- Kronika 2024/2025
- Klasy I - III 2024/2025
- Klasy IV - VIII 2024/2025
- Kronika 2023/2024
- Klasy I - III 2023/2024
- Klasy IV - VIII 2023/2024
- Archiwum - Kronika 2022/2023
- Archiwum - Klasy I - III 2022/2023
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2022/2023
- Archiwum - Kronika 2021/2022
- Archiwum - klasy I - III
- Archiwum - klasy IV - VIII
- Archiwum - Kronika 2020/2021
- Archiwum - klasy I - III 2020/2021
- Archiwum - klasy IV - VIII 2020/2021
- Archiwum - Kronika 2019/2020
- Archiwum - Klasy I - III 2019/2020
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2019/2020
- Archiwum - Kronika 2018/2019
- Archiwum - Klasy I-III 2018/2019
- Archiwum Klasy IV-VIII 2018/2019
- Archiwum Kronika 2017/2018
- Archiwum Klasy I-III 2017/2018
- Archiwum - Klasy IV - VII 2017/2018
- Archiwum - Kronika 2016/17
- Archiwum - KLASY I - III 2016/2017
- Archiwum - KLASY IV - VI 2016/2017
- Archiwum Kronika 2015/16
- Archiwum Klasy I - III 2015/2016
- Archiwum Klasy IV - VI 2015/16
- Archiwum Kronika 2014/15
- Archiwum klasy I - III 2014/2015
- Archiwum kl. IV - VI 2014/15
- Archiwum Wydarzenia 2013/14
- Archiwum kl. I - III 2013/2014
- Archiwum kl. IV - VI 2013/14
- Archiwum Rok szk.2012-2013
- Archiwum kl. I - III 2012/13
- Archiwum kl. IV - VI 2012/13
- Archiwum Rok szkolny 2011-12
- Archiwum kl. I - III 2011/12
- Archiwum kl. IV - VI 2011/12
Archiwum kl. I - III 2012/13
ARCHIWUM
Rok szkolny 2012/2013 w klasach I - III
SP 23
Czerwiec 2013
Święto Rodziców w klasie I c
Dnia 14 czerwca 2013 roku uczniowie wraz z wychowawczynią zorganizowali uroczystość z okazji Święta Rodziców. Część artystyczna rozpoczęła się od inscenizacji pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki dla rodziców. W prezencie dzieci wręczyły rodzicom piernikowe serduszka i złożyli życzenia. Uroczystość upłynęła w miłej i pełnej ciepła atmosferze. Rodzice wzruszeni z radością oklaskiwali swoje pociechy.
E. Cmoch
Wieści z zielonej szkoły w Krynicy
11 czerwca był dniem długo i niecierpliwie oczekiwanym przez uczniów klasy II d. Punktualnie o godzinie 8.00 dzieci wyruszyły do zielonej szkoły do Krynicy Zdroju, w której miały spędzić cztery dni. Podróż przebiegła bez zakłóceń. Zaraz po rozpakowaniu się w ośrodku wczasowym MD II wszyscy zjedli pyszny obiad, a następnie udali się na wycieczkę do pobliskich uzdrowisk: Muszyny, Piwnicznej, Żegiestowa. Wielką radość podczas wycieczki sprawiły odwiedziny u naszych sąsiadów - Słowaków. Kiedy po kolacji wszyscy wybrali sie na spacer po Krynicy stwierdzili, że jest najpiękniejsza spośród poznanych uzdrowisk i mieli rację. W końcu Krynica Zdrój to perła polskich miejscowości uzdrowiskowych. Wszyscy uczestnicy zapamiętali nazwy zabytkowych budowli uzdrowiska, nazwy wód mineralnych, których próbowali oraz kilka faktów z historii miasta. Odwiedziny w muzeum Nikifora Krynickiego nie pozwolą im zapomnieć o postaci malarza prymitywisty związanego z miastem. Podczas wycieczki kolejką szynowa na Górę Parkową i kolejką gondolową na Jaworzynę dzieci podziwiały piękne krajobrazy Beskidów. W czasie wędrówek pieszych wszyscy przyglądali się napotkanym roślinom i zwierzętom. Był też czas na zajęcia z ksiażkami, zabawy na podwórku, kiełbaskę z grila i dyskotekę. Wyjazd był nie tylko wycieczka krajoznawcza, ale także szkołą życia.
Lucyna Kędzior
Promocja zdrowia
6 czerwca podczas IV Przeglądu Szkół Promujących Zdrowie, który odbywał się w Zespole Szkół Spożywczych uczniowie klasy Ia wystąpili z krótkim programem prezentującym wkład naszej klasy w promocję zdrowia. Przedstawili prezentację PowerPoint, która została wykonana i wysłana przez wychowawczynię Grażynę Kafel na Ogólnopolski Konkurs Prezentacji w ramach projektu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”, a która dokumentowała pokaz zdrowego śniadania zorganizowanego w klasie 7 maja, zaśpiewali piosenkę o zdrowym odżywianiu i zaprezentowali kilka krótkich wierszyków ułożonych przez siebie. Po występach obejrzeli wystawę „Dawna wieś w miniaturze” w Sali Muzeum Maszyn Mleczarskich i udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez starszych kolegów z Zespołu Szkół Spożywczych.
Grażyna Kafel
Małe skrzaty z Ia w oczekiwaniu na swój występ.
Wycieczka do Bałtowa
5 czerwca bieżącego roku uczniowie z klasy II B z panią Agnieszką Łuc i III C z panią Albiną Ustrobińską oraz opiekunami panią Pauliną Nieć i ks. Bogusławem Grzywaczem wybrali się na wycieczkę do Bałtowskiego Parku Jurajskiego. Przenieśli się w świat prehistorycznych zwierząt. Aby emocji było więcej, dzieci oglądały w kinie film, podczas trwania którego czuły na twarzy krople wody, a "dziwne twory" łapały ich za nogi. Później było pełne wrażeń oglądanie w ZOO dzikich zwierząt. Dzieci mogły też rozwijać swoją sprawność fizyczną w parku rozrywki.
Pełni wrażeń i chęci ponownego odwiedzenia Parku Jurajskiego wróciliśmy do Rzeszowa.
