- Kronika 2024/2025
- Klasy I - III 2024/2025
- Klasy IV - VIII 2024/2025
- Kronika 2023/2024
- Klasy I - III 2023/2024
- Klasy IV - VIII 2023/2024
- Archiwum - Kronika 2022/2023
- Archiwum - Klasy I - III 2022/2023
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2022/2023
- Archiwum - Kronika 2021/2022
- Archiwum - klasy I - III
- Archiwum - klasy IV - VIII
- Archiwum - Kronika 2020/2021
- Archiwum - klasy I - III 2020/2021
- Archiwum - klasy IV - VIII 2020/2021
- Archiwum - Kronika 2019/2020
- Archiwum - Klasy I - III 2019/2020
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2019/2020
- Archiwum - Kronika 2018/2019
- Archiwum - Klasy I-III 2018/2019
- Archiwum Klasy IV-VIII 2018/2019
- Archiwum Kronika 2017/2018
- Archiwum Klasy I-III 2017/2018
- Archiwum - Klasy IV - VII 2017/2018
- Archiwum - Kronika 2016/17
- Archiwum - KLASY I - III 2016/2017
- Archiwum - KLASY IV - VI 2016/2017
- Archiwum Kronika 2015/16
- Archiwum Klasy I - III 2015/2016
- Archiwum Klasy IV - VI 2015/16
- Archiwum Kronika 2014/15
- Archiwum klasy I - III 2014/2015
- Archiwum kl. IV - VI 2014/15
- Archiwum Wydarzenia 2013/14
- Archiwum kl. I - III 2013/2014
- Archiwum kl. IV - VI 2013/14
- Archiwum Rok szk.2012-2013
- Archiwum kl. I - III 2012/13
- Archiwum kl. IV - VI 2012/13
- Archiwum Rok szkolny 2011-12
- Archiwum kl. I - III 2011/12
- Archiwum kl. IV - VI 2011/12
Archiwum Klasy IV - VI 2015/16
Rok szkolny 2015/2016 w klasach IV - VI
SP 23
Konferencja finaława projektu dla Szkół i Centrów Edukacji Ekologicznej Stowarzyszenia EKOSKOP
W dniu 22 czerwca 2016r. szkolni koordynatorzy projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” wzięli udział w finałowej konferencji podsumowującej trzyletnie działania Stowarzyszenia EKOSKOP. Celem projektu było przybliżenie uczestnikom problemu zanikania gatunków polskiej flory i fauny, pokazanie piękna i fascynującego świata przyrody oraz pobudzenie lokalnych społeczności do działań na rzecz ochrony bioróżnorodności.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, gdzie teoria i praktyka ściśle się ze sobą łączyły. Skuteczna edukacja ekologiczna musi być prowadzona poprzez własne doświadczanie środowiska, badania i odkrycia każdego ucznia. Najlepiej na łonie natury, poznając przyrodę przy pomocy naszych zmysłów.
Na konferencji wręczono nagrody dla szkół, dyplomy dla nauczycieli i wylosowano nagrodę specjalną dla ucznia, który w „paszporcie” miał pieczątki potwierdzające udział we wszystkich działaniach projektu. Spotkanie zakończono miłymi rozmowami przy wegetariańskim posiłku.
Z nadzieją czekamy na dalsze inicjatywy i konkretne działania Stowarzyszenia w których zajęcia przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Powiększą również wiedzę i umiejętności praktyczne wychowanków i nauczycieli, a także podniosą jakość i skuteczność edukacji uczniów naszej szkoły.
Urszula Burtan
Klasa Vd w Parku Trampolin
20 czerwca klasa Vd pod opieką p.wychowawczyni udała się do Parku Trampolin "Happy Jump". Świętowaliśmy spóźniony Dzień Dziecka. Akrobacje, skoki, skoczki, salta i inne zabawy na trampolinach wszystkim bardzo się podobały. Udało się nam wygrać 4 darmowe bilety wejściowe - więc z rodzicami jeszcze tu wrócimy.
Aneta Rylska-Juruś
Piknik klasy Vd
W czerwcu klasa Vd została zaproszona przez rodziców naszego kolegi Bartka na pikink klasowy. Piekliśmy kiełbaski na ognisku, niektórzy jeździli na kucyku, głaskali kozy i czarnego kotka, inni odpoczywali i rozamwiali ze sobą. Mama Bartka z pomocą mamy Kamila przygotowały dla nas owoce i pyszny placek truskawkowy. Na kucyku oprowadzał nas tato Bartosza. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, było to bardzo miło spędzone przedpołudnie, a drobny deszcz nie popsuł naszej zabawy.
Aneta Rylska-Juruś
Klasa IV a w Zatorlandzie
17 czerwca 2016 roku klasa IVa pod opieką wychowawczyni i Pana Adama Domaradzkiego odwiedziła Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze. Uczniowie zwiedzili Park Dinozaurów, Park Owadów, Park Bajek, Park Mitologiczny. Ponadto obejrzeli film 5D, jeździli na sztucznym lodowisku, korzystali z atrakcji wesołego miasteczka. Wspaniałej zabawie sprzyjała piękna pogoda i wesoły nastrój uczestników wycieczki.
Dzieci pełne wrażeń wróciły z tej ciekawej wyprawy.
Magdalena Stępniak
Wycieczka do Parku Miniatur klasy Va i Vc.
W dniu 14 czerwca 2016r, uczniowie klasy V a i V c wraz z paniami M. Bębenek, U. Burtan i K. Nizioł udali się w podróż do „Świata Marzeń”, czyli Parku Miniatur, znajdującego w beskidzkiej miejscowości Inwałd.
Było to niezwykłe wydarzenie. Dzieci, wraz z przewodnikiem wyruszyły w podróż dookoła świata, podziwiając modele architektoniczne słynnych budowli odtworzonych najczęściej w skali 1:25.
W ciągu kilku chwil uczniowie zobaczyli wiele najpiękniejszych zabytków architektury, rozmieszczonych po najodleglejszych zakątkach świata. W Inwałdzie można podziwiać ponad 50 modeli.
Idąc pomysłowo zaprojektowanymi alejkami, które prowadziły do kolejnych państw i cennych zabytków, uczniowie podziwiali między innymi: Akropol, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinksa czy Biały Dom.
Na kolejnych etapach tej niezwykłej przygody najmłodsi spotkali również ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego, następnie zwiedzali Zamek i Warownię, gdzie zapoznali się z licznymi eksponatami, które przybliżyły im czasy średniowiecza. Wzięli także udział w wielu pokazach i warsztatach rzemieślniczych: u powroźnika, garncarza, tkacza.
