- Kronika 2024/2025
- Klasy I - III 2024/2025
- Klasy IV - VIII 2024/2025
- Kronika 2023/2024
- Klasy I - III 2023/2024
- Klasy IV - VIII 2023/2024
- Archiwum - Kronika 2022/2023
- Archiwum - Klasy I - III 2022/2023
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2022/2023
- Archiwum - Kronika 2021/2022
- Archiwum - klasy I - III
- Archiwum - klasy IV - VIII
- Archiwum - Kronika 2020/2021
- Archiwum - klasy I - III 2020/2021
- Archiwum - klasy IV - VIII 2020/2021
- Archiwum - Kronika 2019/2020
- Archiwum - Klasy I - III 2019/2020
- Archiwum - Klasy IV - VIII 2019/2020
- Archiwum - Kronika 2018/2019
- Archiwum - Klasy I-III 2018/2019
- Archiwum Klasy IV-VIII 2018/2019
- Archiwum Kronika 2017/2018
- Archiwum Klasy I-III 2017/2018
- Archiwum - Klasy IV - VII 2017/2018
- Archiwum - Kronika 2016/17
- Archiwum - KLASY I - III 2016/2017
- Archiwum - KLASY IV - VI 2016/2017
- Archiwum Kronika 2015/16
- Archiwum Klasy I - III 2015/2016
- Archiwum Klasy IV - VI 2015/16
- Archiwum Kronika 2014/15
- Archiwum klasy I - III 2014/2015
- Archiwum kl. IV - VI 2014/15
- Archiwum Wydarzenia 2013/14
- Archiwum kl. I - III 2013/2014
- Archiwum kl. IV - VI 2013/14
- Archiwum Rok szk.2012-2013
- Archiwum kl. I - III 2012/13
- Archiwum kl. IV - VI 2012/13
- Archiwum Rok szkolny 2011-12
- Archiwum kl. I - III 2011/12
- Archiwum kl. IV - VI 2011/12
Archiwum kl. IV - VI 2012/13
Rok szkolny 2012/2013
CZERWIEC 2013
Wycieczka „Zamość – spacerkiem po Roztoczu”
W dniu 12 czerwca uczniowie klas V a i V c uczestniczyli w wycieczce na Roztocze. W tej przepięknej części naszego kraju zwiedzali Zwierzyniec, a w nim Kościółek na wodzie; Szczebrzeszyn i pomnik chrząszcza, a także Zamość z cudownym renesansowym rynkiem, kamieniczkami i podcieniami. Uczestnicy wycieczki obejrzeli także Rotundę, Rynek Solny, Rynek Wodny i bastion z zewnątrz.
Niemałą atrakcją była możliwość strzelania z łuku i niektórzy uczniowie uzyskali niezłe wyniki.
Wyprawa zakończyła się w Suścu – przejściem pieszym wzdłuż rzeki Tanwii płynącej skalnymi progami tzw. „Szumy na Tanwii”.
Wszystkim dopisywały humory, a piękna pogoda sprzyjała spacerom, co też ochoczo wykorzystaliśmy. Czas upłynął w miłej i słonecznej atmosferze.
Małgorzata Bębenek
Urszula Burtan
Ks. Bogusław Grzywacz
Native speakers
W maju i czerwcu nasi uczniowie wzięli udział w lekcjach prowadzonych przez obcokrajowców z Wielkiej Brytanii oraz Kanady, którzy na co dzień są lektorami w szkole Promar International w Rzeszowie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat krajów, z których pochodzą zaproszeni goście. Ponadto w klasach V odbyła się lekcja poświęcona jedzeniu na świecie – uczniowie wzięli udział w quizie, a także degustacji znanych i nieznanych produktów. Pracy towarzyszył duży entuzjazm i pełne zaangażowanie zarówno ze strony prowadzącego, jak i samych uczniów.
Anna Giermata
Inscenizacja fragmentów "Balladyny"
Uczniowie z klasy VI d przygotowali dwie inscenizacje fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Aktorzy wcielili się w role: Balladyny, Aliny, Wdowy, Grabca, Goplany oraz Skierki i Chochlika. Zadbali o ciekawe rekwizyty i kostiumy. Oryginalną scenografię zapewniła aktorom przyroda.