Agnieszka Łuc
Zajęcia pokazowe dla rodziców
W tym roku szkolnym z okazji Święta Rodziców klasa II d nie zaprosiła mam i tatusiów na występ artystyczny tylko na lekcję. Lekcja poświecona była tematowi "Nasze uczucia". Rodzice z zaciekawieniem słuchali jak dzieci umieją czytać, odpowiadać pełnymi zdaniami na pytania, pisać, bawić sie w rytm muzyki i rozwiązywać ćwiczenia z użyciem tablicy interaktywnej. Ten ostatni fragment zajęć najbardziej się podobał wszystkim przybyłym gościom. I pewnie jeszcze jeden, kiedy na koniec rozwiązując zadanie uczniowie utworzyli na dużych kartonikach hasło, które brzmiało: "Bardzo kochamy Was nasi drodzi rodzice!" Nastepnie każdy uczeń podszedł do rodziców, aby swoje uczucia wyrazić serdecznym, mocnym uściskiem.
Lucyna Kędzior
Chętnie pomagamy innym
Uczniowie klasy II b chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych np. zbierają nakrętki, które będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorej dziewczynki. Uczestniczą także w akcjach ekologicznych - zbierają makulaturę i elektrośmieci. W ten sposób przyczyniają się do ochrony przyrody.
Agnieszka Łuc
Zielona szkoła – nagroda dla klasy Ia
Uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyni Grażyny Kafel oraz p. Urszuli Burtan i Agaty Kurek-Amarowicz w dniach 3 i 4 czerwca przebywali na zielonej szkole w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Była to druga część nagrody za zwycięstwo w plebiscycie organizowanym przez gazetę codzienną „Nowiny” pt.”Jesteśmy 1 klasa” na najsympatyczniejszą klasę na Podkarpaciu. Po krótkiej podróży dotarliśmy do pięknego i urokliwego miejsca na szczycie wzniesienia, gdzie usytuowany jest kompleks zabudowań Siedlisko Janczar. Zamieszkaliśmy w przytulnych pokoikach hotelowych. Czekało na nas tu wiele atrakcji. Wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych pieczenia chleba. Każdy z nas oglądał różnorodne narzędzia, które w dawnych czasach wykorzystywane były podczas różnorodnych prac przy produkcji chleba. Dowiedzieliśmy się z ziaren jakich zbóż wyrabia się mąkę; co to jest cep czy sierp; do czego potrzebna była dzieża i niecka; jak działały żarna. Mogliśmy sami spróbować zmielić ziarno w żarnach, czy też poruszać tak cepami jak kiedyś robili to nasi pradziadkowie. Pod opieką pani gospodyni wyrabialiśmy ciasto i piekliśmy swoje chleby. Bardzo podobały się nam też warsztaty z dequpage, podczas których każdy z nas wykonał obrazek z konikami do swojego pokoju. Wesoło też bawiliśmy się w czasie warsztatów tanecznych przy dźwiękach piosenek kowbojskich. Mieliśmy również okazję pojeździć na koniach i odbyć przejażdżkę bryczką. Smaczne i pożywne posiłki podawane w tutejszej karczmie wzmacniały nasze siły i dodawały nam energii do pracy i zabawy. Czas minął szybko i przyjemnie pomimo nienajlepszej pogody. Humory dopisywały wszystkim i z żalem wyjeżdżaliśmy do domu.
Grażyna Kafel, Urszula Burtan, Agata Kurek-Amarowicz
Maj 2013
Dzień Matki
W dniu 27 maja 2013 roku uczniowie klasy II B spędzili popołudnie wspólnie ze swoimi mamusiami. Dla nich śpiewali piosenki, recytowali wiersze, zaprezentowali przedstawienie pt. "Jaś, Małgosia i Eko Baba". Na zakończenie złożyli życzenia, wręczyli prezenty i ugościli ciasteczkami.
Agnieszka Łuc
Wspomnienia z wycieczki
22 maja 2013 r. klasy I c (wych. E. Cmoch) i I b (wych. E. Blok) były na wycieczce w Muzeum Lalek w Pilźnie. Uczniowie zwiedzali muzeum lalek, zapoznali się z różnymi rodzajami lalek, uczestniczyli w warsztatach lalkarskich (wykonali swoją kukiełkę) oraz obejrzeli i wysłuchali słuchowiska pt. „Na babcinym strychu”. Wycieczka była udana a dzieci cieszyły się z własnoręcznie wykonanych lalek. Oto fotograficzne wspomnienia z wyjazdu!
E. Cmoch
Trening czytania
Co środę po powitaniu w klasie II d zapada głucha cisza. Czy to jeszcze wszyscy śpią? Nie - okazuje się, że już bardzo intensywnie pracują. Właśnie w środy każdy uczeń przynosi do szkoły swoją książkę, którą aktualnie czyta lub wybiera ją z klasowej biblioteczki. Na kilkanaście minut wszyscy zamykają się w świecie bohaterów wybrajej przez siebie książki. Oczywiście w domu dzieci czytają codziennie najmniej przez 15-20 minut, ale w środę wygląda to inaczej - wszyscy czytają razem. Uczniowie lubią to szkolne czytanie.
Lucyna Kędzior
W Majsterkowie
28 maja klasa II d zaproszona została do Castoramy. Uczestniczyła tam w zajęciach pod nazwą Majsterkowo. Tematem lekcji było sadzenie roślin kwiatowych. Najpierw wszyscy przypomnieli sobie, czego roślina potrzebuje do życia. Następnie każdy otrzymał plastikową doniczkę, którą własnoręcznie ozdabiał, wyklejając wzory z kolorowych papierów samoprzylepnych. Gdy doniczki były już gotowe dzieci nasypywały do nich ziemię i sadziły kwiaty - małe goździki. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a poza tym każde dziecko zabrało posadzony przez siebie kwiat do domu. Teraz każdy będzie pielęgnował swój kwiat i cieszył się jego widokiem.
Lucyna Kędzior
Wycieczka do Myczkowiec klas II
23 maja bieżącego roku dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej nr 23 pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli religii odbyli swoją dziękczynną pielgrzymkę do Myczkowiec.