Na terenie Parku znajduje się również wiele atrakcji lunaparkowych - Zielony Labirynt, Auto Scooter, Koło Młyńskie, Pirat, Kino 5D oraz Symulator, z których można korzystać bez ograniczenia.
Park Miniatur pełen jest zachwycającej architektury ogrodowej i bajecznych kompozycji kwiatowych. Na terenie Parku znajduje się też Mini ZOO, dokąd uczestnicy wycieczki przejechali specjalną Ciuchcią.
Przejażdżka ta sprawiła naszym uczniom ogromną radość. Dzieci zobaczyły wiele znanych i mniej znanych zwierząt, które można było pogłaskać i osobiście nakarmić. Ta różnorodność świata zwierząt sprawiła, że w Mini Zoo nie sposób było się nudzić.
Czas mijał szybko, nie brakowało dobrej zabawy, humoru oraz wielu wspaniałych atrakcji. Pogoda sprzyjała, a nastroje dopisywały. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliła pogłębić uczniom wiedzę z różnych dziedzin.
Urszula Burtan, Małgorzata Bębenek
Klasa IV a zwiedza Podziemną Trasę Turystyczną
1 czerwca klasa IVa pod opieką wychowawczyni oraz mamy ucznia, pani Małgorzaty Sidorko zwiedziła Podziemną Trasę Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice" w Rzeszowie – połączony w trasę turystyczną zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się, pod staromiejskim Rynkiem. Wejście do podziemi znajduje się przy rzeszowskim Ratuszu, natomiast wyjście - przy Rynku.
Trasa składa się z 40 połączonych ze sobą pomieszczeń, położonych na trzech kondygnacjach, na głębokości od 0,5 do 10 metrów pod powierzchnią Rynku. Uczniowie obejrzeli lochy tatarskie, Piwnicę Bławatników, ekspozycję broni palnej, zbroje, ceramikę i przedmioty codziennego użytku.
Bardzo podobała nam się ta ciekawa lekcja historii naszego miasta.
Magdalena Stępniak
Wyspy Robinsona w kl. VI a
Każdy może mieć swoją wyspę – udowadniają uczniowie klasy VI a, którzy pod koniec omawiania lektury „Robinson Kruzoe” wykonali w grupach na języku polskim makiety wyspy Robinsona. Wszyscy pracowali aktywnie i cieszyli się z efektów.
Joanna Marut
Zagrajmy w "Przygody Pinokia"!
Klasa IV b znów udowodniła, że potrafi bawić się lekturą. Tym razem podczas omawiania książki C. Collodiego „Pinokio” na języku polskim powstały gry planszowe na podstawie przygód drewnianego pajacyka. Na zakończenie lekcji wszyscy zagrali w swoje „planszówki”. Emocjom i zabawie nie było końca.
Joanna Marut
Klasy IVb i IVc w Zatorlandzie
23 oraz 24 maja klasy IV b oraz IV c wraz z wychowawczyniami odwiedziły Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze. Korzystając z pięknej pogody, uczestnicy wycieczki odwiedzili Park Owadów i Park Dinozaurów, płynęli statkiem po jeziorze, oglądając postacie z mitologii oraz świetnie się bawili w Parku Bajek i Wodnych Stworzeń. Dodatkowymi atrakcjami były zabawy w wodnym wesołym miasteczku, sztuczne lodowisko oraz seanse w kinach 5D i 365 stopni. Wszyscy przekonali się, że Zatorland to miejsce pełne wspaniałych atrakcji i obiecali sobie, że jeszcze tu powrócą.
Joanna Marut, Ewa Czado - Puchała
Wycieczka ekologiczna klasy IVa
W tym roku klasa IVa pod opieką wychowawczyni, Pani Magdaleny Stępniak, Pani Anety Gil oraz mamy kolegi, Pani Małgorzaty Sidorko, świętowała Dzień Dziecka biorąc udział w wycieczce ekologicznej, zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem EKOSKOP w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności”. Odbyliśmy rejs katamaranem po Wisłoku, w czasie którego obserwowaliśmy roślinność i ptactwo wodne. Następnie udaliśmy się do Parku Pałacowego w Łańcucie, gdzie Pan Mirosław Ruszała z Ekoskopu opowiadał nam o rzadkich i niezwykłych roślinach. Na zakończenie tej plenerowej lekcji przyrody udaliśmy się na lody. Dzieci pełne wrażeń i w dobrych humorach wróciły z wycieczki.
Magdalena Stępniak
Dzień Dziecka w klasie V c
Z okazji Dnia Dziecka udaliśmy się z naszą wychowawczynią p. Małgorzatą Bębenek i p. Agnieszką Wesołowską-Majcher (mamą Klary) na zajęcia Robotyki do Politechniki Rzeszowskiej. Najpierw był krótki wykład nt. robotów, ich konsrtuowaniu, programowaniu, a potem sami tworzyliśmy własne prace. Pomagali nam Panowie informatycy, programiści - głównie przy programowaniu naszych robotów. Pracowaliśmy w grupach i pomysłów było wiele, lecz musieliśmy zdecydować się na jeden projekt. Nie mogliśmy się doczekać końca pracy, a efekt był wspaniały. Wszystkie nasze roboty poruszały się, kręciły a nawet wydawały dźwięki. Wspólny pokaz był nagrodą za nasze starania.
Na zakończenie zajęć każdy otrzymał niespodziankę (figurkę) do złożenia w domu.
Trochę zmęczeni, ale zadowoleni z ciekawych zajęć udaliśmy się na poczęstunek i lody do McDonalds. Następnie przeszliśmy do parku na Bulwarach, pobawiliśmy się i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Wycieczka była bardzo udana i napewno wiele się również nauczyliśmy.
Małgorzata Bębenek
Klasa V a na wystawie kolcków lego
W dniu dziecka uczniowie klasy V a wraz z wychowawczynią udali się na niezwykłą i niecodzienną wystawę stworzoną z kilku milionów klocków lego. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Na wystawie zaprezentowano wiele znanych budowli oraz fun park, w którym dzieci mogły faktycznie pobawić się klockami. Do ich dyspozycji było również kino edukacyjne. Gwoździem programu był super model – rekonstrukcja Boeinga, należącego do prezydenta USA. Został wybudowany w skali 1:7 i składa się z 1 miliona klocków. Inną ważną budowlą, również chętnie oglądaną przez młodzież, była figura Roberta Lewandowskiego wykonana w skali 1:1. Po obejrzeniu wystawy wszyscy pełni wrażeń udali się na lody, które w dniu dziecka smakowały wyjątkowo – dołączono do nich bowiem życzenia. Był też czas na zabawę na świeżym powietrzu.
Urszula Burtan
Zajęcia z edukacji ekonomicznej w klasie 6a.
