznym. Uczniowie po przebyciu odcinka treningowego oraz nabraniu doświadczenia w asekuracji, spróbowali swoich sił, pokonując wyznaczone trasy. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku i wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Po kilkugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek i posiłek na łonie natury dał nam chwilę relaksu i wytchnienia.
Grażyna Kafel
Dzień chłopca w klasie I b
29 września 2017 r. dziewczynki z pomocą rodziców i pani wychowawczyni przygotowały niespodziankę dla kolegów z klasy. Chłopcy byli bardzo ciekawi i pytali: Co to może być? Koleżanki najpierw złożyły życzenia, a później wręczyły prezenty. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Był to bardzo przyjemny dzień dla uczniów z I b.
Agnieszka Łuc
Dzień chłopca w klasie III f
30 września jak co roku w naszej klasie obchodzimy Dzień Chłopca. W tym roku dziewczynki razem z rodzicami również pamiętały o swoich kolegach i obdarowały ich życzeniami oraz podarunkami. Każdy chłopiec otrzymał plecak, który przyda się podczas wycieczek wyjść. Dzień Chłopaka zapamiętają wszyscy na długo.
Grażyna Kafel
W parku nad Wisłokiem
W dniu 27 września uczniowie klasy III e, III f i III g razem ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do parku nad Wisłokiem w poszukiwaniu oznak nadchodzącej jesieni. Pogoda sprzyjała obserwacjom i można było zobaczyć pierwsze kolorowe liście na krzewach i drzewach, piękne pomarańczowe owoce na krzewach, kasztany i żołędzie, którym się już znudziło mieszkanie na drzewach i podczas najmniejszego podmuchu wiatru spadają na ziemię oraz grzyby. Słońce, które w tym dniu przygrzewało dość mocno i zapraszało do jesiennych zabaw. Niektórzy z nas wystawiali swoje twarze do słońca, a inni bawili się z kolegami. Czas na wycieczce minął szybko, a do klasy dzieci przyniosły liście z różnych drzew, z których zrobią jesienne bukiety.
Grażyna Kafel, Joanna Łukasiewicz, Patrycja Grabiec
Dzień Chłopaka w klasie I a
Dzień Chłopaka w Ia był obchodzony uroczyście. Dziewczynki odśpiewały chłopcom ,, 1OO lat" i wręczyły prezenty, śliczne plecaki. Taki prezent bedzie przydatny na niejednej wycieczce. Chłopcy odwdzieczyli się dziewczynkom słodyczami. Był to bardzo miły dzień dla wszystkich.
Małgorzata Haligowska
Dla chłopców z klasy I d
29 września w klasie I d dzieci świętowały Dzień Chłopca. Rada Rodziców przygotowała dla chłopców upominki, które dziewczynki wręczyły chłopcom składając serdeczne życzenia i śpiewając Sto lat. Wszyscy otrzymali słodkie smakołyki. Każdy był zadowolony.
Lucyna Kędzior
Spacer do parku
Dzień 28 września był piękny, ciepły i słoneczny. Uczniowie klasy I d udali się do parku celem poznania budowy drzew i krzewów. Rozpoznawali drzewa po ich korze, liściach. badali fakturę pnia drzew. Zebrali wiele materiałów przyrodniczych, którymi obdarowała nas jesień. Dzieci zaniosły do szkoły kolorowe liście, żołędzie, kasztany. Część materiałów wykorzystały do pracy plastycznej, którą wykonały zaraz po powrocie do szkoły.
Lucyna Kędzior
Bajeczny świat muzyki
W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klasy I b będą uczestniczyli w audycjach muzycznych prowadzonych przez muzyków ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Będą poznawać instrumenty muzyczne, również te pochodzące z innych kontynentów; muzykę dawną i współczesną – poważną i rozrywkową a także tańce narodowe.
Agnieszka Łuc
Spotkanie z policjantem
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/18. Uczniowie klasy I b uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, który przypomniał jak unikać groźnych sytuacji na drodze i uczył bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Po tej lekcji dzieci będą czuć się pewniej jako uczestnicy ruchu drogowego.
Agnieszka Łuc
Spotkanie z policjantem
18 września 2017r. uczniowie kl.I-III uczestniczyli w spotkaniu z p. policjantem z Komendy Policji w Rzeszowie. Dzieci z kl.I udały się na przejście dla pieszych. Tam pod opieką Policji i wychowawców przechodziły przez jezdnię stosując poznane zasady ruchu drogowego. Dla uczniów kl.II i III została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Szczególną uwagę zwrócono na używanie elementów odblaskowych po zmierzchu, zakładanie kasku i ochraniaczy w czasie jazdy na rowerze oraz jak należy się zachować, gdy zaczepia nas nieznana osoba.
A. Kurek – Amarowicz, J. Terpin
Kropkowicze z I d
15 września klasa I d obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Na całym świecie od kilku lat obchodzi się International Dot Day. W dniu kreatywności, odwagi i zabawy uczniowie założyli ubrania w kropki i przystąpili do działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Inspiracją świętowania tego dnia była kropka z książeczki o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. W tym dniu dołączyliśmy do radosnych kropkowiczów z wielu krajów. Naklejona na kartce zielona kropka zainspirowała uczniów do wykonania ciekawych prac. Podczas zajęć ruchowych dzieci używały do zabaw tylko okrągłych przyborów gimnastycznych. Było wesoło i kolorowo.
Lucyna Kędzior