W podziękowaniu za dar I Komunii świętej dzieci z entuzjazmem przyjęły propozycję wyjazdu i postanowiły już wcześniej dołożyć wszelkich starań, aby ta wycieczka doszła do skutku, łącznie z modlitwą w intencji odpowiedniej pogody na czas wyjazdu, pobytu i powrotu. Ich modlitwy zostały wysłuchane.
Wyjechaliśmy rano po godz. 8.00 z Rzeszowa pięknym autokarem, prowadzonym przez bardzo miłego i kulturalnego pana kierowcę z firmy przewozowej pana Janika z Trzebowniska. W sumie podróżowało nas prawie 60 osób w tym 52 dzieci z różnych oddziałów klas drugich.
Atmosfera w autobusie sprzyjała wspólnym zabawom, śpiewom, a także modlitwie. Niektórzy oglądali filmy biblijne, tudzież bajki bez przemocy.
Po dotarciu na miejsce docelowe poszliśmy od razu do Ogrodu Biblijnego, jednego z piękniejszych w Europie. Tam oprowadził nas przewodnik – ks. Roman Czenczek, a dzieci zasłuchane i zapatrzone w piękno ogrodu mogły przenieść się oczyma wyobraźni do czasów, w których żył Pan Jezus. Wiele zdjęć robionych aparatami i telefonami uwieczniło te piękne sceny z ogrodu biblijnego.
Po zwiedzeniu Ogrodu przeszliśmy do kościoła na Mszę świętą, w czasie, której siostra Julia dzielnie zagrzewała wszystkich do wspólnego śpiewu, przygrywając oczywiście na gitarze, z której potrafi wydobyć cudowne dźwięki, szybko wpadające w ucho, radujące serce i nie pozwalające się smucić.
Po zakończonej Eucharystii mieliśmy czas wolny, podczas którego mogliśmy albo zwiedzić mini zoo, albo pójść do kawiarenki na ciasteczko i kawkę, albo zobaczyć mini cerkwie albo zagrać w piłkę. Tę ostatnią propozycję chętnie podjęli chłopcy, którzy z dużym zapałem wyszli na boisko, aby rozegrać między sobą mecz piłki nożnej.
Około godziny 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, wstępując po drodze do Leska do Restauracji „U Szelców” na przepyszny obiad, wzbogacony dodatkowo bardzo smacznym deserem. Wszystkim dopisywały humory i wszyscy zostali obsłużeni jak prawdziwi goście hotelowi. Podziękowaliśmy właścicielom restauracji za bardzo miłe przyjęcie, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. W planie mieliśmy jeszcze zobaczyć muzeum misyjne w Starej Wsi u OO. Jezuitów, ale z racji tego, iż nikogo nie zastaliśmy na furcie (mimo wielu telefonów), pojechaliśmy dalej.
W drodze powrotnej dzieci rozśpiewały się na dobre i w takim nastroju wjechaliśmy na parking przy TESCO, gdzie czekali już rodzice, aby odebrać swoje pociechy i odwieźć je do domu.
Dziękuję wszystkim wychowawcom i s. Julii za udział w wyjeździe, jak również rodzicom, że zechcieli zgodzić się na wyjazd swoich pociech. Mam nadzieję, że wyjazd zacieśnił więzy przyjaźni, jak również na pewno przyniósł też wiele duchowych przeżyć, za co Bogu niech będą dzięki.
Ks. Bogusław Grzywacz – kierownik wycieczki
I Rozgrywki w Dwa Ognie dla klas II Sp nr 23
21 maja 2013 r. w naszej szkole odbyły się I Rozgrywki w Dwa Ognie dla klas II zorganizowane przez nauczycielkę Lucynę Kędzior celem popularyzacji sportowych gier zespołowych wśród uczniów naszej szkoły, rozwijania współpracy we wspólnym działaniu oraz wdrażania do zdrowej rywalizacji. Grę poprzedziła wspólna rozgrzewka. Reprezentacje klas rozegrały mecze na zasadzie każdy z każdym. Zawodnikom pomagał mocny doping, który stworzyły dziewczynki z klasy II d pełniące rolę małych chirliderek. W wyniku zdrowej sportowej rywalizacji wyniki ukształtowały się następująco: klasa II a uzyskała I miejsce, klasa IIc - II miejsce, II b - III, II d -IV miejsce. Taka forma rywalizacji sportowej bardzo spodobała się uczniom. W związku z tym w przyszłym roku szkolnym odbędą się kolejne rozgrywki w dwa ognie.
Org. Lucyna Kędzior
W jakich okolicznościach pies może być bohaterem?
To temat kolejnych zajęć kynoterapii w klasie II d. Na początek lekcji każdy uczestnik przywitał się z pieskiem Bafi, a następnie wszyscy radośnie bawili się podczas zabawy ruchowej. Potem uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: kiedy pies może być nazwany bohaterem. Na podstawie własnych doświadczeń, obejrzanych filmów oraz puzzli przedstawiających psich bohaterów roku podanych zostało wiele sytuacji bohaterskiego zachowania psa. Dzieci doszły do wniosku, że pies ma super moc - swój niezwykły węch.
Lucyna Kędzior
Zacięta rywalizacja
14 maja w sali gimnastycznej zebrały się sześcioosobowe drużyny uczniów z klas III naszej szkoły, aby zmierzyć się w walce na punkty w grze "Dwa ognie" . Rozegrane zostały trzy mecze, bo każda klasa grała z każdą. Poziom reprezentowany przez uczniów był bardzo wysoki. W zaciętej, ale zgodnej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła klasa III a zebrawszy 24 punkty, drugie klasa III b za 16 punktów, a trzecie klasa III c mająca o jeden punkt mniej, czyli 15 punktów. Wszyscy grający wyrazili chęć udziału w kolejnych rozgrywkach. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Gratulacje wszystkim sportowcom składa organizator - Lucyna Kędzior.
Lucyna Kedzior
Uroczystość pasowania na czytelnika
uczniów klas pierwszych
10 maja odbyło się „Pasowanie na czytelnika” dzieci klas pierwszych. W czasie uroczystości uczniowie klas trzecich z koła czytelniczego, wystawili dwa krótkie przedstawienia przygotowane pod kierownictwem nauczyciela bibliotekarza. Były to scenki wprowadzające uczniów w świat książki: „Kopciuszek” i „Urodziny Kopciuszka”.Po inscenizacji uczniowie zapoznali się z zasadami poszanowania książek i regulaminem biblioteki szkolnej. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, a niektóre po raz pierwszy wypożyczyły książki w naszej bibliotece.