W ramach współpracy z VII Gimnazjum w Rzeszowie ,już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zajęcia z udziałem nauczycieli i uczniów tejże szkoły. Tym razem lekcja odbyła się w 6a i dotyczyła edukacji ekonomicznej związanej z historią i znaczeniem pieniędzy ,pt. ”Polski złoty”. Przedsięwzięcie obejmowało innowację pedagogiczną „Zostać kreatywnym i przedsiębiorczym” , a więc jak najbardziej na czasie .
Małgorzata Merklinger
Klasa V a na interaktywnej wystawie na Uniwersytecie Rzeszowskim
W dniu 23 maja uczniowie z klasy V a odwiedzili wystawę „Eksploratorium” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pozwoliła ona z bliska obserwować zjawiska naukowe, przybliżyła naukę i pokazała, że badania nie są związane jedynie ze sterylnymi laboratoriami i bibliotekami. Każdy uczestnik mógł „dotknąć” nauki, przeprowadzić eksperyment samodzielnie i sprawdzić teorię w praktyce. Wszystkie eksponaty wymagały aktywności odwiedzających. Wiele z nich to prawdziwe zagadki wymagające logicznego myślenia i wyobraźni, a niektóre także podstawowej wiedzy o otaczającym nas świecie. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach na poszczególnych stanowiskach, a pomagali im dedykowani opiekunowie. Z pewnością chętnie powtórzą taką innowacyjną lekcję przyrody.
Urszula Burtan
Warsztaty ekologiczne w klasie IVc i Vc
W dniu 18 maja 2016 roku odbyły się w klasach IVc i Vc warsztaty ekologiczne w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności”, realizowane przez Stowarzyszenie EKOSKOP. Zajęcia prowadził Pan dr Maciej Kunysz, wspierany przez wolontariuszy: Meri z Armenii, Marinę z Hiszpanii, Jeisy`ego z Francji. Uczniowie poznawali różnorodność ekologiczną otaczającego nas świata, zagrożenia dla przyrody. Atrakcyjność zajęć, które odbywały się w języku polskim i angielskim podnosiły samodzielne obserwacje mikroskopowe, prowadzone przez uczniów.
Bardzo podobała nam się ta ciekawa i nietypowa lekcja przyrody.
Magdalena Stępniak
Pierwsze prawo jazdy
Uczniowie naszej szkoły mają za sobą egzamin na swoje pierwsze prawo jazdy, czyli kartę rowerową. By bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach, musieli opanować niezbędną do tego wiedzę, a następnie zdać egzamin praktyczny. Ci, którzy nie przystąpili jeszcze do egzaminu, mają czas do końca roku szkolnego.
Monika Jaracz
Klasa Vd na wycieczce w Pieninach
Klasa Vd z p. wychowawczynią Anetą Rylską-Juruś i nauczycielką matematyki, p. Ewą Czado-Puchałą wjechała w dniach 11 - 13 maja br. na wycieczkę w Pieniny wraz z kl. II f. Pierwszym punktem wyprawy były warsztaty artystyczne w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Uczniowie wykonali piękne serca, które podarują z okazji Dnia Mamy. Praca wymagała wiele wysiłku, ale każdy ukończył swoje dzieło. Następnie zwiedziliśmy zamek w Niedzicy, najbardziej podobała się wszystkim legenda o Brunhildzie.
Na drugi dzień w promieniach porannego słońca spacerowaliśmy Wąwozem Homole, a popołudniu wypoczywaliśmy na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Bardzo szybko i przyjemnie płynął nam czas.
A trzeciego dnia jeszcze tylko spacer po uzdrowisku Szczawnica, degustacja góralskich serów oraz zakup pamiątek i drobnych upominków dla najbliższych.
Na zakończenie rozstrzygnięty został również konkurs na najczystszy pokój. Wszyscy dostali nagrody, bo każdy pięknie sprzątał w swoim pokoju. Pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia, uśmiechnięci i radośni wróciliśmy wieczorem do Rzeszowa.
Aneta Rylska-Juruś
Konkurs Pięknego Czytania w kl. IV b
Pod koniec kwietnia obchodzono Międzynarodowy dzień Książki. W związku z tym w klasie IV b odbył się klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Wszyscy uczniowie pięknie interpretowali fragmenty wybranych przez siebie książek. Ostatecznie Mistrzem Pięknego Czytania w klasie IV b został Tobiasz Włodyka – Szcząchor, a tytuły Wicemistrza otrzymały: Gabriela Chłodzińska i Klaudia Południak. Laureaci konkursu otrzymali od wychowawczyni pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Na koniec wszyscy uczniowie pozowali do wspólnej fotografii wraz ze swoimi ulubionymi książkami.
Jednocześnie swój dyplom i nagrodę zaprezentowała Alicja Sowa, która zdobyła II miejsce w Szkolnym Konkursie na Najlepszego Czytelnika Biblioteki Szkolnej.
Laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku!
Joanna Marut
Tajemniczy ogród kl. Va
Klasa V a to zespół pomysłowych i kreatywnych uczniów. Udowodnili to podczas lekcji, na których wraz z nauczycielką j. polskiego omawiali książkę „Tajemniczy ogród”. Pod koniec cyklu z lekturą wykonali w grupach prace plastyczne przedstawiające ich wizję tajemniczego ogrodu. Użyli różnorodnych materiałów i pracowali wieloma technikami. W efekcie powstała piękna wystawa prezentująca wytwory ich wyobraźni, zdolności i niecodziennego spojrzenia na świat. Można ją obejrzeć w głównym holu szkoły.
Klasa V a zaprasza do tajemniczego ogrodu!
Joanna Marut
Klasa IVa na Uniwersytecie Rzeszowskim
11 maja 2016 roku klasa IV a pod opieką wychowawczyni odwiedziła Wystawę Interaktywną „Eksploratorium” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i sprawdzania teorii w praktyce
z dziedziny matematyki, biologii, fizyki. Rozwiązywali zagadki logiczne i używali własnej wyobraźni w celu lepszego poznania otaczającego nas świata.Ta ciekawa lekcja przyrody na długo zostanie w naszej pamięci, gdyż sprzyjała rozwojowi samoaktywności i obserwacji.
Magdalena Stępniak
Klasa V a na przedstawieniu muzycznym w Filharminii Podkarpackiej
W dniu 27 kwietnia 2016r. uczniowie klasy V a wraz z wychowawczynią obejrzeli widowisko baletowe pt. Dr Oj-Boli. Zostało ono zaprezentowane z okazji jubileuszu 25-lecia Studia Baletowego Laili Arifuliny w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.
Jest to bajka muzyczna, opowiadająca o mieszkającym w nadmorskim miasteczku doktorze Oj-Boli – przyjacielu wszystkich zwierząt, który leczy w swoim gabinecie różne chore zwierzątka. Jak w każdej bajce, wszystkie przygody zwierzątek zakończyły się dobrze.
Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli to barwne i pełne pozytywnej energii przedstawienie, w którym wystąpili ich rówieśnicy. Bardzo podobała im się ta forma sztuki. Po przedstawieniu był jeszcze czas na relaks – gry i zabawy na świeżym powietrzu na rzeszowskich bulwarach.
Urszula Burtan
Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej kl. V c
21 kwietnia 2016r. byliśmy z naszą klasą V c w klinice Primadent, w której pracuje mama jednej z naszych koleżanek p. Wioletta Kwiatkowska. Najpierw pan ratownik Łukasz przedstawił nam prezentację o pierwszej pomocy przedmedycznej, a potem sami z pomocą mamy Oliwii ćwiczyliśmy sposoby jej udzielania. Staraliśmy się i nawet dobrze nam wyszło, bo wiemy że jest to ważne. Po drobnym poczęstunku poszliśmy zwiedzać budynek kliniki. Pani stomatolog zaprosiła nas do wspaniałego gabinetu i mogliśmy skorzystać z fachowych porad stomatologicznych. Otrzymaliśmy upominki w formie szczoteczek i past do zębów. Klinika nam się bardzo podobała, ponieważ jest duża, nowoczesna i ładnie urządzona. Ma 11 gabinetów i przestronne poczekalnie.
Po wizycie w klinice, spacerkiem w promykach słońca udaliśmy się z wychowawczynią p. Małgorzatą Bębenek do Mcdonalda.
Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki, ponieważ miło spędziliśmy czas i dużo dowiedzieliśmy się o metodach leczenia zębów, profilaktyce i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Podziękowania należą się panu łukaszowi – ratownikowi i pani W. Kwiatkowskiej, która wszystko dla naszej klasy przygotowała w klinice Primadent.
Marysia Mikołajewska i Alicja Łątka - uczennice kl. V c
Klasa Vd na wycieczce w Łańcucie
W dniu 26 kwietnia klasa Vd udała się z p. Wiesławą Ślusarz – nauczycielką języka angielskiego i z p. wychowawczynią na wycieczkę do Łańcuta. Pierwszym punktem programu były zajęcia edukacyjne w Powiatowej Straży Pożarnej, na które zaprosił nas tata Bartka – ucznia naszej klasy, który jest strażakiem. Okazało się, że wiedza klasy Vd w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest obszerna. Szczególnie ważne było dla nas szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził właśnie tata Bartka.
Następnie zwiedziliśmy Zamek i spacerowaliśmy po parku. Na zakończenie krótkie odwiedziny w cukierni i trzeba było wracać do Rzeszowa. Ale ten czas szybko nam upłynął.
Aneta Rylska-Juruś
Warsztaty Ekologiczne w klasie IV a i V c
13 kwietnia 2016 roku odbyły się warsztaty ekologiczne w klasie IV a i V c, przeprowadzone przez panią Aleksandrę Ciosek ze Stowarzyszenia „EKOSKOP”. Były one realizowane w ramach projektu Alarm dla Bioróżnorodności Podkarpacia, a ich tematem były „Ptaki Podkarpacia”.
Uczniowie poznawali ptaki żyjące w naszym sąsiedztwie, ich zwyczaje i głosy, które wydają. Dzieci chętnie uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, poznawały faunę swojego regionu oraz uczyły się szacunku do świata istot żywych.
Magdalena Stępniak
więcej zdjęć <<
Klasa IV b w Łańcucie
Dnia 14 kwietnia klasa IV b wraz z opiekunkami: p. Joanna Marut i p.Ewą Czado – Puchałą wybrała się do Łańcuta na lekcję w sali edukacyjnej Państwowej Straży Pożarnej „Ognik”. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda na co dzień praca strażaków. Poznali też zasady udzielania pierwszej pomocy i nauczyli się, jak postępować w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i i życiu. Panowie strażacy pokazali uczniom wozy strażackie i ich wyposażenie, zademonstrowali, jak zachowują się podczas alarmu. Później klasa udała się na spacer do Parku Zamkowego i odwiedziła Storczykarnię.
To była pouczająca i jednocześnie przyjemna wycieczka.
Joanna Marut
Klas IV b i IV c w teatrze
Dnia 17 marca uczniowie klas IV b i IV c wraz z wychowawczyniami udali się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc” Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli interesujący spektakl ze wspaniałą scenografią i świetnymi kreacjami aktorskimi. Z uśmiechem śledzili przezabawne i wzruszające przygody Jacka i Placka. Uczniów zachwycił też piękny gmach teatru, który odwiedzili po raz pierwszy, ale obiecali, że na pewno nie ostatni.
Joanna Marut
Pan Kleks w IV b
Uczniowie klasy IV b bardzo chętnie przeczytali i omawiali książkę Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”. Podczas jednej z lekcji języka polskiego wykonali piękne okładki do tej lektury. Pojawił się na nich tytułowy nauczyciel niezwykłej akademii oraz inni bohaterowie książki. Prace wykonano w różnych technikach, z niezwykłą starannością.
Joanna Marut
Klasa IV b pisze baśnie
Lekcje języka polskiego w kl. IV b dotyczące baśni to nie tylko słuchanie, czytanie i omawianie tych utworów. Podczas zajęć uczniowie tworzą też własne baśnie, które w domu opracowują, ozdabiają pięknymi ilustracjami i okładkami. Później następuje prezentacja wykonanych dzieł, czytanie ich fragmentów a także, co najciekawsze, wypożyczanie własnych utworów kolegom i koleżankom. Wszyscy uczniowie okazali się twórczymi pisarzami i swoimi pięknymi pracami chętnie dzielili się z rówieśnikami.
Joanna Marut
Klasa V a w Łańcucie
Sala edukacyjna „Ognik”
W dniu 6 kwietnia 2016r. uczniowie klasy V a odwiedzili salę edukacyjną „Ognik” PSP w Łańcucie. Mieli w tym miejscu okazję zapoznać się ze sprzętem strażackim, oraz działaniem różnych instalacji przeciwpożarowych, m.in. gaśnic, hydrantów i czujników tlenku węgla.
Dzieci dowiedziały się również, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, na przykład przy wychodzeniu z zadymionych pomieszczeń. Młodym ludziom przybliżono też aspekty służby strażaka i wytłumaczono, jak zabezpieczyć swój dom.
Pokazano również, jak można pomóc rodzicom i opiekunom w przypadku powstałego zagrożenia, powiadomić służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy.
Muzeum Zamek
Kolejnym punktem na trasie wycieczki był łańcucki zamek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały Pani przewodnik, która pokrótce opowiedziała historię zamku. Z zaciekawieniem oglądały wspaniałe komnaty i eksponaty tej zabytkowej rezydencji rodu Lubomirskich.