Małgorzata Wójtowicz
Wycieczka klas IV a, V b, VI b i VI c
12 czerwca br. po raz kolejny klasa VI b mogła uczestniczyć w wycieczce. Tym razem udaliśmy się do Rabkolandii z klasami: VIc, IVa i Vb. Ubaw był co niemiara. Wróciliśmy zmęczeni, ale w świetnych nastrojach.
Maria Jabłońska
e-Twinnig
Zakończyliśmy realizację projektu pt. NATUR, REIME UND RHYTHMUS w ramach Programu Europejskiej Współpracy Szkół e-Twinnig prowadzonego na obszarze Polski przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
e-Twinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
My współpracowaliśmy w grupie sześciu szkół na wspólnym projektem poświęconym przyrodzie. Naszą szkołą partnerską była włoska szkoła z Giussano, pięknej miejscowości w Lombardii oddalonej o niespełna 20 kilometrów od jeziora Como, położonego w jednym z najpiękniejszych alpejskich rejonów. Tu światowe sławy tj. George Clooney, Madonna i Brad Pitt mają swoje domy wypoczynkowe.
Wspólnie z uczniami z włoskiej szkoły pracowaliśmy nad czterema fazami projektu. Na początku tej elektronicznej znajomości napisaliśmy listy w języku niemieckim, w których każdy z naszej 15 osobowej grupy uczniów klas piątych i szóstych naszej szkoły przedstawił siebie, a następnie czytaliśmy listy od naszych włoskich koleżanek i kolegów. W drugiej fazie projektu każdy z nas malował różne warzywa, a Włosi malowali zwierzęta. Jednak nawet malując, pamiętaliśmy o języku naszego projektu.
Potem opisywaliśmy nasze ulubione warzywa i czytaliśmy o ulubionych zwierzętach uczniów z Włoch. W trzeciej fazie projektu powstały krótkie rymy i rymowanki. Na koniec nagraliśmy piosenkę, oczywiście po niemiecku J, nt. naszych ulubionych potraw oraz pożegnaliśmy się, dziękując sobie za współpracę i życząc wzajemnie udanych wakacji, które we Włoszech zaczęły się 7 czerwca i trwać będą do 8 września.
Zdjęcia i wybrane prace naszych włoskich partnerów z projektu
Aneta Rylska-Juruś
Rozdanie nagród laureatom Konkursów Przedmiotowych pod patronatem
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
13 czerwca 2013 r. w auli Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyła się gala dla laureatów Konkursów Przedmiotowych oraz przygotowujących ich opiekunów. Laureatka Konkursu z Języka Polskiego – Justyna Gościniak z kl. VI A wraz z opiekunem p. Joanną Marut oraz pani Ewa Czado Puchała przygotowująca laureata Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – Jana Fornala z kl. VI D, odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk p. Jacka Wojtasa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Joanna Marut
Klasowa wycieczka w Bieszczady
W dniach 10.-11.06.2013 roku uczniowie klasy VI a pod opieką nauczycieli: p. Ewy Czado-Puchały, p. Anety Rylskiej-Juruś i ks. Bogdana Grzywacza przebywali na klasowej wycieczce w Bieszczadach. Zostaliśmy zakwaterowani w uroczym pensjonacie nad rzeczką w miejscowości Berezka, oddalonej 5 kilometrów od Polańczyka. Pogoda była piękna, a czas płynął bardzo szybko. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Skansen w Sanoku i próbowaliśmy lepić różne kształty z gliny. Byliśmy też w Leśnym Zwierzyńcu w Lisznej i jechaliśmy Bieszczadzką Kolejką Leśną, a wieczorem piekliśmy kiełbaski na grillu. W drugim dniu, jak na prawdziwych miłośników gór przystało, zdobyliśmy Połoninę Wetlińską. Następnie zjedliśmy pyszną pizzę i lody w Polańczyku, i trzeba było żegnać się z Bieszczadami. Jeszcze krótki spacer nad Zalew Soliński i do zobaczenia.
Aneta Rylska-Juruś
Ewa Czado-Puchała
Wyjście do Teatru im. Wandy Siemaszkowej
5 czerwca 2013r. uczniowie klas IV pod opieką wychowawców: p. Joanny Marut, p. Magdaleny Stępniak, p. Mariusza Guzka obejrzeli spektakl „Tim Talar albo sprzedany śmiech”.
