- Kronika 2024/2025
- Klasy I - III 2024/2025
- Klasy IV - VIII 2024/2025
- Kronika 2023/2024
- Klasy I - III 2023/2024
- Klasy IV - VIII 2023/2024
- Archiwum - Kronika 2022/2023
- Archiwum - Klasy I - III 2022/2023
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2022/2023
- Archiwum - Kronika 2021/2022
- Archiwum - klasy I - III
- Archiwum - klasy IV - VIII
- Archiwum - Kronika 2020/2021
- Archiwum - klasy I - III 2020/2021
- Archiwum - klasy IV - VIII 2020/2021
- Archiwum - Kronika 2019/2020
- Archiwum - Klasy I - III 2019/2020
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2019/2020
- Archiwum - Kronika 2018/2019
- Archiwum - Klasy I-III 2018/2019
- Archiwum Klasy IV-VIII 2018/2019
- Archiwum Kronika 2017/2018
- Archiwum Klasy I-III 2017/2018
- Archiwum - Klasy IV - VII 2017/2018
- Archiwum - Kronika 2016/17
- Archiwum - KLASY I - III 2016/2017
- Archiwum - KLASY IV - VI 2016/2017
- Archiwum Kronika 2015/16
- Archiwum Klasy I - III 2015/2016
- Archiwum Klasy IV - VI 2015/16
- Archiwum Kronika 2014/15
- Archiwum klasy I - III 2014/2015
- Archiwum kl. IV - VI 2014/15
- Archiwum Wydarzenia 2013/14
- Archiwum kl. I - III 2013/2014
- Archiwum kl. IV - VI 2013/14
- Archiwum Rok szk.2012-2013
- Archiwum kl. I - III 2012/13
- Archiwum kl. IV - VI 2012/13
- Archiwum Rok szkolny 2011-12
- Archiwum kl. I - III 2011/12
- Archiwum kl. IV - VI 2011/12
Archiwum Rok szkolny 2011-12
Archiwum
ROK SZKOLNY 2011/ 2012
BEZPIECZNE WAKACJE!
W dniu 19.06.2012r. odbyło się spotkanie uczniów klas I -IV z przedstawicielem policji panią Anną Szpond-Sitek.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w czasie jazdy rowerem i w czasie samotnego pobytu w domu, podczas zbliżających się wakacji. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania i brali udział w dyskusji.
Na zakończenie uczniowie pięknie podziękowali za ciekawe spotkanie i zaprosili panią aspirant na kolejne interesujące zajęcia.
Wszyscy bardzo chętnie włączymy się do akcji BEZPIECZNE WAKACJE.Urszula Burtan
II WARSZTACIK KULINARNY
„ZDROWO JEM - ZDROWO ŻYJĘ”
pod hasłem „Energia i radość życia ukryte w pokarmie”
W dniu 12 czerwca 2012 roku odbył się warsztacik kulinarny, w którym udział wzięli uczniowie klas młodszych. Uczennice Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie pod kierunkiem nauczycieli Anny Ulan i Barbary Bernat pokazały sposób przygotowania zdrowych i smacznych tartinek, koreczków owocowych i warzywnych oraz koktajlu truskawkowego na bazie maślanki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pokazie multimedialnym dotyczącym zdrowego trybu życia zgodnie z hasłem warsztaciku. Na zakończenie dzieci degustowały wszystkie przygotowane smakowitości. Organizatorami imprezy były Ewa Winiarska i Małgorzata Wiciejowska.
Wycieczka klasy III a i IV a
Kraków – ZOO – Ogród Doświadczeń
W dniu 5 czerwca 2012 roku uczniowie klas III a i IV a uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Opiekę sprawowały panie: U. Burtan, G. Kafel, A. Amarowicz. Trasa wycieczki obejmowała wizytę w Ogrodzie Zoologicznym w Krakowie i lekcję pt. „W poszukiwaniu zaginionej szkatułki" w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Pomimo padającego deszczu uczniowie chętnie spacerowali po ZOO, słuchając pani przewodnik i oglądając różne egzotyczne zwierzęta.
Kolejnym etapem był ogród doświadczeń, w którym wszyscy mogli zmierzyć się z prawami rządzącymi w przyrodzie. Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że chętnie jeszcze tu wrócą. Na pamiątkę mile spędzonych chwil pozostaną zdjęcia.