Oranżeria
To miejsce do którego z chęcią wszyscy się udali. Kontakt z żywą przyrodą – pięknymi roślinami i zwierzętami – wprawił uczniów w dobry nastrój. Podczas wycieczki spacerowaliśmy też pięknymi parkowymi alejami, czemu sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Zadowoleni, lecz nieco zmęczeni, wróciliśmy do szkoły.
Urszula Burtan, Anna Giermata
Wyprawa klasy V d do mini ZOO
W dniu 1 kwietnia 2016r.uczniowie klasy V d uczestniczyli w projekcie „Zielona Godzina”, realizowanym przez sklep budowlany Majster, gdzie obejrzeli wiele gatunków zwierząt, a dedykowany uczniom przewodnik, Pan Mateusz opowiadał o ich naturalnym środowisku i upodobaniach. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska i pogłaskać niektóre, również egzotyczne, zwierzęta.
Urszula Burtan
Warsztaty kulinarne klasy 6a oraz lekcja historii w terenie.
23 marca 2016 roku klasa 6a wraz z wychowawczynią udała się na warsztaty z pizzą do Per Tutti - rzeszowskiej pizzerii. Była to najsmaczniejsza wycieczka, świetna zabawa, oraz satysfakcja ze zjedzenia własnoręcznie przygotowanej przez siebie pizzy. Byliśmy również w Parku przy ulicy Pułaskiego, gdzie pod pomnikiem Władysława Sikorskiego odbyła się lekcja historii o czasach młodości Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i premiera Rządu na Uchodźstwie podczas II wojny światowej.
Małgorzata Merklinger
Warsztaty w klasach V a i V d pt. "Jeż swój zwierz"
W dniu 18 marca 2016r. uczniowie klasy V A I V D wzięli udział w warsztatach realizowanych przez Stowarzyszenie „EKOSKOP”. Spotkanie odbyło się w ramach podkarpackiej edycji kampanii „Jeż swój zwierz”, autorstwa Stowarzyszenia Agro-Group z Białegostoku. Stowarzyszenie znane jest w Polsce z działań na rzecz ochrony przyrody.
Warsztaty poprowadził Pan dr Maciej Kunysz. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Dodatkowo, mieli możliwość ćwiczenia języka angielskiego w bezpośrednim kontakcie za sprawą wolontariuszy z Armenii - Meri i Hiszpanii - Pancho, którzy krótko opowiedzieli o swoich krajach.
Dr Maciej wiele uwagi poświęcił jeżom, którym można pomagać na różne sposoby. Wymienił między innymi tworzenie bezpiecznych kryjówek czy rozmieszczanie specjalnych domków, w których jeże mogą spać. Opowiedział również o ich życiu, zagrożeniach i metodach ochrony. Uczniowie chętnie pracowali z mikroskopami, gdzie oglądali różne owady, zwłaszcza chrząszcze, które dla jeży są smakołykiem.
Urszula Burtan
więcej zdjęć
Klasa Va w Filharmonii Podkarpackiej
W dniu 21 marca 2016r. uczniowie klasy V a obejrzeli w Filharmonii Podkarpackiej pokazy taneczne sekcji rytmicznej Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.
Pokazy odbyły się przy wtórze muzyki filmowej i klasycznej we współczesnych aranżacjach. Wszystkim widzom bardzo się podobało. Uczniowie mieli też okazję pokrótce dowiedzieć się co to jest rytmika.
W holu filharmonii z zaciekawieniem obejrzeli wystawę obrazów pt. "Bliźniemu swemu...2016".
Urszula Burtan
Klasa Vd w Bibliotece Wojewódzkiej
Klasa Vd wraz z p. wychowawczynią odwiedziła w dniu 17 marca Bibliotekę Wojewódzką przy ul. Słowackiego w Rzeszowie. Na zajęciach warsztatowych dowiedzieliśmy się, dlaczego warto czytać. Zobaczyliśmy, jak pracuje nasz mózg podczas oglądania telewizji, grania na komputerze, a jak podczas czytania książki. Następnie zapoznaliśmy się z księgozbiorem, który jest uporządkowany w katalogu internetowym, a każda pozycja książkowa ma swoje ściśle określone miejsce na półce. Pani bibliotekarka przedstawiła nam kilkanaście bardzo interesujących tytułów. Dzisiaj już wiemy, że trzeba dużo czytać, aby rozwijać swoją pamięć, wyobraźnię, umiejętność poprawnego formułowania zdań, czytania ze zrozumieniem i wrażliwość na piękno literatury. Tyle ciekawych książek czeka tu na półkach biblioteki, musimy tu jeszcze wrócić.
Aneta Rylska-Juruś
Wycieczka klasy Vc do Centrum Zabaw "Kolorado"
W dniu 10.03.2016r. uczniowie klasy Vc z p. wychowawczynią Małgorzatą Bębenek i p. Katarzyną Nizioł udali się na wycieczkę do Centrum Zabaw - Kolorado. Przy wejściu do resteuracji czekały już na nas miejsca z ciastem, fartuchy i czapki kucharskie, gdyż mieliśmy brać udział w warsztacie kulinarnym. Pani kierownik opowiedziała nam jak powstaje ciasto na pizzę, z czym można ją przyrządzić. Następnie przystąpiliśmy do wykonania własnej pizzy. Radości było nie mało, bo przecież wielu z nas po raz pierwszy miało okazję wyrabiać i wałkować ciasto. Gotowe placki zostały upieczone w piecu kamiennym i skonsumowane ze smakiem. Byliśmy dumni ze swojej pracy:) i nasza Pani też!
Potem poszliśmy do sali grać w kręgle. Potem dzięki Pani Katarzynie Nizioł - nauczycielce j.hiszpańskiego poznaliśmy kilka słów hiszpańskich np. nazwy składników pizzy.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była sala ze zjeżdżalniami, drabinkami, linami itp. , w której każdy się wspaniale bawił. Na koniec zobaczyliśmy samochody z lat 60-tych, ze znanych filmów.
Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń! Napewno zostanie w naszej pamięci.
wych. Małgorzata Bębenek
Klasa V a w teatrze im. Wandy Siemaszkowej
W dniu 16 marca 2016 roku uczniowie klasy VA obejrzeli w teatrze im. W. Siemaszkowej adaptację jednej z najsłynniejszych powieści Kornela Makuszyńskiego pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Spektakl przeniósł widzów w bajkowy świat, w którym dobro i matczyna miłość zawsze zwyciężają, a zło zostaje ukarane. Było to wspaniałe, familijne przedstawienie. Młodzi widzowie nagrodzili roztańczonych i rozśpiewanych aktorów gorącymi brawami. Spektakl rzeszowskiego teatru to wspaniała baśń muzyczna dla całej rodziny!