Jolanta Kondziołka
Więcej zdjęć
ZROWE ŚNIADANIE W I a
W dniu 7 maja gościem w naszej klasie był Pan Bartłomiej Brudek – kucharz, który przyszedł do nas, aby pokazać nam jak można szybko przygotować zdrowe śniadanie. Przyniósł ze sobą wspaniałe urządzenie, które wyczarowywało dla nas wspaniałe napoje mleczno-owocowe, soki i pasty do chleba. Przyniósł nam wspaniały chleb, który upiekł specjalnie dla nas. Zaprezentował nam swoje pomysły na zdrowe i kolorowe śniadania. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania. Przeprowadzaliśmy pod okiem fachowca i naszej wychowawczyni proste doświadczenia związane ze zdrowym odżywianiem. Wszyscy zgodzili się z tym, że śniadanie jest bardzo podstawowym i niezbędnym posiłkiem i musimy je zawsze zjadać, a do szkoły przynosić ze sobą coś na przekąskę na II śniaanie. Bo przecież ŚNIADANIE DAJE MOC. Żałujemy, że nie możemy jeść w szkole codziennie takich pyszności jakie czekały na nas dzisiaj w klasie. Był sok, koktajl owocowo- mleczny, kanapeczki i sałatka owocowa. Jesteśmy umówieni, że jeszcze kiedyś przyjdzie do nas na następne takie spotkanie i wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na nie.
Grażyna Kafel
Kwiecień 2013
Wywiad dla polskiego radia Rzeszów
W dniu 18 kwietnia odwiedziła klasę I a redaktorka pracująca w Polskim Radio Rzeszów - Pani Agnieszka Lipska. Przeprowadziła wywiad z uczniami i wychowawczynią Grażyną Kafel, na temat roli śniadania dla zdrowia i właściwego funkcjonowania dzieci. Pytała czy w szkole rozmawiamy o znaczeniu śniadania, dlaczego jest ono ważne, które śniadanie jest ważniejsze pierwsze czy drugie, co dzieci jedzą na śniadanie, czy zjadają je w biegu czy też w spokoju, czy zawsze zjadają śniadanie w domu i czy wszystkie dzieci przynoszą drugie śniadanie do szkoły. W niedzielne przedpołudnie można było posłuchać naszych krótkich wypowiedzi na ten temat w programie „Babskie gadanie”, gdzie pani Agnieszka Lipska razem z innymi dziennikarzami Polskiego Radia Rzeszów przedstawiła opinie ekspertów w tej dziedzinie zwracając uwagę na bardzo ważną rolę śniadania. My o tym wiemy i staramy się zawsze jeść śniadanie, bo śniadanie daje moc.
Grażyna Kafel
Lekcja w bibliotece osiedlowej
Uczniowie klasy IIIc udali się w poniedziałek 8 kwietnia 2013r. do Biblioteki Osiedlowej. Tematem lekcji były: "Kraje Unii Europejskiej". Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat Unii Europejskiej. Następnie rozpoznawali flagi krajów Unii. Dostarczyło to dzieciom wiele wrażeń i radości. W dalszej części zajęć prowadząca pani Kasia zorganizowała uczniom ciekawy konkurs na temat znajomości baśni. Uczniowie chętnie brali udział w rywalizacji zdobywając kolejne punkty.A.Ustrobińska
Marzec 2013
Zagraliśmy jak profesjonaliści
22 marca podczas wizyty w teatrze Maska z uwagą i dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej poświeconej tematowi "Teatr przedmiotu". Aktorka teatru pani Małorzata Szczyrek powitała nas bardzo ciepło w sali prób i właściwie od razu zaprosiła nas na scenę. To właśnie my uczniowie klasy II d zostaliśmy aktorami. Nie mieliśmy lalek, pięknej scenografii, jedynie pudełko pełne przedmiotów codziennego użytku. Były tam kawałki kolorowych materiałów, parasol, koszyki, 2 książki, wieszak na ubrania, krawat, gumowe rękawiczki itp. Okazało się, że dzięki dyskretnej pomocy pani Małgorzaty Szczyrek, naszej wyobraźni i wzorowej współpracy powstał spektakl o małej zielonej żabce zrobionej ze słoika, która ratuje samotnie pływajacego łódką z parasola starszego pana wykonanego z wieszaka na ubrania. A cały spektakl odbywał się w scenerii pięknego stawu z materiału, jasno świecącego słoneczka z koła hula-hop i błękitnego nieba z miałymi obłoczkami z woreczków foliowych. Nasza koleżanka Nikola miała najtrudniejsze zadanie, to ona była narratorem i na poczekaniu tworzyła cały ten spektakl uruchamiając kolejne postacie np. motylków i ptaszków z książek do lotu po błękicie nieba. Dostaliśmy ogromne brawa od pani prowadzącej i naszej pani wychowawczyni. To była niezapomniana lekcja. Szkoda tylko, że nie mieliśmy ze sobą kamery, aby uwiecznić nasze dzieło.
Lucyna Kędzior
Z wizytą w Teatrze „Maska”
22 marca uczniowie klas I a, II a, II c II d uczestniczyli w zajęciach teatralnych podczas, których aktorzy teatru „Maska” opowiadali o roli różnorodnych przedmiotów w spektaklach teatralnych. Mieliśmy możliwość przekonania się, że jeden przedmiot może mieć wiele ról do odegrania, a wszystko zależy od naszej wyobraźni. Spróbowaliśmy sami ożywić niektóre przedmioty. Obejrzeliśmy również spektakl pt. „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”. Z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy przygody dwóch wielkich urwisów - Kopytka i Kwaka. Pod koniec sztuki zmienili oni swoje postępowanie i nikt już przez nich nie płakał. Spodobało się nam to bardzo i my swoim zachowaniem też nie chcielibyśmy również nikogo przyprawiać o łzy smutku.