Urszula Burtan, Grażyna Kafel
Wycieczka do
Pierwszego czerwca uczniowie klasy IIIa i IVa mieli okazję zwiedzać rzeszowski oddział Telewizji Polskiej. Poznali kulisy programu "Wiadomości". Spróbowali swoich sił w roli prezenterów prognozy pogody. Występ przed kamerą na tle mapy pogody wprawił wszystkich w dobry nastrój. Kolejną atrakcją tego dnia była degustacja świeżo wyciskanych soków w galerii Millenium.
Wszyscy uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń w dobrych nastrojach wrócili do szkoły. Dzień Dziecka upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze.
Opiekunowie:
Urszula Burtan IV a
Grażyna Kafel III a
Akcja Szkolnego Koła Caritas z okazji Dnia Matki
Z okazji Dnia Matki wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali słodkości, babeczki i placki, które były sprzedawane w dniach 22 i 23 maja 2012 roku.
Serdeczne podziękowania składamy mamom wolontariuszy, a w szczególności paniom: Grażynie Konieczkowskiej, Małgorzacie Rzeszutek, Halinie Piwko, Dorocie Haligowskiej, Grażynie Pikor, Małgorzacie Kosteckiej i Renacie Cynk, które bardzo wspierają działalność SKC. Zebrane datki zasiliły nasze Koło i będą przeznaczone na cele charytatywne.
M. Merklinger, M.Bębenek
SZKOLNA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA FLAGI I 3 MAJA
Z okazji Dnia flagi i Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia prezentowana przez uczniów klas VI, V . W udekorowanej sali gimnastycznej licznie zgromadzili się uczniowie klas I - VI z biało-czerwonymi chorągiewkami i kotylionami.
Były wiersze, pieśni wykonane przez szkolny chór oraz wspaniała gra na skrzypcach wykonana przez Aleksandrę Kuligę z kl. VI.
Uroczystość przygotowały nauczycielki: Małgorzata Merklinger, Małgorzata Bębenek , Elzbieta Boguslawska.
Organizatorzy
Międzynarodowy Dzień Książki
23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji już kilka dni wcześniej przedstawiciele klasy VIc przeprowadzili we wszystkich klasach głosowanie na ulubioną książkę, tworząc dwie listy Top 10 najchętniej czytanych lektur. Jednocześnie odbywał się konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie, na który wpłynęło ponad 60 prac. Jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Tego dnia uhonorowano także najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej klas młodszych i starszych.
W czasie trwania święta książki miała miejsce akcja „Zostaw po sobie ślad- podaruj książkę bibliotece”. Uczniowie przynosili książki, które po opatrzeniu dedykacją trafiły do biblioteki szkolnej. Dzięki akcji biblioteka szkolna wzbogaciła się o 30 nowych pozycji.
W wielu klasach odbyły się tego dnia lekcje związane z książką i ulubionymi lekturami. Na zakończenie obchodów Dnia Książki Pani Dyrektor wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe.
Organizatorkami imprezy były Joanna Marut i Jolanta Kądziołka. Wykaz nagrodzonych uczniów oraz listy Top 10 znajdują się na podstronie biblioteki szkolnej.
Joanna Marut
II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRAZEOLOGICZNY
„Zostań mistrzem słowa”
20 kwietnia miała miejsce w naszej szkole druga edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FRAZEOLOGICZNEGO zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego Joannę Marut oraz Marię Jabłońską. Konkurs, tak jak w roku ubiegłym, honorowym patronatem objął Uniwersytet Rzeszowski. Do językowych zmagań przystąpiło 22 uczniów z 11 szkół naszego miasta. Rozwiązywali oni test składający się z kilkunastu zadań dotyczących polskiej frazeologii. Konkurs zakończył się drobnym poczęstunkiem oraz zbiorowym zdjęciem wszystkich uczestników. Wyniki konkursu będą oceniać nauczyciele języka polskiego oraz pracownik Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ogłoszenie werdyktu oraz uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w maju. O wynikach konkursu i terminie gali laureatów napiszemy już wkrótce.
Joanna Marut
Dzień Języków Obcych
W dniu 17 kwietnia 2012 obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Na początku kilka słów do uczniów skierowała Pani Wicedyrektor Wioletta Śnieżek. Następnie uczniowie wspaniale zaprezentowali wiersze, piosenkę i prezentację multimedialną o tematyce wiosennej w języku angielskim i w języku niemieckim. Uroczystość uświetniły dwie wystawy pokonkursowe oraz wspaniała dekoracja sceny.