Urszula Burtan
Wycieczka do mini zoo
Uczniowie uczestniczyli w projekcie „Zielona Godzina”, realizowanym przez sklep budowlany Majster. Mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze i poszerzać wiedzę zoologiczną. Dedykowany uczniom przewodnik, Pan Konrad opowiadał o warunkach i upodobaniach zwierząt przeróżnych gatunków. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska i pogłaskać niektóre, również egzotyczne, zwierzęta.
Urszula Burtan
Dzień Kobiet w klasie IVa
9 marca 2016 roku klasa IV a świętowała Dzień Kobiet. Dziewczynki otrzymały upominki-niespodzianki i piękne życzenia. Ponadto chłopcy przygotowali konkursy i quizy z nagrodami.
Wspólnie spędzony czas minął szybko, a pogodny nastrój nie opuszczał nas do końca zabawy.
Magdalena Stępniak
Walentynki w klasie IVb
12 lutego, tuż przed samymi feriami w klasie IV b panowała wesoła i przyjemna atmosfera. Jedna z uczennic klasy - Julia obdarowała wszystkich słodkimi walentynkowymi upominkami - lizakami w kształcie serduszek. Dzieci ucieszył ten miły gest i z chęcią pozowały do wspólnego walentynkowego zdjęcia. Podczas odbywającej się w tym dniu lekcji wychowawczej uczniowie sympatycznie spędzili ostatnią lekcję przed feriami bawiąc się w różne gry stolikowe, łamigłówki słowne i konkurencje zespołowe.
Joanna Marut
Klasa Va na greckim Olimpie
W styczniu tego roku uczniowie klasy V a na lekcjach języka polskiego omawiali mitologię grecką. Z zaciekawieniem poznawali mity, czytali o bogach i bohaterach, śledzili historie greckich herosów. Na jednej z lekcji sami wcielili się w postacie z mitologii, przygotowali stroje i krótkie wystąpienia na temat wybranych postaci. To była ciekawa i pouczająca lekcja.
Joanna Marut
Klasa Vd w kinie ZORZA
Klasa Vd z p. wychowawczynią uczestniczyła w dniu 27 stycznia w lekcji filmowej pt. „Język filmu”. Dowiedzieliśmy się, co to jest klatka, ujęcie, scena, perspektywa żabia i ptasia, plan pełny, plan amerykański, detal oraz poznaliśmy wiele innych ważnych terminów opisujących sztukę filmową. A spacerując z powrotem do szkoły przećwiczyliśmy te określenia, utrwalając je podczas wykonywania klasowych fotografii w plenerze.
Aneta Rylska-Juruś
Wycieczka klasy 6a do Muzeum – Zamek w Łańcucie
5 stycznia 2016 roku klasa 6a z wychowawczynią p. Małgorzatą Merklinger oraz p. Anną Wrzos pojechała na niecodzienną wycieczkę do Łańcuta. Już na miejscu w muzeum cofnęliśmy się w czasy średniowiecza ,kiedy to rozpoczęła się produkcja słynnych pierników toruńskich. Najpierw zwiedziliśmy wystawę „Świat toruńskiego piernika” a po niej na warsztatach samodzielnie przygotowywaliśmy swoje pierniki!
Wystawa prezentowała tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX-wiecznego przemysłu i handlu. W jej ramach zobaczyliśmy aranżację średniowiecznego kramu, sklepu z przełomu XIX i XX wieku oraz XVI-wiecznej piekarni. Podziwialiśmy kunsztownie rzeźbione formy ze słynnej toruńskiej kolekcji, nowożytne naczynia cynowe, formy do cukierków czy piernikowe opakowania. Wystawa nie tylko cieszy oczy, ale i nosy – ekspozycję uzupełniają aromatyczne, egzotyczne przyprawy.
Nazwa piernik wiąże się ze słowem „pierny”, czyli pieprzny. W skład ciasta piernikowego wchodzi mąka, miód oraz właśnie przyprawy korzenne (m. in. pieprz, cynamon, gałka muszkatołowa, imbir, goździki, anyż). Piernik toruński słynął z wybornego smaku oraz kunsztownego wykonania. Był nie tylko przysmakiem, ale również ozdobą, podarunkiem czy nawet lekarstwem.
Małgorzata Merklinger
Wigilia w klasie IVb
22 grudnia w klasie IV b miało miejsce bardzo uroczyste spotkanie świąteczne. Dzięki pomocy babć i rodziców w tym dniu odbyła się klasowa Wigilia. Pani wychowawczyni złożyła wszystkim życzenia i nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Potem wszyscy zjedli pyszny barszcz z uszkami i częstowali się wieloma przysmakami przygotowanymi przez rodziców i babcie uczniów. Miły nastrój świąteczny uprzyjemniły wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej miłej uroczystości.
Joanna Marut
Wigilijne spotkanie w klasie 5 c
W dniu 22 grudnia 2015 roku uczniowie klasy V c odświętnie ubrani spotkali się z wychowawczynią na Wigilii klasowej. Wszyscy wspólnie nakryli stół z przyniesionymi smakołykami przygotowanymi wspólnie z Rodzicami (były m.in. ciasta, pierniki, pierogi, barszczyk czerwony). Miliśmy zaszczyt gościć panią Agatę Szabat-Karczewską (mamę Jakuba i Mateusza), która z nami świętowała i pomagała (nie pierwszy raz) - dziękujemy! Potem wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.
Dopełnieniem świątecznego nastroju były płynące dźwięki kolęd i ubrana choinka klasowa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak pięknego wydarzenia klasowego. Napewno zostanie ono w naszej pamięci.
wych. Małgorzata Bębenek
Spotkanie wigilijne w klasie 6 a
21 grudnia 2015 roku klasa 6a po raz ostatni w takim gronie spotkała się aby złożyć sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz pokolędować i miło spędzić czas. Dwugodzinne spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu klasowej wigilii .
Małgorzata Merklinger
Wigilia w klasie IV a
16 grudnia 2015 roku odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy IV a. W uroczystej atmosferze, w obecności wicedyrektor, pani Wioletty Śnieżek, przy choince, w blasku świec przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Rodzice i uczniowie przygotowali wspaniały poczęstunek, a spotkanie dopełniły śpiewane przez dzieci kolędy. To spotkanie wigilijne zapamiętamy na długo.