Grażyna Kafel
Dzień języków obcych
Dnia 13 marca uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Grażyną Kafel udali się do Szkoły Języków Obcych PROMAR - International. Wyjazd ten był jedną z nagród za zdobycie I miejsca w plebiscycie „Jesteśmy 1 klasa” organizowanym przez gazetę codzienną „Nowiny”. W czasie tego pobytu braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego z native speakerem i w zajęciach językowych z języka japońskiego i francuskiego oraz obejrzeliśmy bajkę w czasie jej oglądania ćwiczyliśmy język angielski. Przygotowano dla nas też wiele upominków i bardzo smaczny poczęstunek. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom. Czas minął bardzo szybko i przyjemnie.
Grażyna Kafel
Dzień Kobiet w klasie I a
W piątek 8 marca na dziewczynki w klasie I a czekała niespodzianka. Chłopcy z pomocą rodziców przygotowali dla nich niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Wręczyli dziewczynkom piękne, okrągłe pudło. Zastanawialiśmy się wszyscy nad tym jaki tort jest w środku. Okazało się, że są tam upominki dla dziewczynek – świecące piłeczki i breloczki. Ponadto były tam słodycze dla wszystkich dzieci. Bardzo przyjemnie i wesoło minął ten dzień.
Grażyna Kafel
Czy znamy wiersze Juliana Tuwima
6 marca uczniowie klasy I a wybrali się do Filii nr 6 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Tutaj zostali zaproszeni do udziału w quizie na temat „Czy znacie wiersze Juliana Tuwima?”. Dzieci wsiadły do baśniowego pociągu i ruszyły w podróż, w czasie której odpowiadały na wiele pytań związanych z twórczością Juliana Tuwima. Niektórzy uczniowie mieli szczególne zadania i zostali zawiadowcami stacji kolejowych. Na każdej stacji czekały na nich inne zadania. Pociąg dotarł do celu i tam czekały na dzieci drobne upominki, a dwóch najaktywniejszych uczniów otrzymało nagrody książkowe. Pani kierowniczka podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i bardzo dobrą znajomość wierszy, a uczniowie podziękowali za wspaniałą zabawę.
Grażyna Kafel
Styczeń 2013
Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora
W dniu 22.01.2013 r. uczniowie klasy III c odwiedzili Dom Seniora. Zaprezentowali tam przedstawienie pt. "Hej kolęda, kolęda". Były też życzenia, piosenki i laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka dla Seniorów. Występ obejrzało około 40 Seniorów, którzy w podziękowaniu poczęstowali uczniów czekoladkami. Ta uroczystość była miła i przyjemna.wych A. UstrobińskaZabawa karnawałowa
Było odświętnie, niecodziennie, wesoło i kolorowo. A to wszystko dzięki temu, że 14 stycznia 2013 roku zawitały w bajecznie ustrojonej sali gimnastycznej naszej szkoły postaci z różnych krain: elfy, księżniczki, cyganeczki, wróżki, motyle, kowboje, żółwie... Przybyli radośnie bawili się w rytmach muzyki, uczestniczyli w zabawach sprawnościowych i wielu konkursach. W przerwie balu uczestnicy z apetytem częstowali się słodyczami przygotowanymi przez rodziców. Na koniec każde dziecko otrzymało wiazkę balonów, z ktorymi wróciło do domu.Lucyna Kędzior
Grudzień 2012
Akcja charytatywna „GÓRA GROSZA”
WYGRALIŚMY !!!
W grudniu 2012 roku klasa I c (wychowawczyni Edyta Cmoch) wzięła udział w corocznej akcji zbierania pieniędzy. Akcję organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, przeprowadził w naszej szkle samorząd uczniowski. Hasłem przewodnim tego przedsięwzięcia jest: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra groszy jest największa na świecie”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą dla najbardziej potrzebujących Domów Dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.
Klasa I c zebrała ponad 17 kg monet. Był to najwyższy wynik w szkole i klasa zdobyła I miejsce. Dzieci i rodzice byli bardzo uradowani z wygranej i zadeklarowali, iż w następnym roku na pewno też przyłączą się do tej zbiórki.
GRATULUJEMY !!!
wychowawczyni Edyta Cmoch
Sprawozdanie z „ JASEŁEK”
19 grudnia 2012 roku klasa I c wraz z wychowawczynią Edytą Cmoch zorganizowała występ „Jasełek” dla klas 0 – II. Na występ oprócz zaproszonych klas wraz z wychowawcami, przybyły również pani dyrektor Małgorzata Adamska-Jesiołkiewicz i pani wicedyrektor Wioletta Śnieżek. Uczniowie klasy I c zaprezentowali przedstawienie, którego celem było przybliżenie i pokazanie fragmentu historii o narodzeniu Pana Jezusa w szopce Betlejemskiej. Dzieci śpiewały również kolędy i pastorałki. Występ pomimo nieobecnych z powodu choroby dwóch aktorów udał się, a pozostali aktorzy zostali nagrodzeni przez swoich kolegów i koleżanki gromkimi brawami. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym na sali świąteczne życzenia.
Edyta Cmoch
„Jesteśmy 1 klasa”
Klasa Ia zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez gazetę codzienną „Nowiny” pt.”Jesteśmy 1 klasa” na najsympatyczniejszą klasę na Podkarpaciu. Spośród 179 klas biorących udział w plebiscycie nasza klasa zajęła pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy 1070 głosów. W czwartek 20 grudnia odwiedzili nas goście z „Nowin”. Otrzymaliśmy od nich pamiątkowe zdjęcie wraz z gratulacjami i upominki. Pani redaktor przeprowadziła z wychowawczynią Grażyną Kafel i chętnymi dziećmi wywiady. Pan fotograf wykonał wiele śmiesznych zdjęć, które dokumentowały naszą radość z powodu wygranej. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca wyjedziemy na dwudniową wycieczkę do Siedliska Janczar w Pstrągowej, w ramach zielonej szkoły. Tu czekać nas będą różne atrakcje. Otrzymaliśmy również zaproszenie na Dzień Językowy w Szkole PROMAR w Rzeszowie. Dzieci wezmą udział w dwugodzinnym kursie np. japońskiego i francuskiego.