Na zakończenie zaproszeni goście: Pani Anna Szynalik, reprezentantka wydawnictwa Oxford oraz Pani Joanna Lay, lektorka projektu Deutsch-Wagen-Tour wręczyły dyplomy i nagrody laureatom konkursów z języków obcych oraz laureatom Międzyszkolnego Dyktanda Języka Niemieckiego.
W tym dniu odbyły się również warsztaty dla uczniów klasy IIIa, Vb, Vd i VIb, które przeprowadziła p. Joanna Lay, lektorka projektu Deutsch-Wagen-Tour z Instytutu Goethego w Krakowie. Dla uczniów klasy trzeciej był to pierwszy kontakt z językiem niemieckim i okazało się, że niemiecki wcale nie jest taki trudny. Dzieci wspaniale radziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Szczegółowe informacje o realizacji tego projektu w naszej szkole można znaleźć również tutaj<<<
Organizatorkami imprezy były nauczycielki języków obcych.
Aneta Rylska-Juruś
Olimpiada Ekonautów
28 marca 2012 roku w naszej szkole odbyła się Olimpiada Ekonautów, zorganizowana przez panią Magdalenę Stępniak we współpracy ze stowarzyszeniem EKO-SKOP.
W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klasy IIIa, IIIb i IIIc pod opieką wychowawców:
p. Grażyny Kafel, p. Elżbiety Blok, p. Edyty Cmoch oraz uczniowie klasy Vd i VIb. Każdy uczestnik Ekoolimpiady zbierał punkty, „zaliczając” kolejno 10 przystanków, gdzie uczył się segregacji różnorodnych odpadów. W formie wesołej zabawy, połączonej z lekcją garncarstwa, uczniowie nabywali przydatnych w życiu codziennym nawyków ekologicznych. Zdobywcy największej ilości punktów otrzymali nagrody. Ponadto wylosowano i nagrodzono uczniów, którzy wypełnili deklarację ekonauty.Bardzo podobała nam się taka wesoła lekcja, kształtująca postawy ekologiczne.
Magdalena Stępniak
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Uczymy się udzielać pomocy przedmedycznej, bo nigdy nie wiemy, kiedy może się nam to przydać. Wiele o tym mówiliśmy, a teraz chcieliśmy skorzystać z doświadczenia fachowców, dlatego też zaprosiliśmy ratownika medycznego Pana Jerzego Pondla. W dniu 22 marca przyszedł do nas i przeprowadził cykl zajęć dla uczniów z klas młodszych i klas starszych. Wyjaśniał nam i uczył nas jak postępować w różnych sytuacjach, w których nasza wiedza, umiejętności i opanowanie mogą uratować komuś życie. Zajęcia te były bardzo interesujące i dały nam możliwość przećwiczenia różnych zachowań pod okiem specjalisty.
Urszula Brutan Grażyna Kafel
Wdzięczni podopieczni schroniska Kundelek doceniają nasze dobre serca
„Godzina dla Ziemi”
Dnia 30 marca br. uczennice klasy IV a zachęcały wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły do włączenia się do ekologicznej akcji „Godzina dla Ziemi”. Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” odbywa się po raz szósty. Akcja ta zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, którzy poprzez symboliczny gest zgaszenia światła na jedną godzinę pokażą, że los środowiska nie jest im obojętny.
Dokładnie o 20.30 czasu lokalnego, w sobotę 31 marca zgasną światła w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie, również w Polsce.
Przyłącz się, zgaś światło 31 marca i pokaż innym, że losy naszej planety nie są Ci obojętne.Urszula Burtan
SPRAWOZDANIE Z REKOLEKCJI SZKOLNYCH
W dniach 19 - 21 marca b.r. odbyły się rekolekcje szkolne. Ćwiczeniom duchowym przewodził ks. Krzysztof Cieśla - wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.W rekolekcjach uczestniczyło blisko 500 uczniów z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5. Temat rekolekcji brzmiał: Mieć odwagę! I nawiązywał do słów Chrystusa z Ewangelii: „Miejcie odwagę, Jam zwyciężył świat”.
Rekolekcje odbywały się w katedrze po czujnym okiem nauczycieli, którzy z dużym poświęceniem i podziwu godnym zaangażowaniem codziennie przyprowadzali swoich podopiecznych do katedry na wyznaczone w planie rekolekcji poszczególne punkty programu.