Magdalena Stępniak
WIGILIA KLASY Vd
W dniu 18 grudnia w klasie Vd odbyła się Wigilia. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas recytacje wierszy bożonarodzeniowych oraz śpiew kolęd z akompaniamentem Michała na keyboardzie oraz Basi, Emilki i Nikoli na flażoletach. Następnie uczniowie podzielili się opłatkiem. Było bardzo uroczyście. Nie zabrakło też pierogów i barszczu. Już czekamy na Wigilię klasową za rok. Rodzicom dziękujemy za pomoc. Wszystkie potrawy były bardzo pyszne.
Aneta Rylska-Juruś
W ŚWIECIE BOMBEK CHOINKOWYCH... - 5 c
W dniu 14 grudnia 2015 roku klasa V c z wychowawczynią odwiedziła Wytwórnię Bombek Choinkowych w Rzeszowie. Uczniowie poznali proces wytwarzania bombek, różne sposoby ich zdobienia. Zobaczyły, że cały proces tworzenia i ozdabiania dekoracji choinkowych odbywa się ręcznie. Na koniec pobytu w fabryce każdy uczeń otrzymał bombkę ze swoim imieniem.
Potem wszyscy udali się autobusem do McDonalds na poczęstunek, a następnie na rzeszowski Rynek. Dzieci podziwiały miejskie dekoracje świąteczne, kupowały prezenty na kiermaszu ustawionym na placu koło Ratusza. Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z choinką i dekoracją świąteczną.
Wycieczka była ciekawym doświadczeniem, wprowadziła uczniów w świąteczny nastrój.
Małgorzata Bębenek
LEKCJA KL. 6 a W MUZEUM OKRĘGOWYM w Rzeszowie
W dniu 9 grudnia 2015 roku klasa 6a udała się na lekcję muzealną do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie . Lekcja pod tytułem „ 4 wymiar muzeum”. W asyście pracownika muzeum oraz przy użyciu tabletów/smartfonów najpierw zwiedzaliśmy wystawę” 4 wymiar muzeum" .
Dzięki technologii Rozszerzonej Rzeczywistości poznaliśmy interesujące historie kryjące się za prezentowanymi zabytkami, zaś na zakończenie zajęć rozwiązywaliśmy quiz odpowiadając na pytania Fauna...Małgorzata Merklinger
MIKOŁAJKI W KLASIE IVA
9 grudnia 2015 roku w klasie IVa odbyły się Mikołajki klasowe. Dzieci otrzymały prezenty, które sprawiły im dużo radości. Zadowoleni uczniowie zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku też będą z niecierpliwością czekać na Mikołaja.
Magdalena Stępniak
MIKOŁAJKI klas IV b i IV c w Galaktyce
8 grudnia dla dwóch czwartych klas był wyjątkowo przyjemnym dniem. Uczniowie wraz z wychowawczyniami: p.Joanną Marut i p. Ewą Czado – Puchałą udali się do pobliskiej kręgielni. Wesołej zabawie towarzyszyły słodkie upominki, więc dzień był wyjątkowo udany.
Joanna Marut
MIKOŁAJKI W KINIE KLASY VI A
7 grudnia 2015 roku klasa 6a wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Merklinger udała się do Multikina w Galerii Millenium Hall na mikołajkowy seans filmowy „ Listy do M2”. Wzruszający film o miłości, pełen humoru i świątecznej atmosfery . Po kinie, pełni wrażeń odpoczywaliśmy na placu zabaw.
Małgorzata Merklinger
MIKOŁAJKI W KINIE kl. Va i Vd
W dniu 10 grudnia, z okazji klasowych mikołajek, klasy Va i Vd wraz z p. wychowawczyniami wybrały się do kina Helios na przedpremierowy pokaz filmowy pt. „Bella i Sebastian 2”. Romantyczna to była opowieść o przyjaźni i miłości. Nie zabrakło też wydarzeń dramatycznych i zabawnych, a akcja toczyła się w przepięknej alpejskiej scenerii.
Aneta Rylska-Juruś
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA W KLASIE IVA
26 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie, poprzebierani w ciekawe stroje bawili się w takt muzyki, wesoło spędzając czas. Klasa IV a zdobyła tytuł najlepiej bawiącej się klasy. W przerwie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Do końca zabawy nie opuszczał ich świetny nastrój.
Magdalena Stępniak
KLASA VD NA WYSTAWIE "WYMIAR 4D"
W dniu 25 listopada klasa Vd wraz z p. wychowawczynią udała się do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie na wystawę pt. ”Wymiar 4 D”. Oglądaliśmy obrazy, rzeźby i inne zabytki kultury naszego regionu. Dowiedzieliśmy się, że w muzeum pracują nie tylko konserwatorzy sztuki, którzy dbają o każdy eksponat muzealny, ale również graficy komputerowi. Dzieła sztuki mogliśmy zobaczyć też na tabletach w wymiarze 4 D i wystarczyło zeskanować kod QR. Mogliśmy o nich przeczytać bardzo dokładne informacje i dostrzec wiele szczegółów np. ukrytych pod pożółkłą powłoką werniksu.
Aneta Rylska-Juruś
SPOTKANIE Z ARCHITEKTEM
W dniu 23 listopada 2015r. na lekcji plastyki w kl. 4a, 4c gościliśmy pana M. Chrobaka - architekta, w ramach Dnia Edukacji Architektonicznej. Pan architekt ciekawie opowiadał uczniom o architekturze oraz wyjaśniał nowe pojęcia z nią związane. Pokazywał również ciekawe projekty różnych budowli i ich realizacje. Niektóre były naprawdę niesamowite, bajkowe lub kosmiczne. Na lekcjach plastyki z p. Małgorzatą Bębenek uczniowie będą wykonywali prace konkursowe "Dom moich marzeń", które wezmą udział w Podkaprackim Konkursie Plastycznym.
Było to ciekawe spotkanie, które nadal będzie kontynuacją współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Architektów.
Małgorzata Bębenek
Klasa IVa w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej
W 19 listopada 2015 roku uczniowie klasy IV a pod opieką wychowawczyni, p. Magdaleny Stępniak oraz p. Anety Gil obejrzeli w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, spektakl „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Przedstawienie prezentuje barwną historię braci bliźniaków, Jacka i Placka, którzy wyruszają w podróż życia, by skraść księżyc. Ta wspaniała baśń muzyczna, pełna przygód i zaskakujących zdarzeń, niesie przesłanie, które mówi, że matczyna miłość i dobro zawsze zwyciężają.
Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, pełne wrażeń wróciły do szkoły.
Magdalena Stępniak
Klasa IV b w Bibliotece Wojewódzkiej
17 listopada uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią uczestniczyli w ciekawej lekcji zorganizowanej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady działania oddziału dla dzieci oraz mieli okazje nauczyć się korzystania z internetowych katalogów bibliotecznych. Zajęcia urozmaicone były zabawami i konkursami, podczas których można było w praktyce sprawdzić poznane wiadomości, a także zapoznać się z książkowymi nowościami. Spotkanie było ciekawe i uczniowie już umówili się na następną lekcję w bibliotece.