Grażyna Kafel
Spotkanie wigilijne w klasie II d
W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy II d zasiedli wspólnie przy klasowym wigilijnym stole. Każdy przygotował coś smacznego na tę uroczystość. Rozpoczęliśmy od dzielenia się opłatkiem. Po poczęstunku był też czas na śpiewanie kilku kolęd, grę kolędy "Mizerna cicha, stajenka licha" na flażoletach, śpiewanie pastorałki "Gwiazdeczka". Wszyscy opowiadali, w jaki sposób zwykle wygląda wigilia w ich domach i jak przebiegają przygotowania do świat w ich domach. Rozstając się na kilka świątecznych dni, uświadomiliśmy sobie, że spotkamy się dopiero w nowym roku 2013.
Lucyna Kędzior
Konkurs Stroików Świątecznych rozstrzygnięty
Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu -"Stroików Świątecznych". W konkursie wzięły udział rzeszowskie szkoły i przedszkola. Jury kierując się zgodnością warunków regulaminu przyznało następujące nagrody:
I Miejsce-Beata Pasternak SP nr 10,
I Miejsce Nikola Pitera ZSP nr 7,
I Miejsce Amelia Surowiec SP nr 10,
II Miejsce Kinga Bukała SP nr 3 ,
II Miejsce Wincenty Winiarz SP nr 11 ,
II Miejsce Wiktoria Czerwonka ZSP nr 5,
III Miejsce Klaudia Bartoszek SP nr 11,
III Miejsce Oliwier Aletański ZSP nr 5,
III Miejsce Julia Stolarczyk ZSP nr 5 ,
oraz Wyróżniło następujące prace:
Agata Dusza ZSP nr 5
Zuzanna Nowicka ZSP nr 7.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Wioletta Śnieżek. Wręczenie nagród uświetniły występy oddziału „O”, klasy I a i klasy II c.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Agata Amarowicz, Grażyna Kafel
Spotkanie przy choince w klasie I a
Dnia 18 grudnia 2012 roku uczniowie klasy I a zaprosili swoich rodziców na wieczór przy choince. Z tej okazji przygotowali występ, podczas którego zaprezentowali przybyłym gościom montaż słowno-muzyczny o tematyce świątecznej. Rodzice ze wzruszeniem wsłuchali się w słowa wierszy i pastorałek, które wykonywały dla nich ich pociechy. Wychowawczyni Grażyna Kafel złożyła wszystkim dzieciom, ich rodzicom i bliskim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Wszyscy łamali się ze sobą opłatkiem. W sali czuć było zbliżające się święta – pachniały stroiki świerkowe i płonące świece. Wieczór minął bardzo przyjemnie. Czekamy teraz z niecierpliwością na nadchodzące święta i na to, żeby wreszcie zrobiło się biało.
G. Kafel
SPOTKANIE Z BAFI
3 grudnia uczniowie klasy II d mieli przyjemność gościć po raz kolejny pieska Bafi w swojej szkole. Była to następna lekcja dogoterapii poświęcona przypomnieniu zmysłów jakimi posługuje sie pies oraz dokładnemu poznaniu zmysłu dotyku psa. Dzieci poznały odpowiedzi na pytania: "Czy pies lubi się przytulać?", "Co to są wibrysy?" W zabawach tematycznych miały okazję jeszcze lepiej zaprzyjaźnić sie z Bafi.
Lucyna Kędzior
Listopad 2012
PREZENTY DLA DZIECI Z HOSPICJUM
Początkiem grudnia 2012 roku dzieci z klasy I c wraz z wych. Edytą Cmoch rozpoczęły świąteczną akcję zbierania upominków dla dzieci z podkarpackiego hospicjum w Rzeszowie. Uczniowie oraz ich rodzice obdarowali Podopiecznych hospicjum i ich rodzeństwo m.in. słodyczami, zabawkami, kosmetykami dla dzieci, książeczkami i bajkami dla najmłodszych, maskotkami, itp. Dzieci z ochotą przynosiły prezenty. Niektórzy uczniowie przeznaczali swoje kieszonkowe, aby kupić upominek dla chorych rówieśników. Była to dla naszych uczniów bardzo pouczająca lekcja dzielenia się z innymi, którą zaliczyli celująco.
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom!
Edyta Cmoch
„KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”
We wrześniu wszystkie klasy pierwsze przystąpiły do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Jest to program edukacyjnym, który ma na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W ramach tego projektu wychowawcy klas przekazali uczniom książeczki przybliżające niezbędną wiedzę o tym jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Nauczyciele podczas zajęć wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję do omawiania ze swoimi uczniami zagadnień z zakresu bezpieczeństwa. Zachęcali również rodziców do współpracy i dawania właściwych wzorców. Rodzice otrzymali broszury informacyjne z poradami oraz informacje o stronie internetowej, gdzie znajdują się elektroniczne wersje tych materiałów. Od 19 – 23 listopada uczniowie klas pierwszych wypełnili test w formie elektronicznej, w którym sprawdzali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Po zrealizowaniu tych zadań szkoła nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.
Grażyna Kafel
ANDRZEJKI W KLASIE I a
29 listopada dzieci z klasy I a, pod opieką wychowawczyni Grażyny Kafel, bawiły się podczas klasowej zabawy andrzejkowe. Wróżby i konkursy dostarczyły wszystkim powodów do śmiechów i żartów. Rodzice przygotowali poczęstunek dla swoich pociech, by jeszcze milej wspominały pierwszą klasową imprezę. Było przyjemnie i wszyscy bawili się wyśmienicie.
Grażyna Kafel
ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASIE II D
29 listopada w klasie II d było wesoło i odświetnie. Dzieci przebrały się w ciekawe stroje, a rodzice upiekli słodkie smakołyki. Zabawa rozpoczęła się od andrzejkowych wróżb. Następnie dzieci bawiły się tańcząc w kółeczku i w parach. Przepyszne placki jeszcze bardziej zachęcały do zabawy. Podczas wróżb dotyczących przyszłości było dużo śmiechu. Wszyscy wiedzieli, że to tylko wróżby na niby.