Spektakl opowiada o czternastoletnim chłopcu, który nierozsądnie zawarł umowę z tajemniczym człowiekiem – Baronem L. Natazsem, sprzedając swój śmiech lub raczej radość życia w zamian za dar wygrywania wszystkich zakładów. Gdy Tim zrozumiał, jak bardzo niekorzystny zawarł kontrakt, postanowił odszukać Barona, aby zmienić umowę. Pomysł śmiały, ale trudny do wykonania, co jednak nie przeszkodziło chłopcu w jego realizacji, dając okazję do przeżycia licznych przygód i spotkania wielu interesujących ludzi.
„Tim Talar albo sprzedany śmiech” mówi o walce dobra ze złem; o tym, jak cenną wartością jest bezinteresowna przyjaźń, upór i optymizm; o konsekwencjach utraty własnej osobowości na rzecz dóbr materialnych, taniego blichtru czy pozornych sukcesów.
Przedstawienie było dynamiczne i zaskakujące, wzbogacone wspaniałą muzyką, a każdy widz mógł stać się uczestnikiem działań teatralnych. Spektakl pozostawił w widzach moc wrażeń i niezapomnianych przeżyć.Magdalena Stępniak
MAJ 2013
Wycieczka klas do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach
27 maja 2013r. klasy IVb i IVc pod opieką p. Joanny Marut, p. Magdaleny Stępniak, p. Wiesławy Ślusarz wzięły udział w wycieczce do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach w powiecie nowosądeckim.
Uczniowie zwiedzali z przewodnikiem skansen i muzeum, plenerową kolekcję barci i uli oraz wystawę dotyczącą historii bartnictwa i pszczelarstwa. W kolekcji muzeum znajduje się ponad 100 uli: kłodowych, figuralnych, ramkowych oraz słomianych kószek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty pszczelarskie, w czasie których dzieci własnoręcznie wykonały świece. Były też inne atrakcje: jazda konna wierzchem, zabawa w „Pszczelej Wiosce”, obserwowanie zwierząt w „Zwierzyńcu” oraz pamiątkowe zakupy w „Miodowej Spiżarni”.
Uczestnicy wycieczki wrócili pełni wrażeń oraz bogatsi o wiadomości na temat zalet miodu i wyrobów pszczelarskich.
Magdalena Stępniak i Joanna Marut
Lekcja przyrody w „Jeżowozie”
20 maja 2013r. klasy IV B i IV C pod opieką p. Joanny Marut i p. Magdaleny Stępniak uczestniczyły w lekcji przyrody „na żywo”.
Magdalena Stępniak, Joanna Marut
Oto fotograficzna relacja z tych zajęć >>>
WARSZTATY EUROPEJSKIE
W dniu 5 maja odbyły się w naszej szkole Warsztaty Europejskie, które prowadziła p. Katarzyna Stepak z Regionalnego Ośrodka Debaty Miedzynarodowej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczestniczyła w nich grupa uczniów z klas IV i V. Były one poświęcone Unii Europejskiej, jej historii, obecnej strukturze i zasadom funkcjonowania. Uczniowie poszerzyli także wiedzę na temat poszczególnych krajów, ich kultury, symboli narodowych, charakterystycznych obiektów itd.Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentacje multimedialną a nastepnie pracowali indywidualnie bądź w grupach, wykonując zadania związane z kulturą różnych krajów.Swoją wiedzę bedą mogli wykorzystywać podczas zajęć Szkolnego Klubu Europejskiego prowadzonych przez nauczycieli języków obcych.Monika Boczoń
KWIECIEŃ 2013
Balladyna na „klasowej” scenie
25 kwietnia br. mieliśmy okazję spróbować swoich sił na „klasowej” scenie. Po podzieleniu na grupy przygotowaliśmy inscenizację fragmentów tragedii Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Stanęliśmy na wysokości zadania, a oto efekty naszej pracy.
Maria Jabłońska
Pierwsza pomoc – zajęcia praktyczne
W dniu 16 kwietnia 2013r. oraz 30 kwietnia 2013r. klasy IV C i IV A wzięły udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym, p. Jerzym Pondlem, zorganizowanym przez p. Magdalenę Stępniak. W czasie zajęć uczniowie nauczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, teoretycznie i praktycznie poznali sposoby resuscytacji.