Joanna Marut
IV klasy w krainie Nibylandii
9 listopada klasy IV b i IV c wraz z wychowawczyniami p. J. Marut i p. Ewą Czado - Puchałą udały się do Multikina na film pt. „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” oparty na światowym bestsellerze dla dzieci – książce „Piotruś Pan”. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów filmu. Podziwiały piękną, scenerię i efekty specjalne. Po zakończenie projekcji wszyscy udali się na słodki poczęstunek i zadowoleni wrócili do szkoły.
Joanna Marut , Ewa Czado - Puchała
Wycieczka klasy 6a i 6c
29 października 2015 roku uczniowie klasy 6a i 6c pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Merklinger p. Grażyny Malkiewicz oraz p. Anny Wrzos, w ramach promocji zdrowego trybu życia, udali się na wycieczkę do Parku Wodnego w Krakowie. Uczniowie spędzili czas na doskonałej zabawie i wypoczynku pośród mnóstwa wodnych atrakcji .
Merklinger Małgorzata
Niespodzianka z okazji Dnia Nauczyciela
14 października klasy IV b i IV c bardzo przyjemnie świętowały Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawczyniami p. Joanną Marut i p. Ewą Czado-Puchałą wybrali się do Centrum Gier i Zabaw Kolorowy Świat. Na miejscu mogli korzystać ze wszystkich atrakcji i wspólnie się bawić. Był też czas na posiłek i słodkie przyjemności. Dla dzieci zorganizowano grupowe zabawy, a nawet zawody w przeciąganiu liny, w których udział wzięły panie wychowawczynie. To był bardzo udany dzień, wszyscy na koniec otrzymali drobne upominki i zadowoleni wrócili do szkoły.
Joanna Marut, Ewa Czado-Puchała
Dziennikarska przygoda Mariki Żulińskiej
Uczennica naszej szkoły Marika Żulińska z kl. V a w niedzielę 11 października już po raz kolejny prowadziła wraz z dziennikarzami Radia Rzeszów audycję dla dzieci Kolorowy Mikrofon. Program ten przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, poruszane są w nim tematy związane z życiem młodych ludzi a także atrakcjami, które miasto Rzeszów oferuje naszym milusińskim. Reklamowane są imprezy kulturalne dla dzieci, spektakle teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Dziennikarze przeprowadzają interesujące wywiady, czytają fragmenty książek. Marika , jako laureatka konkursów pięknego czytania, pozostaje w stałym kontakcie z Radiem Rzeszów i wspaniale prowadzi audycje w niedzielne poranki. Jesteśmy z niej dumni i życzymy dalszych sukcesów dziennikarskich!
Joanna Marut
Zabawy kl. 5 c w kręgielni "GALAKTYKA" z okazji Dnia Chłopca.
W dniu 1 października 2015 roku uczniowie klasy Vc wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Bębenek i panią Agnieszką Wesołowską-Majcher (mama Klary, przedstawicielka Trójki klasowej) udały się do kręgielni Galaktyka. Miała to być niespodzianka dla chłopców naszej klasy, - i... udała się. Na miejscu uformowano mieszane drużyny, które zdrowo rywalizowały, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Po zawodach udaliśmy się do szkoły na poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Był to dzień radosny, mile spędzony czas, na pewno zostanie nam w wspomnieniach.
wych. Małgorzata Bębenek
Wycieczka klasy IV a do Ośrodka Jeździeckiego
Janiowe Wzgórze
W dniu 6 października 2015 roku klasa IVa pod opieką wychowawczyni, pani Magdaleny Stępniak oraz pani Jadwigi Terpin udała się na wycieczkę do Ośrodka Jeździeckiego Janiowe Wzgórze. W czasie wycieczki uczniowie wesoło spędzili czas na świeżym powietrzu: jeździli konno, piekli kiełbaski, grali w piłkę, bawili się. Wypoczynkowi i integracji zespołu klasowego sprzyjała piękna, słoneczna, jesienna aura. Dzieci wróciły
z wycieczki w doskonałych humorach, pełne wrażeń.Magdalena Stępniak
<< więcej zdjęć <<
Klasowy Dzień Chłopca w klasie Vd
W dniu 29 września klasa 5 d wraz z p. wychowawczynią i studentką germanistyki p. Eweliną udali się do kręgielni GALAKTYKA, aby świętować Klasowy Dzień Chłopca. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i rozpoczęły się zawody. Chłopcy pokazali w tym dniu swoją siłę i duże umiejętności, dziewczynki starały się im dorównać. Na zakończenie pyszne ciasteczko przygotowane przez mamusię Kamili i zdrowy, smaczny sok owocowy. To był bardzo miło spędzony czas w kręgielni. Będziemy musieli tu jeszcze kiedyś wrócić.
Aneta Rylska-Juruś
Dzień Chłopaka w klasie IVc
W klasie IV c w dniu 28.09.2015 roku odbył się Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta dziewczęta, wśród których liderkami były Wanessa i Klaudia, przygotowały koło fortuny, w którego skład wchodziły: gry, piosenki, zagadki, konkursy. Nagrodami były piękne kubki oraz cukierki. Cała klasa bawiła się wspaniale. Radości i śmiechu nie było końca. Klasa spisała się na medal, była bardzo grzeczna i aktywnie uczestniczyła w zabawie.
Ewa Czado-Puchała
Wyjście kl. 5 c do parku i kina na film "Klub Włóczykijów"
W dniu 23 wrzesnia 2015 r. uczniowie kl. 5 c wybrali się spacerkiem do parku nad Wisłokiem, gdzie świetnie się bawili na placu zabaw. Potem udali się do kina Helios na film "Klub włóczykijów", który dał nam wiele radości(gdyż była to komedia z śmiesznymi przygodami). Po seansie filmowym poszliśmy do McDonalds i podziwiając piękną porę roku - jesień, wróciliśmy do szkoły.
Był to mile spędzony dzień w naszej klasie.
wych. Małgorzata Bębenek
Wycieczka do stadniny koni Janiowe Wzgórze
17 września 2015 roku klasa IVb i IVc wraz z wychowawczyniami p. Joanną Marut i p. Ewą Czado-Puchałą oraz opiekunami p. Anetą Rylską-Juruś oraz p. Adamem Domaradzkim udały się do stadniny koni Janiowe Wzgórze. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Czwartoklasiści jeździli na koniach, grali w piłkę, bawili się i piekli kiełbaski na grillu. Wspaniałej zabawie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i obiecali sobie, że jeszcze kiedyś wrócą do gościnnej stadniny.
Joanna Marut