Lucyna Kędzior
WIZYTA KUCHARZA
W dniu 20 listopada klasa III c gościła na zajęciach kucharza (tatę Kacpra). Uczniowie mogli się zapoznać ze strojem kucharskim: fartuch, czapka budyniówka. Niektórzy mieli nawet okazję przymierzyć taką czapkę. Nasz gość zdradził uczniom sekrety kuchni, mówił m. in. o dekorowaniu kanapek kleksikami z sera, prawidłowym posługiwaniu się nożem w czasie krojenia, pokazywał foremki do wykrawania tartinek (małych kanapek, przygotowywanych na bankiety i przyjęcia). Część zajęć miała charakter praktyczny. Uczniowie przygotowywali smaczne i zdrowe kanapki. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zapałem zabrały się do pracy w grupach czteroosobowych. Miały za zadanie przygotować kanapki z przyniesionych składników. Wszystkie grupy wzorowo spisały się ze swoich obowiązków i otrzymały pochwałę od naszego gościa. Na końcu uczniowie ze smakiem jedli przygotowane drugie śniadanie.Albina Ustrobińska
CZY ZNAMY BAŚNIE?
12 listopada uczniowie klasy II d uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Filii nr 6 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Uczniowie podzielieni na trzy zespoły: Elfów, Czarodziei i Wróżek rywalizowali między sobą wykazując się rzetelną wiedzą o baśniach Andersena, Ch. Perraulta i braci Grimm. Solidnie współpracowali wzespole odpowiadając na pytania, układając puzzle, porządkując wydarzenia z baśni. Na zakończenie otrzymali nagrody oraz pochwałę od pani kierowniczki biblioteki za dużą wiedzę na temat twórczości wynienionych pisarzy.
Lucyna Kędzior
PRAWIDŁOWO SIĘ ODŻYWIAMY I JEMY ZDROWE KANAPKI
W klasie I c (wych. E. Cmoch) odbyła się lekcja na temat zdrowego odżywiania się. W pierwszej części lekcji nauczyciel przeprowadził z uczniami dyskuję na temat zdrowej i wartościowej żywności. Druga część zajęć to wykonanie przez dzieci pożywnych i smacznych kanapek. Głównymi ich składnikami były między innymi ciemne pieczywo, nabiał, wędliny oraz warzywa takie jak: pomidor, zielona sałata, ogórek, papryka i szczypiorek. Po przygotowaniu kanapek dzieci posprzątały swoje stanowiska pracy i z wielką przyjemnością zabrały sie do jedzenia. Kanapki były bardzo pyszne, a w sali unosił się piękny zapach.
Edyta Cmoch
EDUKACJA TEATRALNA W TEATRZE "MASKA"
Uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli 8 i 9 listopada w zajęciach teatralnych w teatrze Maska w Rzeszowie. Dowiedzieli się wielu ciekawostek o pracy aktora, przygotowaniach do spektaklu, próbach i premierach. Uczniowie klas pierwszych, na początek spotkań w teatrze, gościli w muzeum lalek. Następnie dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl pt. "Pinokio". Podążali razem z drewnianym chłopcem - Pinokiem - po wielu drogach, nie zawsze wybranych przez niego właściwie. Tęsknota za domem i ojcem nakazała chłopcu powrócić tu, gdzie zaznać może najwięcej serca i ciepła - do rodzinnego domu. Takie zakończenie spektaklu wywołało radość na twarzach małych widzów.
Lucyna Kędzior
plakat do spektaklu Pinokio w teatrze Maska
KLASA II d W "MAJSTERKOWIE"
8 listopada uczniowie klasy II d udali się do Castoramy, aby uczestniczyć w zajęciach na temat: "Odlewy gipsowe". Dzieci dowiedziały się, co to jest gips, w jaki sposób przygotować go do do wykonania odlewu. Następnie same napełniały gipsem foremki przedstawiające dinozaury i z niecierpliwością oczekiwały, aż gips przeschnie. Odlane figurki malowały farbami. Każdy wykonaną przez siebie pracę mógł zabrać do domu. Dzieci serdecznie podziękowały organizatorom - pracownikom sklepu Castorama - za ciekawe zajęcia, poczęstunek, upominki i dyplomy.
Lucyna Kędzior
DOGOTERAPIA W KLASIE II d
Klasa II d kontynuuje zajęcia z dogoterapii. Pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym były poświęcone bezpieczeństwu w kontaktach z psem, zaś na kolejnych - 5 listopada - uczniowie tworzyli na plakacie kodeks bezpiecznego zachowania. Dowiedzieli się również, jak pies spostrzega rzeczywistość. Mieli okazję poćwiczyć postawę "żółwika" - pozycję obronną podczas ataku psa. Na zajęciach spotkali się z nowym pieskiem o imieniu Deli. Deli sprawdzała, czy wszyscy poprawnie przyjmują pozycję obronną.
Lucyna Kędzior
Październik 2012
U NAS FIZYKA OD KLASY I
W naszej szkole zorganizowane został‚y w dniach od 23 do 26 października zajęcia dla dzieci klas I-III pt.: "Fizyka dla smyka". Mają one na celu rozbudzenie w młodych ludziach pasji do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Prowadzone są przez pracowników Akademii Nauki w Rzeszowie. Podczas warsztatów dzieci odkrywały tajemnice magnetyzmu. Same znajdowały odpowiedzi na następujące pytania: Co to jest magnes ? Co jest największym magnesem na Ziemi ? Co to jest kompas? Dlaczego niektóre przedmioty lewitują ? Takie zajęcia, a właściwie warsztaty, to ciekawa forma zdobywania wiedzy z dziedziny fizyki już od początku edukacji. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejąą wizytę Akademii Nauki w naszej szkole.
Lucyna Kędzior
„JESTEŚMY UCZNIAMI”
Dnia 18 października 2012 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Uczniowie z klas pierwszych wraz z wychowawczyniami p. G. Kafel, p. E. Blok i p. E. Cmoch przygotowali część artystyczną. Na wstępie dzieci zatańczyły poloneza, a później zaprezentowały krótką inscenizację. Następnie pani dyrektor Małgorzata Adamska-Jesiołkiewicz, według tradycji, pasowała na ucznia każde dziecko z klas I a ,I b, I c i wraz z panią wicedyrektor Wiolettą Śnieżek wręczyła uczniom prezenty. Dalsza część uroczystości odbyła się w salach lekcyjnych, gdzie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek wykonane przez dzieci z naszej świetlicy. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców poszczególnych klas.