Nabyte przez uczniów umiejętności mogą przydać się im w codziennym życiu.Magdalena Stępniak
Z wizytą w Teatrze "Maska"
Uczniowie klasy V a udali się do Teatru „Maska” na przedstawienie pt. „Sklep z zabawkami”. Spektakl opowiada o niezwykłym, ukrytym w leśnej głuszy sklepie z zabawkami, w którym można znaleźć wszystko to, o czym się tylko zamarzy. Jest on wyjątkowy jeszcze z jednego powodu - nabywa się w nim zabawki bez pieniędzy. Wydawać by się mogło, że znalezienie ukrytego w lesie sklepu, to najlepsze, co może się przydarzyć każdemu dziecku. Czy jednak jest tak na pewno? Przekonała się o tym mała dziewczynka, Dina, która pewnej nocy znalazła do niego drogę i wkrótce nauczyła się, że bez pieniędzy nie zawsze znaczy za darmo, a cena, jaką trzeba zapłacić za posiadanie kolejnej wymarzonej zabawki, bywa czasami bardzo wysoka.
Piękna pogoda sprzyjała spacerom, co też ochoczo wykorzystaliśmy. Był czas na zdjęcia i pierwsze tej wiosny lody. Czas upłynął w miłej i słonecznej atmosferze.
Urszula Burtan
MARZEC 2013
„Tajniki zawodów filmowych”
Dnia 26 marca 2013r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacji medialnej „Lekcja w kinie”. Tegoroczne spotkanie zatytułowane było „Tajniki zawodów filmowych”, a miało miejsce w kinie „Zorza”.
Podczas trwania zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym różni się scenariusz od scenopisu, utrwalili pojęcie adaptacji filmowej oraz poznali tajniki zawodów najważniejszych członków ekipy filmowej. Poza tym mogli obejrzeć metamorfozy znanych gwiazd dużego ekranu. Prezentacje te pozwoliły uczniom zrozumieć omawiane treści.
W ramach lekcji odbyła się również projekcja filmu „Tom i Huck” zrealizowanego na motywach powieści Marka Twaina. Przeżywane przez głównych bohaterów przygody wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój i uświetniły wyjście.
Maria Jabłońska
Lekcja historii w muzeumW dniu 5 marca 2013 roku klasa VI c wzięła udział w lekcji historii w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego pt. „Hej strzelcy wraz”. Celem było przypomnienie okoliczności wybuchu powstania, ważniejszych wydarzeń, w tym dotyczących regionu, zasłużonych osób oraz pokazanie materialnych pamiątek z tamtego okresu.
Małgorzata Merklinger
STYCZEŃ 2013
Wystawa szopek w Europejskiej Galerii Sztuki
Dnia 28 stycznia 2013r. uczestnicy koła plastycznego z kl.Vc po raz kolejny wybrali się do Europejskiej Galerii Sztuki - Millenium Hall z panią Małgorzatą Bębenek, na pokonkursową wystwę szopek XX edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
W konkursie brali również uczniowie z naszej szkoły uzyskując wyróżnienia: Magdalena Gruchała - kl. V a, Karolina Olech - kl. V a, Szymon Piotrowski - kl. V b. Na wystawie prezentowano 500 szopek wykonanych z różnorodnych materiałów.
Prace były wcześniej eksponowane na Rynku Rzeszowskim, w dniu Orszaku Trzech Króli.
Dzieci oglądały również ciekawe formy przestrzenne współczesnych artystów (np. z kawałkoów papieru), co może zainspirować uczniów do własnych działań twórczych.
Wystawa wszyskim uczniom się bardzo podobała i trudno było zakończyć oglądanie barwnych prac.
Małgorzata Bębenek
więcej zdjęć można zobaczyć w galerii <<
GRUDZIEŃ
OPŁATEK KLASOWY
Dnia 20 grudnia br. nasza klasa V c zebrała się w naszej klasie, na uroczystej Wigilii klasowej.
Codzienne ławki szkolne zamieniły się w stoły przystrojone obrusami i pachnącymi gałązkami świerkowymi. Każdy z rodzicami coś przygotował na to spotkanie - słodkie ciasta, ciasteczka, barszczyk z paluszkami itp.