Rekolekcje odbywały się w dwóch turach. Pierwsza gromadziła klasy I-III, a druga klasy IV-VI.
W czasie rekolekcji ks. Krzysztof mówił o potrzebie owocnego przeżycia Wielkiego Postu i całych Rekolekcji. Przypomniał znaczenie 10 Przykazań Bożych i 5 Przykazań Kościelnych. Konferencje ks. Rekolekcjonisty przeplatane były pokazami multimedialnymi, fragmentami opowiadań odtwarzanych z płyt CD, jak również śpiewem piosenek religijnych, które skutecznie ożywiały zgromadzonych w kościele uczestników rekolekcji.
Swój znaczący udział w przebiegu rekolekcji miała także grupa młodzieży, z którą przyjechał ks. Krzysztof. Przy aktywnym, muzycznym udziale siostry Julii – naszej katechetki oraz scholii, złożonej z uczniów naszej szkoły, młodzież ta zachęcała do czynnego udziału w śpiewie, nie tylko w czasie dwóch pierwszych dni rekolekcji, ale również w ostatnim, gdy sprawowana była Eucharystia.
Uczniowie naszej szkoły pokazali się z jak najlepszej strony, czym mile zaskoczyli naszego rekolekcjonistę, który docenił taką postawę i w obecności wszystkich zgromadzonych wiele razy chwalił uczestników rekolekcji za piękne odpowiedzi oraz czynny udział w śpiewie
Były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczyły na pewno wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nieraz warto będzie wrócić.
Ks. Bogusław Grzywacz
Spotkanie z przedstawicielami sekcji żużlowej Marma Rzeszów
W dniu 08.03.2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami sekcji żużlowej Marma Rzeszów - Zbigniewem Polakiem oraz ze sportowcami: Maciejem Kuciapą i Grzegorzem Bassarą.
Pan prezes zapoznał wszystkich z historią i osiągnięciami Klubu. Uczniowie mieli okazję zadać pytania sportowcom, zdobyć autografy, otrzymać gadżety promujące „czarny sport” oraz obejrzeć prawdziwy motor żużlowy i usiąść na nim . Otrzymali tez zaproszenie na treningi i mecze żużlowe.
Agata Kurek-Amarowicz
Jak minął Dzień otwarty Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie?
Parę minut przed godziną 10.00, 25 lutego, do budynku Szkoły Podstawowej nr 23 tłumnie przybywają sześcioletnie dzieciaki z pobliskich przedszkoli wraz z rodzicami. Mają jeszcze niepewne miny, gdyż nie znają szkoły i nie wiedzą, co ich dzisiaj tu czeka.
Przepiękne dekoracje wykonane przez nauczycieli, miłe powitanie przy drzwiach wejściowych przez uczniów, sprawiają, że czują się już pewniej. Każdy otrzymuje kolorowy emblemat z Królewną, Czerwonym Kapturkiem, Wróżką lub Krasnoludkiem i wędruje do baśniowo udekorowanej jadalni, gdzie odbywa się powitanie przez p. dyrektor Małgorzatę Adamską-Jesiołkiewicz. Tutaj wszyscy oglądają prezentację multimedialną o szkole oraz serdeczne powitanie przez naszych uczniów. Następnie Królewna, Czerwony Kapturek, Wróżka i Krasnoludek prowadzą dzieci spacerkiem po szkole. Sześciolatki z radością bawią się w sali relaksacyjnej, grają w „Koło fortuny”, wykonują ćwiczenia gimnastyczne i celnie rzucają do kosza, bawią się z wykorzystaniem komputera oraz uczestniczą w mini lekcji przyrody. Bogaci w różnorodne doświadczenia kończą wędrówkę w jadalni, która tym razem zamieniła się przytulną kawiarenkę. Tutaj wszyscy mogą poczęstować się ciasteczkami, cukiereczkami, napić się herbaty czy oranżady.
Po wizycie w SP nr 23 pozostaje każdemu pamiątka – atrakcyjny, kolorowy prezencik. Rodzic zaś otrzymuje ulotkę informacyjną o naszej placówce. Z radosnych nastrojów, opinii rodziców i dzieci wynika, że dzień otwarty naszej szkoły należy do bardzo udanych.
L.Kędzior
Zdjęcia można obejrzeć w Albumie fotograficznym
Prezentacja Dzien_otwartej_szkoly2012.ppt