Edyta Cmoch
WIZYTA PANI FRYZJERKI
Dzisiaj tj. 8 października znów mamy inny pomysł na zawód, jaki będziemy wykonywali w przyszłości. A to za przyczyną wizyty w naszej klasie II d fryzjerki - pani EWY KŁOK, mamy naszego kolegi Kuby. Pani Ewa pokazała jakich narzędzi używa w swojej pracy, czyli różnego rodzaju grzebieni, szczotek, nożyczek. Zaprezentowała też urządzenia elektryczne potrzebne w salonie fryzjerskim: lokówkę, suszarkę, prostownicę, maszynkę do golenia. Poznaliśmy też kosmetyki używane przez fryzjerów. Wszyscy byliśmy dumni z naszego wyglądu po wizycie pani Ewy, gdyż dziewczynki miały zakręcone loki, chłopcy ułożone włosy z pomocą żelu, inni wyprostowane grzywki za pomocą prostownicy. Potem ukradkiem zerklaliśmy w klasowe lusterko, by sprawdzić czy nadal wyglądamy pięknie.
Lucyna Kędzior
Wychowawca klasy II D p. Lucyna Kędzior oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania pani Ewie Kłok za wizytę w klasie i wyczerpujące informacje o swojej pracy.
DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE I c
Dnia 1 października 2012 roku odbyła się klasowa uroczystość z okazji „ Dnia Chłopaka”. Wraz z rodzicami i wychowawczynią Edytą Cmoch dziewczynki przygotowały dla chłopców upominki. Najpierw zaśpiewały tradycyjne „Sto lat”, a później wręczyły chłopcom prezenty i złożyły życzenia. Chłopcy byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni, z wdzięcznościąm częstowali dziewczynki cukierkami. Dalszy ciąg uroczystościi upłynął w miłej atmosferze gier i zabaw, które zaproponowała wychowawczyni.
Edyta Cmoch
Wrzesień 2012
RADOSNE PRZEŻYWANIE...
W ubiegły piątek - 28 września br - uczniowie klasy III a wesoło bawili się w kręgielni "Galaktyka". Rywalizacja sportowa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Mimo, że wyjście zorganizowane było z okazji Dnia Chłopaka, to także dziewczynki bawiły się tu świetnie. Zawody odbywały się pod czujnym okiem rodziców i wychowawcy.
Maria Walas
POZNAJEMY CIEKAWY ZAWÓD
28 września w klasie II d gościła mama uczennicy z tej klasy Amelki - pani MAŁGORZATA PAZDAN. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca protetyka dentystycznego. Mama Amelki przywiozła ze sobą przyrządy, których używa w codziennej pracy oraz substancje, z których wykonuje sztuczne zęby. Uczniowie sami próbowali wykonywać fragmenty protezy zębowej i stwierdzili, że w pracy tej potrzebna jest wielka zręczność, dokładność i dużo, dużo cierpliwości. Przyjazd pani Małgorzaty stał się też okazją do odwiedzin w klasie jeszcze jednego gościa. Była to ulubienica mamy i Amelki - czarna świnka. Amelka opowiedziała nam, jak opiekuje się na co dzień swoim zwierzatkiem.
Lucyna Kędzior
Wychowawca klasy II D p. Lucyna Kędzior oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania pani Małgorzacie Pazdan za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci.
BĘDZIEMY SIATKARZAMI
19 września 2012 r. w ramach realizacji tematyki: „Poznajemy zawody naszych rodziców” gościł w klasie II D zawodowy siatkarz ASSECO RESOVII pan TOMASZ JÓZEFACKI – tata Zuzi - uczennicy z tej klasy. Wizyta była niespodzianką dla uczniów, w związku z tym wywołała wiele emocji i duże zaciekawienie. Zawodnik rzeszowskiego klubu Resovia – obecnego mistrza Polski w siatkówce - opowiadał o wielkiej dyscyplinie jaką musi cechować się sportowiec. Dyscyplina dotyczy nie tylko codziennych treningów, ale właściwego odżywiania się i organizacji zajęć. Pan Tomasz opowiadał o swoich sukcesach sportowych, długiej, bo już szesnastoletniej przygodzie z siatkówką. Objaśnił zasady gry i rolę poszczególnych zawodników na boisku. Dzieci zadawały wiele pytań, obejrzały sportowe trofea pana Tomasza, otrzymały na pamiątkę koszulkę sportową siatkarza z dedykacją oraz każdy poprosił o autograf. Na koniec wszyscy zapragnęli zrobić sobie wspólne zdjęcie. Niejeden z uczniów postanowił zostać w przyszłości sportowcem.
Wychowawca klasy II D p. Lucyna Kędzior oraz wszyscy uczniowie składają serdeczne podziękowania panu Tomaszowi Józefackiemu za wspaniałą, niecodzienną lekcję i życzą dalszych sukcesów sportowych.
Lucyna Kędzior
BEZPIECZNIE DO SZKOŁY
14 września panie Agata Amarowicz i Grażyna Kafel zorganizowały, jak co roku, spotkanie dzieci z klas młodszych z funkcjonariuszami policji. Uczniowie wysłuchali porad i wskazówek na temat bezpiecznego zachowywania się w czasie drogi do i ze szkoły, właściwego zachowywania się podczas zabaw w domu, na podwórku, w czasie nieobecności dorosłych w domu. Policjanci uczulili dzieci na konieczność stosowania zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych spotykanych w bloku, na podwórku cy ulicy. Dzieci interesowały się tymi zagadnieniami i zadawały wiele pytań związanych z bezpieczeństwem swoim i innych.
Agata Amarowicz i Grażyna Kafel
MAJSTERKOWO
13 września 2012 uczniowie klasy III c brali udział w warsztatach Majsterkowo, które odbyły się w Castoramie. Dzieci pod okiem pracowników Castoramy oraz wychowawczyni p. A. Ustrobińskiej sadziły wrzosy, a następnie ozdabiały doniczki z kwiatami. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu wrażeń i ciekawych inspiracji plastycznych. Wykonane prace uczniowie mogli zabrać do domu.
Albina Ustrobińska