Lecz najważniejsza była radosna i miła atmosfera, dzielenie się opłatkiem, składanie wzajemnych życzeń, przy kolędach.
Oby tak zawsze miło było w naszej klasie w Nowym 2013 roku :)
Dziękujemy Rodzicom klasy Vc za pomoc w przygotowaniach !
Wych. Małgorzata Bębenek
KONCERT FLAŻOLETOWY
W dniu 13. 12. 2012 r swoje umiejętności instrumentalne zaprezentowali na forum szkoły uczestnicy Szkolnego Kółka Flażoletowego. Uczniowie zagrali kilka utworów muzyki ludowej , piosenki dziecięce i proste utwory klasyczne.
Szkolny zespół flażoletowy działa w naszej szkole od marca 2012 roku, prowadzony jest przez nauczyciela muzyki - panią Elżbietę Bogusławską. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas IV, V i VI. Zajęcia przybierają formę zabawy w muzykowanie.
Wykonywanie muzyki, gra na tym prostym instrumencie, to przede wszystkim świetna zabawa i satysfakcja z odkrywania własnych zdolności i umiejętności.
Elżbieta Bogusławska
MIKOŁAJKI w MULTIKINIE... kl.5c
Dzień 6 grudnia - Mikołajki, to radosny dzień dla wszystkich, szczególnie dla dzieci. Klasa 5c z wychowawczynią panią Małgorzatą Bębenek wybrała się do Multikina na pełen humoru film "Dino-mama".
Po filmie wszyscy uczniowie udali się do Europejskiej Galerii Sztuki, w której poznali różne kierunki malarskie i prezentujących je artystów. Dzieci podziwiały dzieła wybitnych artystów z Podkarpacia m.in. Zdzisława Beksińskiego, którego sztuka jest ciekawa i tajemnicza.
Po artystycznych wrażeniach wszyscy udali się na poczęstunek podziwiając w Galerii Milenium przepiękną scenografię świąteczną.
Był to miły i radośnie spędzony dzień :) naszej klasy.
Małgorzata Bębenek
Musical w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej
W dniu 5 grudnia 2012 roku uczniowie klas IVb, IVc, Vb, VIa, VIb, VIc i VId obejrzeli w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej musical w reżyserii Jana Szurmieja na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".
Tłem widowiska skomponowanego ze scen przedzielonych piosenkami i tańcem jest Zielone Wzgórze z samotnym drzewem, które dzięki grze świateł wskazuje na różne pory roku. Walorem adaptacji Jana Szurmieja są zabawne i pełne wdzięku piosenki, oddające nastroje i emocje rudowłosej marzycielki.
Młodzi widzowie nagrodzili roztańczonych i rozśpiewanych aktorów gorącymi brawami.
Małgorzata Wójtowicz
LISTOPAD
Dyskoteka andrzejkowa 2012
Z okazji andrzejek 27 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV – VI.
Podczas trwania wspaniałej zabawy wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć we wróżbach andrzejkowych przygotowanych i przeprowadzonych przez uczennice klasy 6 d – Gabrielę Puchałę i Wiktorię Warską.
W trakcie dyskoteki zorganizowane był konkurs na „Najbardziej oryginalne przebranie”, w którym zwyciężyła uczennica z klasy 4 c – Martyna Łania. Drugie miejsce przypadło Gabrieli Łyszczek z klasy 6 d, a trzecie Wiktorii Jaremko z klasy 4 b.
W rytm muzyki wszystkie chętne pary rywalizowały o tytuł Królowej i Króla Balu, a zostali nimi Joanna Kuraś i Hubert Lew z klasy 4 b.
Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc finansową na zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej oraz wszystkim, którzy pomagali w dekorowaniu sali.Paulina Nieć
d
Akademia Filmowa w Multikinie
Od listopada tego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w lekcjach filmowych organizowanych przez Multikino Rzeszów, polecanych przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. W pierwszym ze spotkań pt. Początki kina: wynalazek, który stał się sztuką, uczniowie klas IV a, IV b, IV c oraz V b dowiedzieli się, kto skonstruował pierwszą kamerę i jak powstają filmy. Obejrzeli również film dokumentalny poświęcony historii kina i pierwszych filmów. Pod koniec tej części zajęć najaktywniejsi uczniowie wzięli udział w konkursie i otrzymali atrakcyjne nagrody. Na koniec wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli film „Hugo i jego wynalazek” związany z tematem spotkania. Kolejną atrakcją projekcji była obecność lektora, który czytał zgromadzonym napisy umieszczone w filmie.
Jednocześnie nasza szkoła przystąpiła do programu Multiszkoła, będzie zbierać punkty i losować nagrody związane z Akademią Filmową.
Lekcja filmowa podobała się wszystkim i z niecierpliwością czekamy na następne.
Joanna Marut, Magdalena Stępniak
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa
Dzięki zaangażowaniu pani dyrektor Małgorzaty Adamskiej-Jesiołkiewicz i pozyskaniu bezpłatnych biletów wstępu na Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki, w dniu 22 października br. przedstawiciele klas szóstych, w łącznej liczbie 40 uczniów, pod opieką nauczycieli wzięli udział w interaktywnej wystawie „Eksperymentuj” i w pokazie „Niskie temperatury”.
Urszula Burtan
Magdalena Stępniak
Aneta Rylska-JuruśPAŹDZIERNIK 2012
"Żyję ekologicznie"
Zapraszamy do kolejnej edycji akcji ekologicznej, polegającej na zbiórce makulatury i baterii. Akcja odbywać się będzie w ciągu całego roku szkolnego 2012/2013. Jej uczestnicy zyskają miano EKOLOGA i zdobędą ekologiczne, „zielone” piątki z przyrody, a rekordziści – nagrody.
Organizatorzy akcji:
Magdalena Stępniak i Urszula Burtan
Dzień Chłopca
w klasie V a odbył się z małym opóźnieniem, bo 8.10.2012r.
W tym dniu prawie cała klasa wybrała się do kręgielni „Galaktyka”, gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze chłopcy i dziewczynki bawili się pod opieką rodziców i wychowawczyni.
Za sprawną i wzorową organizację zabawy wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią bardzo dziękują Radzie Rodziców klasy V a.Wychowawca
Urszula Burtan
WRZESIEŃ 2012
Zajęcia warsztatowe w ramach projektu
Expedycje Klubu Eko 2012
W dniu 24 września klasa VIa pod opieką p. Urszuli Burtan i p. Anety Rylskiej-Juruś wzięła udział w ekologicznych zajęciach warsztatowych w ramach projektu Expedycje Klubu Eko 2012. Prowadząca pani Kasia Ruszała ze Związku Komunalnego Wislok opowiedziała nam o różnych zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowiska oraz o sposobach segregacji odpadów. Następnie odkrywaliśmy tajemnice natury, wędrując po Rezerwacie Przyrody Mójka w poszukiwaniu żerowisk bobrów. Na zakończenie wyprawy rozpaliliśmy ognisko, usmażyliśmy kiełbaski i utrwaliliśmy naszą wiedzę przyrodniczą w formie gier i zabaw dydaktycznych, a każdy z nas otrzymał dyplom Uczestnika Klubu Eko. W blaskach ciepłego popołudniowego słońca szczęśliwie wróciliśmy do Rzeszowa.
Aneta Rylska-Juruś
Urszula Burtan
LEKCJA PLASTYCZNO-HISTORYCZNA W EUROPEJSKIEJ GALERII SZTUKI
Dnia 17 września br, uczniowie kl. V c z wychowaczynią Małgorzatą Bębenek udali się do Europejskiej Galerii Sztuki na wystawę makiety "Bitwa pod Racławicami" i wystawę malarstwa historycznego.
Na lekcji tej uczniowie poznali wiele nowych rzeczy, m.in.:
- historię wydarzeń bitwy pod Racławicami omówioną przez panią przewodnik oraz ciekawą narrację w wykonaniu znanego polskiego aktora - A. Seweryna
- stroje historyczne przedstawione na makiecie
- malarstwo historyczne omówione przez p. Małgorzatę Bębenek
- stroje ludowe - krakowski i rzeszowski.
Na koniec pani przewodnik pozwoliła się wszystkim przebrać w strój krakowski i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Była to wycieczka ciekawa i pełna wrażeń!